Sodo geranijų gėlėDidesniame geranijų gentiese yra daugiau kaip keturi šimtai rūšių, kurios auga gamtoje daugelyje Europos, Azijos ir Amerikos. Rūšių ir veislių daugiamečių pelargonija sode, kaip nuotraukoje, paspauskite dydžių, formų ir spalvų lapų įvairovė, tačiau jų žydėjimo, palyginti su vidaus veislių negali būti vadinamas sodrus. Žiedynai, geriausiu atveju, susideda iš korolio pora, o jų gama yra daug kuklesnė.

Tačiau tai netrukdo gėlių augintojams suteikti visą sielą sodo geraniumams. Koks yra šių augalų grožis ir kokie geranijos tipai yra labiausiai įdomūs sodų ir namų ūkių savininkams?

Rudens lapinės sodo geranijosTarp dekoratyvinių kultūrų geraniumų garsėja jų stabilumu ir nepretenzybe. Jei kompetentingai gydysite veislių ir geranijų rūšies pasirinkimą, tuomet auskarai nepretenzingi krūmai išlaikys savo apeliaciją įvairiomis sąlygomis. Iš dešimčių kultivuojamų rūšių tikrai yra augalai, kurie puikiai jausis saulėtoje vejoje arba medžių baldakime, šalia tvenkinio, Alpių kalvos ar palei parko kelią.

Be žydėjimo, daugiamečių sodo geranijų veislių, kaip parodyta nuotraukoje, prašome nupjauti lapus, kurie rudens dienomis pradeda mirgėti visomis vaivorykštės spalvomis.

Geranium big crown arba Balkan (Geranium macrorrhizum)

Didžiųjų granato geranijų žydėjimasŠios rūšies sodo geranijos kultivavimo istorija prasidėjo XVII a. Gamtos augalai, randami Europos kalnuose, rasti parkas parkų projektuose. Ir šiandien ilgai trunkantis geranovas yra nepretenzingas sodo, gėlių lovų ir barzdos rūšių.

Geraniumas didelio graudumo albumasŠiai rūšiai būdingas ilgas, galingas paviršinis šakniastiebis, dėl kurio atsiranda naujų augalų. Kaip rezultatas, geraniumas sparčiai auga ir formuoja tankus užuolaidas.

Penkios ar septynių pirštų lapai, kurių skersmuo 6-10 cm, yra išmėginamas nelygiais krašte. Jie turi ryškiai žalią spalvą ir pastebimą krūvą. Gėlės, kurių skersmuo ne didesnis kaip 3 cm, yra surenkamas nedideliuose skėtinės žiedynuose.

Korolio dažymas dažniausiai būna raudonos, tamsiai raudonos ar violetinės spalvos, bet yra ir veislių veislių. Didelio granato geranijos žydėjimas prasideda vasaros pradžioje ir trunka apie mėnesį.

Geranium himalajų (geranium himalayense)

Geranium himalayense GravetyeGamtoje augalas aptinkamas Himalajų kalnų papėdėse. Ši pievų kultūra XIX a. Antroje pusėje buvo naudojama kultūriniuose sodiniuose.

Himalajų heraniumas formuoja žolinį tankų krūmą, kurio aukštis 30-60 cm. Šiai rūšiai yra dideli penkiolikai lapų, kurių skersmuo yra apie 10 centimetrų. Petioles ir lapų plokštės yra stipriai lajos. Gėlės, palyginti su kitomis veislėmis sodo geranium, yra gana dideli. “Corollas”, esantis ant porolonų, pasiekia 4 cm dydžio. Ši savybė nustatė antrąjį sodo geraniumo – didžiųjų žiedų – pavadinimą.

Gėlių spalva yra daugiausia melsva arba violetinė. Atsižvelgiant į tai, aiškiai matomos kontrastingos violetinės venos. Žydėjimas prasideda antroje gegužės pusėje ir tęsiasi visą vasarą.

Gerainas Himalajų PlenumŠiandien yra daug kultūrinių veislių Himalajų geranijos, taip pat yra kompaktiškų nykštukų formų, kurių aukštis neviršija 30 cm.

Ypač gerai žinoma, kad Himalajų Plenum yra dvynių minkštų gėlių geranijos įvairovė. Žydėjimo trukmę ir intensyvumą galima išlaikyti, reguliariai nupjaunant išblukusias žiedynus.

Geranium kraujas raudona (Geranium sanguineum)

Susipažinęs su Europos šalies, Kaukazo ir daugelio Vakarų Europos sričių dalimis, geranijų rūšis auginamos iš tolimų XVI amžiaus sodų.

Gėlavandenių gervuogių kraujas raudonaAugalo pavadinimas yra dėl žiemojančių penkių pirštų lapų, kurie rudenį tampa purpurinėmis arba plytų raudonomis, o tai papildomai pritraukia šio tipo sodo girnijų šviesių 60 centimetrų krūmų.

Geranium kraujo raudona var. striatumMedeliai su raudonomis gėlėmis, ne daug didesni už pubescenciją, todėl atrodo, kad augalai yra pasėlinti gėlėmis. Raudonasis pelargonija jaučiasi gerai viduriniosios juostos soduose. Jis žydi visą vasaros laikotarpį, jis sudaro daugybę sėklų, kurios lengvai suteikia sėklai. Jauni augalai pradeda žydėti dar kitais metais po atsiradimo ir be transplantacijos vienoje vietoje gyvena iki 15 metų.

Dėl registracijos bortelių įdomiausių Geranium sanguineum svyravimų stuburą, kuris neviršija 15 cm aukščio, žydi gausiai ir rudenį malonus dekoratyvinis lapija.

Gėlavandenių sodo albumo gėlėSėklų geranijos nuotraukoje pavaizduotas veislės albumas išsiskiria baltais didelėmis gėlėmis ir ažūrine lapija, kuri rudenį tampa ryškiai geltona.

Geranium gorgeous (Geranium x magnificum)

Geranas žydintisGraži hibridinė sodo girnijų rūšis, kurią sukėlė gruzinų ir plokščių veislių pulkai. Jau daugiau nei šimtą metų šis ilgalaikis geraniumas yra saulėtų vejų, gėlių lovelių ir kitų vietų apdaila.

Nepastebėkite krūmo, kaip nuotraukoje, geraniams puikus 50 cm aukštis yra tiesiog neįmanoma. Nuo vasaros pradžios kultūra pradeda žydi, o krūmas padengtas raudonomis gėlėmis, apsuptomis penkių pirštų lapais. Rudens dienomis krūmas nepraranda dekoratyvios išvaizdos dėl tų pačių lapų, kurie pasidaro geltonos, oranžinės, vyno-raudonos.

Hibridinės geranijos rūšys nesuteikia sėklų, todėl augalus galima veisti tik vegetatyviai.

Geranium forest (Geranium sylvaticum)

Žydintis geranijos miškas gamtojeVidurio juostos aborigeninis augalas, kuris įvyksta Europoje ir Azijos Rusijos dalyje. Miško geranija yra gana didelė rūšis, kurios sudaro iki 80 cm aukščio žolinius krūmus.

Pusiau tankūs, tankiai nusiskundę lapai laikomi ant didelių tiesiamųjų skilčių. Rugpjūčio pabaigoje jie išnyko, taigi miško geranijos geriausiai sodinami kitų augalų aplinkoje. Gėlės atskleidžiamos poromis, yra purpurinės arba violetinės spalvos, o žydėjimo metu žandikaulis labai pasikeičia. Žydėjimas, palyginti su kitų rūšių sodo geraniumi, yra trumpalaikis ir trunka tik tris savaites.

Miško geranijos albumasDėl baltojo spalvoto albumo miško geranijos, dėl ilgai sultingų žydėjimo ir aukščiausio ornamento, auginamas šešėliai sodo kampeliuose.

Miško gervė MayflowerGarsusis miško heranium Mayflower mielas gėlių augintojas mėlynos spalvos su šviesiai violetiniu atspalviu. Gėlių šerdis yra lengvesnė nei kaklo kraštai. Žydėjimas yra labai ilgas, nuo gegužės iki rugpjūčio, ir gausu.

Geranium pratense (Geranium pratense)

Meadow geranium“Habitual” Europai ir daugumai Azijos Rusijos dalių, XVI a. Gamykla patenka į sodo ir parkų apželdinimą.

Meadow geranium yra aukšta forma, pasiekianti 120 centimetrų aukštį. Medeliai šiek tiek aukštesni už mažus septynių pirštų raižyti lapai. Augalų ornamentas tęsiamas nuo balandžio, kai pasirodo pirmoji lapija, ir iki rugpjūčio, kai krūmai išdžiūsta. Žydintis pievinis geramas trunka apie mėnesį ir patenka į vasaros viršūnę.

Neįprastos geranijos pievomis gėlėsMeadow geranium daugelį metų auginamų soduose tapo tikrai ryškia dekoratyvine kultūra. Pavyzdžiui, daugiamečio sodo girnijų Flore Pleno įvairovė, parodyta nuotraukoje, su įspūdingomis pusiau dviguba gražių mėlynos ir mėlynos spalvos gėlėmis.

Skirtingos pievos geranijos gėlėsBe veislių pjuvenų geraniumo su vienodos spalvos žiedlapių, yra augalų su įvairiais karykšliais. Pavyzdys yra “Splish Splash” veislė, kurioje yra balti ir mėlyni žiedlapiai.

Purple Haze daugiametis sodas geraniumVioletinė haze, vadinamieji veislių daugiamečių sodo pelargonija, kuris paveikia vaizdo rausvos ir raudonos gėlės ir tamsiai raudonos-violetinės raižyti lapija.

Įdomūs geranijos istorijos faktai – video