Graži, rūpestinga vejaVis daugiau vasaros gyventojų organizuoja savo veja. Kažkas turi mažą žalumyną šalia pavėsinės, kažkas jam sutvarko žaidimų aikštelę, kažkas sujungia ją su gėlėmis. Norėdami tinkamai veją su savo rankomis, perskaitykite mūsų rekomendacijas, dėl kurių sutarėme su kraštovaizdžio dizaino specialistais.

Vejų įvairovė kūrybos būdu

Prieš nuspręsite, kaip veją padaryti savo rankomis, Jums reikia nuspręsti, kokiu būdu jį sukurti.

Yra du žolių išdėstymo būdai, kuriuos galima naudoti:

  1. Sėjos.
  2. Roll

Sėjamosios veja bus pigesnė, ypač jei ketinate veją su savo rankomis. Tačiau dėl šio metodo reikės daug pastangų, tačiau dėl to, kad mūsų sunkvežimių vairuotojas neveikia, tai nėra baisi.

Vejos klojimasAntrasis vejos prietaiso tipas savo rankose ant dagos yra įsigyto ritinio kilimo uždėjimas. Šis metodas leidžia greitai ir tiksliai paversti veją. Be to, mums nereikia laukti daigumo, rūpintis jais. Mes iš karto gauname paruoštą veją, kuri mums ir mūsų vaikams bus malonu. Tiesa, ši veja yra gana brangi, bet grožis reikalauja aukos!

Vejų veja pagal paskirties vietą

Pasirinkę gamybos būdą ir prieš veją šalyje, mes nustatome pagal būsimo vejos funkcionalumą. Mes pasirinkti iš kelių variantų:

  1. Pirmas aukštas.
  2. Atletiškas.
  3. Parkas.
  4. Maurų kalba.
  5. Universalus.

Pirmas aukštas skiriasi nuo kitų, išplėtus savo vaistažolių, subtilus smaragdo žalias ir puikus dekoratyvinis. Tai įrengta apstatyti vietoves šalia pastatų, kartu su gėlių lovomis arba kalnų slidėmis. Vaikščioti tokia veja nerekomenduojama.

Sporto velėna, priešingai, ji pasižymi didesniu atsparumu dilimui ir greitam atsigavimui. Todėl jis naudojamas vaikų žaidimų aikštelėse kotedžams, prie azbėjų ir kitose vietose, kuriose žolė turi didelę apkrovą.

Parkas ar sodo veja taip pat gana stabilus, bet mažesniu mastu nei sportinė veja. Tokių vejų žolių mišiniai yra mažiau nei sporto, todėl jie yra labiausiai paplitę tarp vasaros gyventojų. Šioje žolėje taip pat galite vaikščioti ir žaisti vaikus, nesukeliant didelės žalos vejai.

Maurų ar pievų veja skiriasi nuo kitų, nes juose yra gėlių augalų. Sėjant šios sudėties žolių mišinį, gausite tikrą pievos šalį. Tai yra tai, ką mauritanijos veja atrodo ant dachos, padaryta savo rankomis.Maurų veja pritraukia dėmesį gėlių gausa

Universali veja turi platų programų spektrą. Ji sujungia įvairių vejų savybes: dekoratyvinę ir atspari dilimui, atspari atspalviui. Šios parinkties naudojimas rekomenduojamas srityse, turinčiose skirtingą funkcionalumą ir apšvietimo laipsnį.

Sėklų vejos prietaisas

Dabar pakalbėkime apie vejos išdėstymą savo rankomis ir nuotraukų iliustruojame etapais. Visų pirma, jums reikia paruošti svetainę, kuri buvo pasirinkta mūsų veja.

Pirmiausia išvalykite nuolaužas ir pašalinkite iš jo ypač dideles piktžoles. Kasimo metu rankiniu būdu galima pasirinkti mažas piktžoles, o chemijos pagalba galite sugadinti gamtą.

Taikydami chemines trąšas, herbicidus ar kitas chemines medžiagas, jūs ne tik sunaikinsite gamtą, bet ir apsinuosinsi save ir savo vaikus!

Bet jei jūs naudojate natūralaus ūkininkavimo metodus, tai verta kitaip, ir jūsų svetainė bus jums ačiū, gražią veją ir įprastą ekologiją. Siekiant sunaikinti piktžoles net nereikia kasti dirvožemio. Išvalius sritį reikia padengti ritininių medžiagų sluoksniu: senas linoleumas, stogas, šiferis. Taip pat tinka įvairios pakavimo dėžutės, senos kilimų takeliai ir pan. Išverskite visą šį turtą vasaros pabaigoje ir pavasarį, pakelkite ir pradėkite veisti savo rankomis.

Dirvožemio paruošimas vejomsDabar turite atsilaisvinti ir lyginti dirvožemį, nors pagal prieglobstį dalis darbo jums jau padarė kirminai ir kitų dirvožemio gyventojų. Pagal mulčias, jie aktyviai dirba ir atlaisvina žemę. Bet vis tiek, viršutinis sluoksnis turi būti apdorotas plokščiu pjovimo įrankiu ir apdailintas grėbliais.

Po to jums reikia kuo tiksliau veisti veją, kad tai vienodai išsklaidytų įgytas žolelių mišinio sėklas. Iš pradžių padarykite išilginį praėjimą, tada skersinį praėjimą. Pabandykite sėti sėklas tolygiai. Tačiau jūs galite pritaikyti specialų vejapjovių sėją.

Žolių mišinių sėjosDabar sėklos turi būti įtrauktos į dirvožemį. Tam naudojami griebtuvai ar plokšti pjovimo įrankiai. Po sandarinimo pageidautina sėti sėklas. Dėl to sustiprės jų daigumas dėl tankesnio sąlyčio su dirvožemiu. Valcuoti nustatomi specialiu voleliu sėklas, jei jis nėra, galite naudoti vamzdžių skyrių kaip ir vejos gamybos šalyje su savo rankas į kitą nuotrauką.

Veja prasideda po sėjosNerūdijamoji zona turi būti gerai laistoma purškimo būdu, kad nebūtų netyčia nuplaunama sėkla iš dirvožemio.

Ruloninės vejos paleidimas

Jei nuspręsite sutvarkyti vasaros veją vasarai, pirmiausia turite susipažinti su parduodamų ritinėlių dydžiais ir apskaičiuoti reikalingą kiekį. Gautas medžiagos kiekis turi būti padidintas 10 proc., Šiam kiekiui reikia tikslesnio pjovimo ar santuokos kompensavimo.

Prieš pasirinkdami ritininę veją savo rankomis uždėkite namelį, pažvelkite į žemiau esančią nuotrauką.Kokybiškos vejos veja pasirinkimas

Matote, kad žolės ritės turi būti plokščios, tiek pločio, tiek storio. Taip pat svarbu įvertinti vejos kokybę.

Prieš pradėdami kurti velėnų kilimėlį, turite paruošti pagrindą. Skirtingai nei sėklų veja, ritinėliui reikalingas drenažo įrenginys. Norėdami tai padaryti, žemė nuimama iki reikiamo gylio, o paruoštos tranšėjos – sluoksnis sluoksniu su grūstimis ir smėliu. Pagalvės sluoksniai turi būti 10 cm storio ir atsargiai sutankinti. Vietoj smėlio galite naudoti geotekstilę.

Paruošę smėlio-žvyro pagalvę, grąžiname dirvą reikiamu kiekiu. Mes platiname dirvą svetainėje, naudodami ištemptą laidą. Po to, kai ant dirvožemio, kruopščiai ištemptas padas. Pradėkite ritinių išdėstymą toje pusėje, kurioje jie yra sukrauti.

Laukite veją jų pristatymo dieną, kad žolės šaknys neišdžiūtų!

Vejos ritinių klojimas pagal mūro principąYpač atidžiai mes kreipiame į pirmojo ritinio klojimo, nes visos svetainės kokybė priklauso nuo to, kaip ją įdiegėme. Po pirmojo ritinio, mes nustatome likusią dalį ilgio ir pločio. Ritinukų įdėjimas atliekamas su išbėgimu. Kaip ir mūro įrengimo atveju, gretimų juostelių siūlės turi būti atskirtos.

Negalima sudėti ritinėlių sutapimų, tačiau atstumas tarp juostelių, kurių ilgis didesnis kaip 1 centimetras, geriau nebūti. Jei kitaip neišsiskiria, geriau nupjauti ritinio kraštus. Kiekviena juostelė suvyniota. Po to, kai visos juostos sukraunamos, veja laistoma. Laistymas atliekamas tol, kol ritės bus paimtos. Paprastai tai trunka apie dvi savaites.

Nuotrauka vejos šalyje, padaryta savo rankomis

Pradinė vejos forma

Pradinė vejos forma

Vejos šalyje, padaryta savo rankomis

Vejos šalyje, padaryta savo rankomis

Valcuota veja prie kotedžo

Valcuota veja prie kotedžo

Žaliuzės, apsuptos vejos

Žaliuzės, apsuptos vejos

Sportinė veja šalyje

Sportinė veja šalyje

Originalus vejos sprendimas

Originalus vejos sprendimas

Vejos su savo rankomis įdiegimo vadovas – vaizdo įrašas