moderni vertikali gėlių bėlėFrazė “vertikali gėlių puokštė” skamba šiek tiek neįprasta. Bet jei jūs suprantate žodžio funkcijas populiarėja, be abejo, nauji horizontai atidaryti ekologiško savo turtą prieš kiekvieną sodininkas, nes vertikalios lovos suprasti iš atsigriebti struktūrų įvairovė: arkos, kolonos ir sienų tapyba augalų, ekranus ir piramides.

Iš pradžių iš Babilono

Šiandien vertikalios lovos – tai yra tikra tendencija sodo dizainas, kaina ir mažų sklypų savininkai, kur dėl kiekvieno metro, erdvūs dvarų ir net namuose. Neįprastas kraštovaizdžio išvaizda leidžia jums surengti tikrą sodą, kuriame yra vieta, galbūt, gėlių puode.

Tačiau nemanykite vertikalaus sodo kažko naujo. Babiloniečiai garsėjo savo kabančiais sodais prieš du tūkstančius metų. Ir antrasis neįprasto grožio lauko sodininkų apdailos būdas yra vertas tikrųjų asketikų vertikalių sodų Patrick Blanc. Prancūzijos sodo dizaino specialistas tapo žinomas dėl tokių gyvenamųjų namų kaip šis muziejus Paryžiuje.

Nuotraukos vertikalias lovos vedlio tiesiog stebina, ir gali atrodyti, kad sukurti tokį paprastųjų sodo sklypas, labai mažai žmonių ant peties. Tačiau ši nuomonė yra gana klaidinga. Norėdami aprūpinti, neleiskite tokiai didžiuliai, bet taip pat gražiai gėlių lovai pagal kiekvienos galios, ypač todėl, kad klausimas yra paprastas ir nereikalauja specialių išlaidų.

Kaip vertikalios gėlės?

Be vertikalių gulbių sienų, be jų galima įdiegti daugybę variantų ir dirvožemyje. Šios lovos užima mažai vietos ir gali būti šviesus dekoro elementas, bet sode, nuslėpti negražus dalis kaukė tuščią sieną ar tvorą.

vertikalių lovų variantai

Vertikalių gėlių lovų privalumai:

 • Formų įvairovė ir jų kompaktiškumas leidžia jums žalią balkoną.
 • Lengva prietaise ir priežiūra.
 • Izoliavimas nuo dirvožemio lygio apsaugo nuo daugelio kenkėjų patekimo į augalus.

Trūkumai:

 • Dėl nedidelio dirvos kiekio augalai turi reguliariai maitintis.
 • Toks sodinimas dažnai užšaldyti, kad dizainas turi būti pašildytas, pašalinti šilumą žiemą ar pasodinti ant vertikalių lovos užkietėjusių metraščių.
 • Vertikaliai sodinti reikia dažnai laistyti.

Related  Mes auginame salvijas iš sėklų sodo lovoms

Galite išvengti drėgmės trūkumo dviem būdais:

 1. hidrogelis, kuris įterpiamas į dirvą, kuriame sodinami augalai.
 2. lašinamojo drėkinimo prietaisas. Tai yra pats efektyviausias būdas, tačiau dėl didelių sąnaudų jis yra pagrįstas tik dideliais objektais.

Vertikalios gėlių lovos iš butelių

vertikali gultu iš plastikinių buteliųVienas iš populiariausių ir demokratiškiausių prietaiso metodų yra paprastų plastikinių butelių naudojimas. Prieš pradedant nuo gėlynai kūrimo, buteliai turi būti kruopščiai nuplaunami ir pašalinti iš jų visas etiketes ir padengti laisvai suvynioti į drėgmės perteklių išvaizdą, jis gali nutekėti per išleidimo anga improvizavo.

 • Paruoštą butelį supjaustyti per pusę.
 • Buteliuko viršuje padarykite virvę ar vielinį tvirtinimą.
 • Viršutinėje dalyje su dangteliu užpilama paruošta dirva ir pasodinami daigai.
 • Butelio apačioje dedamas plastikinis indas su augalu, o konstrukcija pritvirtinta prie dekoruoto paviršiaus.

vertikali butelių lovaBe to, nors iš puodai, skardinių ir kitų laikinų konteinerių ir, žinoma, iš butelių lengvai be didelių išlaidų sukurti vertikalų gėlynai su savo rankas ir piktžolių bet vertikalioje plokštumoje.

Tiesa, tokiu dizainu geriau išvalyti skylutes nuo vandens nutekėjimo. Ir, jei pageidaujama, tokius neįprastus konteinerius galima dažyti akriliniais arba aerozoliniais dažais.

Vertikalios PVC vamzdžių gulto lovos gamyba

Tokios gėlių lovos yra naudingos daugybei augančių gėlių augalų, pvz., Petunijos ar nasturto, auginimui. Ir jei pageidaujama, ant šių stulpelių auga braškės ir daugelis žaliąsias kultūras.

 • Konstrukcija susideda iš dviejų plastikinių vamzdžių su gręžtomis angomis, išoriniu vamzdžiu pasodintiems sodinukams ir per vidinį drėgmės ir trąšų tiekimą.
 • Laistymo vamzdis geriausiai apvyniotas medvilnine arba neaustine medžiaga, o jo apatinis galas yra sandariai uždarytas folija arba juosta.
 • Svarbu kruopščiai pastatyti konstrukciją vertikalioje padėtyje.
 • Viduje išorinio vamzdžio yra laistymo, vidinėje erdvėje, pirmą kartą užpildomas nedidelis klojinys, po to gruntas gruntuojamas.
 • Augalai yra pasodinti ant išorinio vamzdžio skylių.

Related  Sveiki atvykę į vagelių veislių karalystę

Pirmasis gėlių kolonas gali būti pagamintas iš sustiprinto tinklelio, sustiprinto indelyje, plastikine plėvele ar tankiu maišeliu šiukšlių surinkimui.

Vertikali PVC vamzdžio gėlė

Originali vertikali gėlių vazonų gėlių lovelė

gėlių lovaIdealiai tinka kasmetinių gėlių auginimui – ideali gėlių vazonėlių ar bet kurios kitos talpyklos.

Tankai yra susukti į sustiprintą pagrindą per drenažo angas nuosekliai.

Vertikali gėlių lova iš krepšio

Ši parinktis pareikalaus minimalios investicijos ir laiko gėlių salių išdėstymui.

 • Tvirtuoju maišeliu siūkite stiprias rankenas ar kitus tvirtinimo elementus ir užpildykite baką maistinėmis medžiagomis.
 • Iš vienos pusės, auginiai skirti sodinti sodinukus, maždaug 20 cm atstumu.
 • Krepšys pakabintas ant nuolatinės vietos ir pasodinti augalai.

Statybos saugos viduje maišą gali būti pagamintas iš plėvelės sluoksniu, ir tada žemė maišas audinys užpildyti jį į žemę nepatenka į apačią.

Vertikalios gėlių lovos sukūrimas savo rankomis, o ne krepšiu, gali būti, pavyzdžiui, senas, iš mados krepšių.

Gyvenamoji siena gali būti pastatyta neaustine medžiaga, ant jos uždėta kišenė.

Padarykite iš maišelio vertikalią gėlių lovelęNuotrauka gatavos vertikalios gėlių lovos iš maišelio

Vamzdžių gėlių ekranas

Gražūs žalia ekranai gaunami iš horizontaliai sustiprintų drenažo vamzdžių arba šildymo vamzdžių. Pirmieji įrengti šoniniai žvakės ir stiprus rėmas, o antruose skyduose augalai yra gręžiami.

Vertikalios vamzdžių gėlių lovos nuotraukos

Vertikali vamzdžio gėlių lova

Vertikalus automobilių padangų kilimas

padangųPadarykite vertikalią gėlių sode namuose lengvai ir iš senų padangų. Statybai nereikia papildomo rėmo, o skirtingi padangų išdėstymo būdai leidžia kurti bet kokios formos ir dydžio gėles. Ir paslėpti negražus juodą gumą, padangos dažomos nekenksmingo akrilo.

Balkonas senų padėklų balkonui

iš padėklų
Tai originalus stilingas sprendimas bet kokio balkono, pavėsinės ar vidinio kiemo dekoravimui.

 • Kaip pagrindas tinka nereikalingų padėklų, medinių ar plastikinių dėžių.
 • Ant dėžutės gale pritvirtinamas tinklas, kuris sutankinamas su šiaudais arba neaustine medžiaga.
 • Talpykla užpildyta dirvožemiu, kuriame sodinami daigai ar sėklos.

Related  Sodinukų sodinimas ir priežiūra kieme

Patarimai vertikalios gėlių lovos gamybai

Paimant augalus vertikalios gėlių lovos svarbu prisiminti, kad kiekvienas iš jų gauna šiek tiek maistingą dirvą.

Visos rūšys turi turėti artimos gyvenimo sąlygas. Ir geriau teikti pirmenybę nepretenzybiniams augalams, turintiems gerą galimybę įsitvirtinti. Tai gali būti alpių gėlės, gebenės ir vertikaliai, samanos ir valikliai.

Vaizdas – vertikalios gėlių lovos