prabangūs wisterijos sodaiVisterija, kurios priežiūra ir kultivavimas subtropinėje zonoje yra be problemų, reikalauja ypatingo dėmesio kitose klimato zonose. Antrasis vardas yra wisteria ir yra vienas gražiausių žydinčių augalų. Pamatęs vieną kartą, jūs negalėsite įsimylėti elegantiško vynmedžio su žydinčių žiedynų krioklio ir maloniu saldžiu aromatu. Turėti tokį lobį jūsų sode yra kiekvieno sodininko svajonė.

Leisk man pristatyti save

tuneliai iš wisteria wisteriaWisteria yra augalas, kuris iš išorės yra didžiulis dekoratyvinis vynuogynas, kuris priklauso ankštinių šeimos. Iš esmės jis yra medžio ir lapuočių, tačiau kartais ten yra pusiau lapuočių, vienkartinių egzempliorių. Augalų pavadinimas buvo gautas už Amerikos anatomijos profesoriaus Caspar Vistara garbę ir graikų kalba reiškia “saldus”. Dekoratyviniais tikslais augalas auginamas visame pasaulyje. Tačiau pagrindinis platinimo plotas yra Rytų Azija ir Šiaurės Amerika, daugiausia subtropinėse zonose. Taip pat rasta Kinijos, Kubano, Krymo, Šiaurės Kaukazo miškuose. Apskritai, yra 9-10 veislių, tačiau tik du auga sodas – pyshnotsvetnuyu ir kinų.

Tai greitai augantis daugiametis augalas (medžiai gyvena 150 metų), augantys iki 18 m aukščio. Šakos atstovauja garbanotosios lianos. Jie yra nuogi (kartais yra egzemplioriai su apipjaustymu), ir pasviręs. Augalų dydis yra įspūdingas – vynuogynų apimtys gali siekti 0,4 m. Visterijos ūgliai yra ploni, žali, žievės pilka.

Lapai neparnoperistye Wisteria, spalvos tamsiai ar šviesiai žalios atspalvis yra reguliariai ir sudaro fragmentus 7-13, kurių kiekvienas turi kiaušinio arba pailgos elipsės formos figūrą siaurai. Apskritai lapo ilgis siekia 30 cm.

vesterijų žiedynų grupėVisterijos žydėjimas vyksta du kartus per metus. Pirmą kartą – kovo-gegužės mėnesiais, antrasis – vasarą viduryje ar pabaigoje. Kai kurios rūšys gali turėti skirtingą pumpurų išsiskyrimo laiką. Iš išorės gėlė yra slydimo krūva, susidedanti iš daugybės tankiai pasodintų pumpurų. Vidutiniškai klasterio ilgis yra 10-80 arba 100-120 cm. Gėlės žydi nuo pagrindo iki klasterio viršuje, išskiriant subtilią kvapą. Yra balta vėžlys ir zigomorfinis periantas.

įvairių spalvų wisteria gėliųSpalvos pumpurų įvairovė. Iš esmės rožinė, balta, įvairių atspalvių raudonos ir alyvinė.

Pasibaigus žydinčių vaisių gamybai – 15 cm dydžio ankštys, turinčios vienodo formos sėklos, dažytos rudos ir juodos spalvos.

Vizualizuojant ir rūpindami wisteriją (pateikiami labiausiai elegantiškų egzempliorių nuotraukos), reikia prisiminti, kad kai kurie augalai yra nuodingi, todėl reikia būti labai atsargiems ir kruopščiai nuplauti rankas po sąlyčio.

Wisteria: priežiūra ir auginimas vidurinėje juostoje

verpimo mezgimasSkirtingai nuo įprastos “Wisteria” zonos, vidutinio juostos augimas yra probleminis. Ilgos ir labai šaltos žiemos išsaugo tik jauną augimą ir šakniastiebius. Žydėjimas taip pat tikisi, kad bus geriau – suaugę augalai žydės tik 6-8 metų amžiaus. Ir kur vasara yra šalta ir lietinga – reikia stengtis pamatyti pumpurus.

Ideali aplinka yra nuolatinė temperatūra be staigių pokyčių dienos ir nakties metu, taip pat daug saulės spindulių.

Norint gerai tobulėti vidurinėje juostoje, turite sukurti sąlygas auginti ir rūpintis “Wisteria” beveik idealaus.

Related  Ar žinote, kada iškasti hiacintas po žydėjimo?

Skrydžio ir žemės pasirinkimas

Wisteria – augalas labai termofilinis, todėl jis teikia pirmenybę saulės dangoms ir pastatų sienoms, atsidarančioms į pietus. Atviros zonos nerekomenduojamos, geriau vynuogyną iškasti išilgai aukšto tvoros arba namo sienos.

Pasiekti pilną ir gausų žydėjimą galima tik šviesiu apšvietimu ne mažiau kaip 6 valandas per dieną. Tai turėtų vengti vėjų ir skersvėjų.

Į dirvą, wisteria nėra ypač reikalaujama. Paprastai jis gerai auga bet kokiame dirvožemyje, tačiau itin palankiomis yra juodieji ar rugiai. Bet kalkakmenio pagrindas ar drumstas yra visiškai nepriimtina.

Sodinimo ir priežiūros funkcijos

tinkamo sodinimo ir priežiūros rezultatasĮ dirvą liaanas pasodintas birželio pradžioje, paruošiant 60-60 cm skardą ir taikant preliminarų mineralinį virškinimą skaičiuojant 25-30 g / m2.

Kad liana nėra supuvusi ir nešlapta, skylių dugne turi būti išdėstytas geras drenažo sluoksnis. Tai papildomai apsaugo šaknį.

Kaip sodinimo wisteria, slauga turi savo subtilybes:

  1. Po sodinimo augalas turėtų būti gerai laistyti.
  2. Turėtumėte laukti prisitaikymo, kuris trunka apie mėnesį. Po to lydytojas pradės augti, ir jai reikės sukurti paramą.
  3. Karštu oru ar sausros drėkinimas turėtų būti periodiškas ir pakankamas.
  4. Vasarą leisti purkšti vynuoges.
  5. Vasaros laikotarpio požiūriu, laistymas yra sumažintas iki pabaigos.
  6. Kaip viršutinis išpylimas, naudokite susmulkintą mėšlą vandeniu (20: 1) arba mineralinėmis trąšomis (20 g ištirpinkite vandens kibire).
  7. Kai lapija nusidėvi, tu turi būti skalda. Tai taip pat atliekama pavasarį aktyviu augimu.
  8. Prieš pirmą šalną, liane pašalinama iš atramų, uždėta ant plokščių ant žemės ir kruopščiai padengta samanomis, o po lutrasilom. Bazaliniai regionai turėtų būti “palaidoti” su žeme. Ši procedūra ypač svarbi jauniesiems augalams.

Leningradas ir Rostovo sritis

Wisteria bonsaiDaugelis sodininkų auginimo Wisteria Leningrado regione ir rūpintis ja, arba pasiimti kinų polyanthous kokybės. Deja, tai visiškai nepriimtina šioje srityje. Paprastai augalas miršta. Jei galėsite auginti vynuogyną, tada jos žydėjimas bus labai prastas – tik pora silpnų žiedynų.

Geriausia pirmenybę teikti hibridinei rūšiai, kuriai būdingas aukštas atsparumas šalčiui – “Mėlynas mėnulis”. Tai puiki veislė, kuri ne tik gerai vystysis, bet ir suteiks gražią žydėjimą. Sodinimą vykdo sodinukai, sodinami žemėje birželio pradžioje. Kad augalas žiemą nemirtų, prieš užšaldant vynmedį reikia atsargiai nuimti nuo atramų ir kruopščiai izoliuoti lutraziliu. Panašiai, jie ateina sodinant ir rūpinant wisteria Rostovo regione.

Uralo ir Maskvos regione

verandos apdaila su wisteriaVisterija netoleruoja temperatūros sumažėjimo daugiau kaip 20 laipsnių. Dėl to, itin sudėtinga auginti ir rūpintis “wisteria” priemiesčiuose. Yra specialių reikalavimų vynuogių išsaugojimui žiemą. Geriausia žiemą augalą auginant kultūrą konteinerio būdu.

Reikėtų nepamiršti, kad reikalaujama, kad “šlifo” namas būtų ne mažesnis – ne mažiau kaip 40 litrų. Kurso metu yra šriftai iš plastiko, kubilai, sodo statinės.

Augantis wisteria Urals yra panašus. Taip, turėsite sunkiai dirbti, bet rezultatas jus nustebins.

Related  Papuošti kraštovaizdį priešais langą padės dekoratyvinė obelis Nedzwiecki

Prieš rudenį, prieš pirmąjį sniego kritimą, vynmedis talpykloje išsiunčiamas į žiemą šiltoje patalpoje, kurioje galite įrengti ne mažiau kaip šešių valandų apšvietimą. Tokiu atveju, augalą reikia gerti kartą per savaitę. Apatinis trikotažas yra neįtrauktas.

Kovo pradžioje vynuogynai persikeliami į šviesų kambarį ir geri du kartus 2-3 kartus per savaitę. Leidžiama purkšti augimo stimuliatorius.

Praktikos augintojai rodo, kad net tada, kai sėklininkystės Wisteria šalčio Maskvoje ir Uralo vynmedis gali duoti daug dviejų vienos žydi (vasarą ir rudenį). Pradžios tiesa turės palaukti ilgą laiką, kai dygsta bus paversti suaugusiuoju medžiu.

Sibiras

WisteriaWisteria yra neįtikėtinai graži. Nenuostabu, kad kiekvienas nori matyti viską, kas joje. Tačiau auganti mergaitė Sibire yra beveik neįmanoma. Netgi tokia veislė kaip “Mėlynas mėnulis”, galintis atsikratyti keturiasdešimt laipsnių šalčių, ir jis atsilieka priešais aplinką. Be minkšto ir šilto klimato, visterijai reikia ilgo vegetacinio laikotarpio. Jis yra tas, kuris yra atsakingas už gausų ir ilgai trunkantį žydėjimą. Sibiro klimatas negali suteikti reikiamų sąlygų. Net jei gudrauti augti vynuogių, slėpimas ir apsaugoti ją tuo pačiu metu nuo šalčio (teikiant gerą prieglobstį žiemą) ir atsargiai ir įsitikinkite, kad augalas yra ne sušlampa, žydėjimas tikriausiai neateis. Jei stebuklas atsitiks, žiedynai bus silpni ir vieni.

Baltarusija ir Ukraina

auganti mergaitė UkrainojeŠios šalys yra daug šiltesnės nei Vidurio Rusijos zonoje. Taigi vasaros gyventojai gali būti laimingi – jie sugebės augti visteriją. balta wisteriaIr jie gali augti termofilinių veislių, pavyzdžiui, “kinų”.

wisteria baltarusių soduose

Augantis merlangas Baltarusijoje, duoti pirmenybę sodinukams. Po vienerių metų jie sodinami saulėtoje vietoje, kai dirvožemis ir aplinka gerai pašildomi. namų apdailaŠis laikas ateina balandžio-gegužės mėn. Suaugusių liyanų žydėjimas vyks vasaros mėnesiais, prasidės birželio pabaigoje. Rudenį atėjus, augalas turėtų būti gerai izoliuotas.

Visterijos reprodukcija

konkurencinis uolumasYra keletas wisterijų dauginimo variantų, kurių kiekvienas yra geras savaip.

Sluoksniai

dauginimas pagal sluoksniusBe patikimumo ir paprastumo, metodas yra geras, nes jis perduoda visus motinos augalo požymius vaikams. Dalyvaukite praėjusių metų ūglių, o šalia jų pavasario ar rudens atplaukite 20 cm gylyje esančią eilutę, įdėkite į ją daug dirvožemio turinčio dirvožemio, gerai ištekėjusiam vandeniui. Šaudyti šiek tiek virš inkstų, sudaužykite mažais pjūviais ir įdėkite šūvį į skylę, prisimindami, kad ją įstrigtumėte, kad neišeitumėte ir nepatektumėte į žemę.

Šaudymo viršūnę negalima apibarstyti žeme, per ją augalas “kvėpuoja”. Ją paprasčiausiai reikės pririšti prie vertikalios pozicijos.

Šaudyti į lapų mazgus atskirta nuo “motinos” tik po 1-1,5 metų. Jei jo šaknis yra stipriai išvystytas – jis nedelsiant persodinamas į nuolatinį žemėje, silpnai – į puodus ir siunčiamas toliau augti.

Related  Išauginkite atvirą govioną – saldainių medį

Odrevesnevshimi auginiai

reprodukcija lignified atraižomisJie rudenį supjaustomi iš prinokusių ūglių vidurinės zonos. Kiekvienoje šakelėje turi būti du pumpurukai ir 5-8 cm ilgio. Po to jie pasodinami ir laikomi iki pavasario esant 3 ° C temperatūrai. Balandis-gegužė prasideda auginiai persodinami į konteinerius su šlapiu smėliu ant dirvos paviršiaus. Auginimas atliekamas vertikaliai iki 4 cm gylio, stebint atstumą tarp 10 cm auginių. Pavasarį jie persodinami į puodus ir siunčiami auginti. Po metų vynuogynai gali būti iškraunami nuolatinėje žemėje.

Žiemos šaknies skiepijimas

šaknų dauginimasisŠis metodas yra labai sudėtingas, tačiau perteikia visas veislės savybes. Rudenį jie užkaso sodinukus su neryškiosios visterijos, atskiria šaknį (šaknų storis turi būti ne mažesnis kaip 6 cm), persodinti į konteinerius su smėliu ir išsiųsti juos į vėsą vietą be šviesos. Gruodį ir sausį jie atneša šilumą. Po dviejų savaičių inokuliuotos 6 cm ilgio veislės visterijos, turinčios 2 pumpurus, ir 2-3 cm ūminio mažiausio žiurkės. Panašus pjūvis atliekamas su šaknine šakniastiebiu, kad būtų glaudesnio kontakto. Inokuliavimo vieta gerai tvirtinama pleistrą.

Be to, auginiai yra pasodinti į indą su maistinių medžiagų substratu, neuždengiant inokuliavimo vietos ir padengti stiklu. Tolesnės priežiūros sąlygos: ne mažiau kaip 15 ° C ir 80% drėgmė. Jei viskas bus padaryta teisingai, po dviejų savaičių pasirodys ūgliai iš paakių pumpurų. Gerai įsišaknijusios vynuogės gali būti persodintos į žemę.

Visterija iš sėklų

visterijos sėklosSėklą galima sėti kovo mėnesį atvirame lauke arba gruodžio mėnesį mažuose šiltnamiuose. Antruoju atveju kaip substratas naudojamas lapų ir dugno žemės mišinys su smėliu (4: 1: 1). Sėklos tiesiog išklotos ant dirvožemio ir lengvai apibarstyti smėliu, padengtu stikliniu ir išsiųsti į šiltą (mažiausiai 20 ° C) ir tamsią vietą. Tuo pačiu metu įsitikinkite, kad dirvožemis yra nuolat šlapias.sterilizuotos sėklos stratifikacija ir sėjai

Per mėnesį sėklos bus išpilamos, dar po 1,5 savaitės jie bus švyti, pirmiausia užmiršus saulei. Kai yra 2 nelyginis pritvirtintas lankstinukas, praleiskite pasirinkimą, bandydamas nepažeisti šaknų. Ateityje tokios bakterijos gali būti naudojamos skiepijimui. Atsižvelkite į tai, kad namuose gauta, wisteria iš sėklų neperduoda veislių savybių. Todėl jo žydėjimas gali pasireikšti arba būti labai menkas, o po 8 metų.

Akivaizdu, kad didėjanti visterija ir jo priežiūra vidutinėje klimato zonoje turi didelių sunkumų. Bet niekada nevėlu eksperimentuoti. Laikydamasis visų niuansų, galėsite išaugti dabartinį grožį. Žinoma, ne tas pats kaip Kinijoje, bet jo žydėjimas bus jums.