gabionai svetainės projekteGabijos yra daugiafunkcinės ir universalios struktūros. Jie yra tvirtos vielos ar stiprios metalinės akies talpyklos, užpildytos akmenimis, griuvėsiais ar kitomis medžiagomis. Pačios žodžio “gabionas” yra užsienio kilmės. Vertimas iš italų kalbos “gabbione” reiškia “didelę narvę”.

Iš pradžių gabionų skerdenos buvo austi ir panašūs į krepšelį be dugno. Jie buvo naudojami nuo XVI a. Karo reikaluose statant įtvirtinimus. Nuo XIX a. Pabaigos šios surenkamieji statiniai buvo pradėti naudoti statyboje. Be jų, užtvankų, tiltų ir laikančių sienų statyba nebuvo baigta, buvo plačiai naudojamas šlaitų, šlaitų ir bankų fortifikavimo su gabionais stiprinimas.gabion stiprinti pakrantę

Gabionų veislės ir jų panaudojimas

mažasis tvenkinys iš gabionoVėliau pinti krepšeliai buvo pakeisti metaliniais rėmais, o pačios struktūros gavo naujas funkcijas. Šiandien gabionai naudojami ne tik statyboje, bet ir kraštovaizdžio projekte. Dėka įvairių užpildų panaudojimo, jie gali atlikti tiek tiesioginę funkciją, pavyzdžiui, sustiprinti pakrantę su gabionais, tiek dekoratyvine funkcija, arba sujungti abi šias užduotis.

Gabiono karkasas dažniausiai naudojamas stiprus, cinkuotas viela, kurios skersmuo yra 2-6 mm. Individualūs gaminiai tvirtinami vienoje struktūroje. Siekiant užtikrinti konstrukcijos stabilumą, išvengti jo deformacijos ir priešlaikinio gedimo, tokiu pačiu stipriu viela naudojamas montuojant gabionus. Pagal rėmo formą šie produktai yra suskirstyti į:

 • butas;
 • cilindrinis;
 • dėžutės gabionai.

boxy gabionas konteinerisDidelėse konstrukcijose turi būti skiriamos sienelės (diafragmos). Tokiu atveju dėžutės konstrukcijos gali būti tiek akių, tiek suvirintų gabionų, priklausomai nuo jų gamybos metodo.

Plokšti gabionai storis ne didesnis kaip 30 cm, yra puikus pasirinkimas stiprinti krantus upių ir upelių, šlaituose daubų, gulėti ant negilių ežerų dugne.

Turėdami lankstumą, šie mažo storio gaminiai pakartoja visus paviršiaus posūkius ir visus reljefo pažeidimus. plokščias gabionasTokie gabionai, kaip nuotraukoje, taip pat gali būti išdėstyti dėžutės konstrukcijų pagrindu.

Gabionai – specialistų pasirinkimas

Papuošti svetainę gabionaisDėmesio statytojai, namų ūkių savininkai ir kraštovaizdžio dizaineriai, šie dizainai traukia ne atsitiktinai. Jie turi daug privalumų, apie kuriuos reikėtų išsamiau aptarti:

 1. Gabionų tinklelis yra lankstus, todėl konstrukcija gali būti bet kokio paviršiaus pavidalu. Jis nebijo dirvožemio judesių: dėl savo lankstumo, struktūra gali deformuotis, bet jos sunaikinimas neįvyks.tinklinis gabionas gerai nusileidžia
 2. Gabionai su akmens užpildu turi gerą drėgmės pralaidumą. Dėl to konstrukcija nebus papildoma hidrostatine apkrova ir nereikia vandens nutekėjimo sistemos.gabionas užpildytas akmeniu
 3. Gabionų įrengimas taupo laiką, pinigus, išteklius ir mažina darbo sąnaudas, palyginti su gelžbetonio konstrukcijų montavimu.
 4. Struktūra turi jėgą ir stabilumą, o laikui bėgant gali tik padidėti. Taip yra dėl dirvožemio patekimo tarp užpildo fragmentų ir jo augalų šaknų daigumo.gabiono tvora
 5. Išskyrus didelio masto projektų, skirtų sustiprinti ir rekonstruoti pakrančių ir šlaitų gabionus, įgyvendinimas, tokių darbų vykdymui nereikia įtraukti sunkios statybos įrangos.šlaitų stiprinimas su gabionais
 6. Gabionų pastatai yra patvarūs. Ši kokybė yra dėl natūralaus akmens savybių ir cinkuotos vielos stiprumo. Šių konstrukcijų eksploatavimo trukmė yra dešimtmečių. Tuo pačiu metu jų išvaizda išlieka beveik nepakitusi.gabionų fontanai patvarios konstrukcijos
 7. Gabionų naudojimas reljefinėje srityje leidžia išlaikyti natūralų kraštovaizdį ir sumažinti žmonių įsikišimą į aplinką.fiksuojanti gabiono siena
 8. Kvalifikuotų gabionų nereikia remontuoti ir nereikia rūpintis viso naudojimo laikotarpiu.

Šios konstrukcijos yra saugios ir puikiai tinka aplinkiniam kraštovaizdžiui.

Kaip patalpinti gabionus ant sodo sklypo

Šalies ir priemiesčių zonose gabionai gali būti naudojami:

 • terasų kūrimas ir stiprinimas;
 • lovų, gėlių lovų ir gėlių lovų išdėstymas;gėlių gabionai
 • užtvankos zonos zonavimas;
 • mažų architektūrinių formų kūrimas;Gabiono vėžlys
 • dekoratyvinių rezervuarų dugno ir bankų stiprinimas;stiprinti baseino sienas
 • atraminių sienų statyba ir šlaitų stiprinimas;
 • dekoratyvinių tvorų ir kliūčių montavimas;dekoratyviniai aptvarai
 • sodo baldų bazės gamyba (suolai, kėdės, stalai);sodo stendas iš gabiono
 • tvorų montavimas, kaip tik iš gabionų ir kartu su medinėmis sekcijomis;jungtinė tvora
 • sodo skulptūrų, figūrų ir kitų kraštovaizdžio dizaino elementų statyba.

Related  Kas lemia pelargonio lapijos pageltimą ir kaip padėti augalui?

Norėdami statyti gabionus svetainėje, galite pakviesti kvalifikuotų statybos specialistų. Tačiau tokį dizainą galima surinkti savarankiškai, jums reikia naudoti tik aukštos kokybės medžiagas. Štai keli žingsniai nurodymai, kaip padaryti gabionus savo rankomis. Yra dvi galimybės:

 1. Įgyti pramoninės produkcijos rėmo, pasirenkant reikiamo dydžio ir reikiamo kiekio dizainą. Jie gali būti naudojami tiek nuolaidų gabionų sustiprinimui, tiek dekoratyviniams tikslams. Šiandien gamintojai siūlo įvairių formų ir dydžių gatavų tinklelių konteinerius. Konstrukcijos turėtų būti įrengtos jiems skirtoje erdvėje ir užpildytos pasirinkta medžiaga.pramoninių gabionų surinkimas
 2. Padarykite gabiono skeletą savo rankomis, viela, metaline lazdele ar tinkleliu, o tada, kaip aprašyta aukščiau, nustatykite pasirinktą vietą. Po to prasideda kūrybiškiausia darbo dalis: pildoma struktūra. Taikydami fantazijas ir kūrybinius talentus, jūs galite paversti gabioną į tikrą svetainės apdailą, praeityje tai bus sunku perduoti, nekreipdami dėmesio į jį.nepriklausoma gabionų gamyba

Nes gabionai statybos reikės tvirto metalo tinklelio, specialios spiralės iš metalo, plieno smeigtukai, kabės tvirtas vielos petnešos, geotekstilę (birių medžiagų), užpildas. gabionų tvoros įrengimo procesasDėžutės dalys sujungiamos su spyruoklėmis ir metalinėmis spiralėmis, o kontaktų pagalba dizainas tvirtai pritvirtintas prie žemės. Talpyklos viduryje galima užpildyti smulkiu užpildu (už tai naudojamas geotekstilas), o priekinės sienos – didesniais akmenimis.

Užpildo frakcijos turėtų būti didesnės nei gabiono talpos ląstelės. Kuo didesnė ląstelė, tuo didesnė užpildo dalis.

Surenkant paviršiaus struktūras, užpildo dalių dydis turi būti trečdaliu didesnis už dėžutės ar akių langelių dydį. Jei produktas yra skirtas naudoti po vandeniu, pavyzdžiui, statybos turėtų būti baigtas iki dar didesnio akmens, jis turėtų būti pusantro kartus iš metalo konteinerį ląstelių dydis.vėžlio gėlių lovos įrengimo procesas

Montavimas gabionais

Gabionų užpildas: kurį pasirinkti?

įvairūs gabionų užpildaiJei jūsų svetainėje šie statiniai atlieka sienų laikymą, šlaitų stiprinimą arba nusprendė statyti gabionų tvorą, šiems tikslams būtina naudoti patvarų užpildą. Natūralių akmenų kietos uolienos puikios: bazaltas, kvarcitas, granitas.

Related  Svarbu apie lauko veiklą sodinti ir prižiūrėti

Taip pat galima naudoti kitas veisles, pasižyminčias atsparumu šalčiui, stiprumu, atsparumu vandeniui, atsparumu temperatūros pokyčiams. Gabionų akmuo gali būti įvairių formų ir dydžių, priklausomai nuo metalo rėmo ląstelių dydžio. Gabionai poilsio zonojeJis gali būti suapvalinti rieduliai, “laukiniai akmuo”, gabaliukų arba grūsti žvyras – bet kuri iš šių medžiagų yra ne tik patvarus, bet taip pat suteikia visą dizaino skundą, kad jis malonus akiai.

Norėdami užpildyti gabionus, kurie atlieka dekoratyvinę funkciją, naudokite medžiagas su įdomia tekstūra ar jų įvairiais deriniais.

Kaip dekoratyvinis užpildas gabionų įtaisui, galite naudoti visas medžiagas, pasirinkdami juos pagal svetainės dizaino stilių ir spalvų paletę. Gibionas užpildytas spurgomisTai gali būti stiklo gabalėliai, pjaustymo vamzdžiai ir metalinės konstrukcijos, skaldytos plytelės, grindinio akmenys, plytų frakcijos, medžių plyšiai, stori gabalėliai žievės ir kitos natūralios ar dirbtinės medžiagos.

Vaizdo instrukcija gabiono konstrukcijai surinkti

Dekoratyviniai gabionai kraštovaizdžio dizaino

gabionai kraštovaizdžio dizainoŠiandien jūs vis labiau galite pamatyti gabionų kraštovaizdžio dizainą kaip dekoro elementus. Nėra jokių abejonių, kad šių dizainų naudojimas dekoratyviniais tikslais įkvėpė į juos naują gyvenimą. Ši sritis leidžia jums naudoti produktus, kurie anksčiau buvo tik funkcinio krūvio, kaip vieną iš pagrindinių svetainės dekoracijų. Ir dizainerių fantazijų įkūnijimui ši sritis tikrai suteikia neribotą erdvę.

dekoratyvinė siena kambaryjeŠių dizaino dekoratyvinis vaidmuo gali būti sėkmingai derinamas su jų funkcine paskirtimi. Šiandien gabionų siena, padarė savo rankomis, gali būti vertinamas ne tik soduose, tvorų, atraminių sienelių, pertvarų už zonavimo ir eksterjeras pastatų, bet ir patalpoje.teritorijos suskirstymas į zonas su aukštu gobtuvu-gabionu

Vakarais jis atrodo gražiai apšviesti dekoratyvinius gabionus. Todėl, statant šias struktūras, verta rūpintis jų apšvietimu.

gabionai kaip suolai poilsiuiGabionai yra geriausias sprendimas barbekiu zonos prietaiso ir pavėsinės, dangos pakrantės maži dekoratyviniai tvenkiniai ir fontanai Konstrukcijos, barjerai gėlynai, gamybos priežasčių sodo baldų ir remia pagal skulptūrų sodas. gabionas kaip krioklysŠių dizaino užpildai harmoningai derinami su kaltinių dalių, natūralaus medžio, metalo ir kitų medžiagų.

Related  Nepakankamas nasturcijos augimas ir priežiūra

Gabionai puikiai atrodo tinklalapyje aukštųjų technologijų ar minimalistinio stiliaus stiliumi. Šių struktūrų asketiškumą gražiai nusileidžia žalia veja, žydintys augalai ir dekoratyviniai krūmai. Dėl vietovių, turinčių skirtumų vietovėje, įdomus sprendimas bus sukurti gabionų struktūrų terasas. Poilsio zona gali būti atskirta nuo gabiono ekrano, įrengusį jaukią kampą su originaliu dizainu.

Įrengdami “gatvių” židinį ar grillo plotą iš gabiono, būtina atkreipti ypatingą dėmesį į jo užpildą. Tai geriau, jei tai ugniai atspari medžiaga: akmuo ar plytos. Šiems tikslams medis neveiks.

stovyklos gabionai šalia židinioGajonai kraštovaizdžio dizaino, kurio nuotraukos parodytos žemiau, nustebinti įvairiomis medžiagomis, formomis, spalvomis. Gabiono stalas su židiniuDėl šių dizainų bet kokia svetainė gali įgyti unikalų išvaizdą ir tapti patogia poilsio vieta, kur malonu susiburti su visa šeima ir priimti svečius.