žiedas arkinis kaštonas parkeMiesto gatvių ir parkų – arklių kaštonų apdaila – matoma daugelyje viduriniosios juostos sričių. Medis yra plačiai naudojamas kraštovaizdžio, nes jis turi didelį dekoratyvinį efektą per visą šiltą sezoną. Vasarą jis suteikia tankų šešėlį, pavasarį jis ryškiai ir nepamirštamai žydi, rudenį jis džiugina su gausybe ornamentinių vaisių. Šio medžio lapai vaizduojami daugelio šalių miestų simboliuose. Tai ypač populiari Vokietijoje, Čekijoje ir Ukrainoje.

Medžio kaštono aprašymas

žirnių kaštonų žiedaiŠis medis -. Lapuočiai dideli medžiai, pasiekė 30-35 metrų aukščio yra gerai pritaikyta šaltomis žiemomis ir sausomis vasaromis, todėl papuošti miesto kraštovaizdį visoje centrinėje diržas iš pietų į šiaurės regionuose. Ar to paties pavadinimo atstovas, bet neturi nieko bendra su rūšimi, kuri duoda valgomuosius vaisius.

Kaštono medis – aprašymas:

 • fotophilous;
 • vainiko kupolas;
 • bagažinė yra reguliariai cilindro formos;
 • šaknys sistema;
 • lapai priešais 5-7 ovaliančius 15-30 cm ilgio lapus;
 • čiurkšlių žiedynas su baltos spalvos gleivėmis, kurių storis 20-40 vnt.
 • vaisių dėžutė su 1 verte viduje.

Gali žydėti, pirmiausia atidarykite lapus, tada atsiras gėlės. Pasibaigus žydėjimo laikotarpiui, kuris trunka 2 savaites, ant kiekvieno teptuko susidaro 1-3 vaisiai. Pirma kapsulės yra žalia, dengiamos spygliais. Rudenį jie įgijo rudą spalvą, įtrūkdavo ir parodė riešutą. Maži, lygūs kasetės, rudos, ilgis siekia 3-4 cm. Tai yra pagrindinė augalų reprodukcijos priemonė natūraliomis sąlygomis ir darželyje. Derlius nokyla rugpjūčio-rugsėjo mėn.

Per žydėjimo laikotarpį augalas yra geras medus.

Gimtoji žemė yra Graikija. Laukinių rūšių, nes ji gali būti nustatyta, Makedonija, Albanija, Bulgarija, Serbija, į Himalajus papėdėse, laipioti iki 1000 m virš jūros lygio aukštyje. Gali augti dykumoje – ne stiprios šaknų sąskaita nebijo smarkus vėjas iš stepės. Kur auga kaštonas? Gamtoje jis yra šalia pelenų, buko, alksnio ir kitų lapuočių medžių rūšių. Išauginta daugelyje NVS šalių. Priemiesčiuose jaunieji medžiai dažnai užšąla, kaip Sankt Peterburge. Ypač daug kaštainių Kijeve.

Kaip auginti riešutų

žalias kaštonasKaštonas – didelio dydžio su išvystyta šaknų sistema. Augkite ant didelių žemės sklypų, kur yra daug šviesos ir netoliese nėra gyvenamųjų pastatų. Kaip auginti graikinių kaštonų sodinti svetainę? Pagrindinis sėkmingo auginimo reikalavimas yra sėklų stratifikacija prieš sodinimą.

Kuo didesnis vaisius, tuo didesnė tikimybė gauti stiprią sodinuką

Stratifikacija gali būti natūrali ir dirbtinė. Kaštonų vaisiai turi storą žievelę, kuri patikimai apsaugo gemalus viduje. Štai kodėl jis nebijo šalčių ir blogų orų. Tačiau ilgesnį laiką žemas oro temperatūra paskatina gemalų gyvybę. Natūraliomis sąlygomis stratifikacija vyksta žiemos mėnesiais ant žemės, po kritusių lapų sluoksniu.

Related  Sėjamosios: nuo pigios iki brangios

Norint atlikti stratifikaciją dirbtinėmis sąlygomis, būtina:

 • pasirinkti didžiausią riešutų tipo vaisių egzempliorių;
 • mediniame dėže užpilkite upės smėlio sluoksnį;
 • įdėti vaisius 15 cm atstumu vienas nuo kito;
 • iš viršaus užpilkite kitą smėlio sluoksnį ne mažiau kaip 15 cm;
 • įdėti į rūsį arba rūsį iki pavasario.

Jei jums reikia daug sodinamosios medžiagos, paimkite aukštą dėžutę ir keiskite keletą sluoksnių smėlio.

Kaip auginti kaštoną dirbtinėmis sąlygomis? Kovo-balandžio mėn., Priklausomai nuo oro sąlygų, iš rūsio paimamas dėžutė su sėklomis ir po dirvožemio drėkinimo pastatyta šiltoje patalpoje. Šiluma, dėžutė turėtų stovėti maždaug 2-3 savaites. Po to riešutai išimami iš smėlio ir mirkyti šiltu vandeniu 4-6 dienas. Per šį laiką vaisiai išsipuos ir daigai bus lengviau pasirodyti lauke. Kiekvieną dieną keičiamas rezervuaro vanduo.

Jei oras lauke yra šalta ir užsitęsęs pavasaris, kaštonai gali būti įdėti į nedidelį indą su derlingos dirvos iki 5-7 cm gylio, ir gerai laistyti.

Norint sėkmingai sudygti, oro temperatūra neturi nukristi žemiau 7 ° C.

Arkliniai kaštainiai gerai auginami natūraliomis sąlygomis. Be nereikalingų pastangų galima gauti stiprią iškrovimo medžiagą, jei ieškoti permirkusių ir nuogių riešutų tiesiai po suaugusiuoju medžiu. Jie perkelti į norimą vietą ir pasodinti laikinai ar nuolat.

Augimo ypatumai

jaunasis arkinis kaštonasMedis auga greitai, jei jai suteikiamos palankios sąlygos. Kaip tinkamai auginti kaštoną? Pradžioje nusileidimo vieta yra išvalyta nuo piktžolių. Tai turėtų būti kvadratinės 50 iki 50 cm. Augalas patinka rūgštus, druskos arba vandens prisijungęs dirvą, todėl nusileidimas dalis yra pasirinktas iš smėlio arba juodos dirvos, kur vanduo nemeluoja arčiau nei 1 m iki žemės paviršiaus.

Grynieji riešutai pasodinami gegužės mėnesį, kai prasideda pasikartojančių šalčių grėsmė. Vaisiai yra palaidoti 5-7 cm, apibarstyti dirvožemiu ir sudrėkinti su vėlesniu atlaisvinimu. Būtinai pažymėkite kitą etiketę. Sausame ore smėlio dirvožemiai reikalauja, kad sausas sezonas reguliariai laistytų jaunus sodinukus.

Related  Augantys namai pelargonija kvepianti

Per vasarą, daigai užauga iki 50-60 cm. Aukščiau Buckeye nuotraukoje pirmoje sezono po pasodinimo. Augantis medis nepretenzingas, bet per pirmuosius kelerius metus atšiauriomis žiemomis reikia padengti neaustiniai audiniai. Medžių kamienus durpių arba milteliai su nukritusius lapus ir karūna apniaukti tipo sintetinio pluošto medžiaga, bet tik tada, jei įsisteigimo stiprių šalnų tikimybė iš anksto nereikia.

tai puikus žydėjimasJei žemės, ant kurios yra pasodinti medį yra tikrai didelis ir platus šaknų sistema nebus slopina kitų augalų augimą, tai yra sutrumpintas. Padarykite tai jauniesiems sodinukams, iš dalies nuimdami pagrindinę šaknų šaknį. Tai suteikia stimulą kurti atšakas, kurios padidina medžio stabilumą esant stipriam vėjui ir gerina savo mitybą.

Iš šios procedūros karūna taip pat tampa storesnė ir dekoratyvesnė. Karštuose regionuose, kur yra didelė ilgalaikio šilumos tikimybė, esant 30 ° C temperatūrai, sėjinukai pasodinami į pietus, kad būtų išvengta lapų deginimo. Degūs lapai tampa rudi ir išdžiūvę, žymiai sumažinantys augalo ornamentalumą.

Arklio kaštonas yra geras, nes jis beveik nėra sugadintas vabzdžių ir ligų. Per keletą metų jis auga į pilną medį, kurio karūna vasaros karštyje suteikia trokštamą šešėlį. Augdami toli nuo miesto vaisių, žiedynai ir žievė gali būti naudojami medicininiais tikslais.

Arklių kaštainių naudojimas kraštovaizdžio dizaino

kaštonas parkeMiestų kraštovaizdžio srityje kaštonas naudojamas daug dažniau nei sode. Iš medžių formuojasi net šešėliai alėjos parkuose arba pasodinti viename egzemplioriuje kartu su kitomis lapuočių ar spygliuočių rūšimis. Nuotraukoje galite aiškiai matyti, kaip žydi kaštainių medis ir kaip dekoratyvus šis laikotarpis.

kaštonas sode

Augalas priklauso ilgai gyvenantiems, natūraliomis sąlygomis gyvena iki 300 metų, todėl tai dažnai naudojama kraštovaizdžio tvarkymui. Šiandien yra daug veislių bendrojo arkinio kaštono. Ypač dekoratyviniai atvaizdai su pakabučių karūnais. Yra ir krūmo forma porūšis pasiekė tik 2 metrų aukščio, yra nykštukiniai medžiai ir Stam forma. Visi jie puikiai tinka skirtingų tipų kraštovaizdžiams, nuo kaimiškų sodų iki elegantiškų anglų ir prancūzų kalbų.

Related  Nepaprasto kraštovaizdžio paslaptis yra kadagio uola

Kaip auginti kaštainį dachoje – video