Gyvojo tvoros sodinimas ir gyvatvorės priežiūra

unikalus gyvenamasis tvoraGyva tara yra populiarus kraštovaizdžio dizaino sprendimas. Sukurkite žalią medžių ar krūmų apdailą, o ne įprastą plytų tvorą netgi pradedant sodininku. Šiems tikslams parinkti augalai paprastai yra gerai toleruojami šalčio, karščio ir sausros metu ir reikalauja minimalios priežiūros. Tačiau verta iš anksto paklausti, kokiomis sąlygomis pasirinkti medžiai jaustųsi patogiai, kad tvora iš gyvatvorių augtų aukšta ir sultinga.

Norint suformuoti teisingą neįprastos formos karūną, sodininkystės specialistas imsis daug laiko ir įgūdžių

Patarimai, kaip sukurti augalų tvorą

Kraštovaizdžio dizainas yra rimta užduotis. Kad kompozicija atrodytų harmoninga, visi augalai turėtų būti kruopščiai atrinkti pagal spalvas ir pageidavimus. Be to, medžiai gali būti ne tik gražūs, bet ir funkcionalūs. Pavyzdžiui, namuose atviroje teritorijoje galima apsaugoti spygliuočių augalais, kurie apsaugotų svetainės savininką nuo šalto vėjo. Jei namas naudojamas tik kaip vasarnamio, pakankamai augalų lapuočių medžių. Jie žydės ir linksmins akis pavasarį. Norint apsisaugoti nuo gyvūnų, verta atkreipti dėmesį į dygliuotas veisles (rabaržūras).

Pirmasis sprendimas yra tai, kad jūs turėtumėte įdėti į gyvenamą tvorą. Visos tokios konstrukcijos gali būti sąlygiškai suskirstytos į kelias veisles:

 • žaliosios apvadai – iki 0,5 m aukščio tvoros, naudojamos ne tik per dacho perimetrą, bet ir už gėlių lovelių ar takų (buko, magnolijų, viržių) apdailą;
 • tvora – iki 2,5 m konstrukcija, apsauganti nuo vėjo ir sukurianti šešėlį prie tvoros;
 • Žalia siena yra tvora virš 2,5 m, pasodinta visai tvorai.

Svetainės savininkas, turintis gyvą tvorą, turi sužinoti visas medžių genėjimo ypatybes. Jei karūna nesusiformavusi ir tvarkingai aplyginta, tvora atrodys nepakankamai.

Kokius augalus galiu naudoti?

gyvena tvora priemiesčio zonojeŽalioji tvora, gyvatvorė – tai daugybę galimybių namo dekoravimui ir apsaugai. Priklausomai nuo tikslo, galite augti kaip aukšti medžiai, ir metinės gėlės ir krūmai. Medžiai sodinami jauni, ir kiekvienais metais jie palaipsniui auga iki visavertės tvoros. Antruoju atveju gyvas žalioji tvora turi dekoratyvinę vertę ir yra naudojama paprastam gyvatvoriui papuošti.

Dekoratyviniams tikslams naudojamas žemas gyvatvores – tai neapsaugos vietos nuo vėjo ar saulės

Tvora nuo dekoratyvinio tui

Tui tvora

Thuya yra visžaliu spygliuočių medis, kuris puikiai tinka gyvatvorių kūrimui. Jis pasodintas į žemę arba dedamas specialus plytų mūras, kuriame yra sodinukai. Norėdami dirbti šaltame klimate, tinka tik vakarietiškos Tuya veislės. Rytinės veislės netoleruoja šalčio, ypač jauno amžiaus.

aukštas arizonos kipariso tvoraThuju gali būti pakeistas kai kuriomis kipariso rūšimis, tačiau jis yra labiau pritaikytas gyvenimui vidutinio klimato sąlygomis. Tai puikiai atrodo svetainėse, kurios yra visiškai dekoruotos klasikiniu stiliumi, taip pat kartu su dideliais akmenimis arba raudonomis plytelėmis. Šis medis auga lėtai ir reikalauja laikytis kai kurių priežiūros taisyklių:

 • sodinukai yra gerai apšviestoje zonoje, šalia esantys augalai gali būti pakankamai arti vienas kito;
 • Turėsite derlingą dirvą, turintį durpių ar humuso kiekį, taip pat galite reguliariai jį pašarus organinėmis trąšomis;
 • Žiemos metu jauni augalai padengiami lengvu skudurėliu, kad adatos neuždegtų ryškios saulės ir baltojo sniego įtakos;
 • Karūną reikia kasmet pjaustyti, kad medžiai būtų sodri.

“Tuja” pagaminta tvora reikalauja kruopštaus priežiūros. Jauni sėjinukai netoleruoja ryškių saulės spindulių, tačiau šešėlinėse srityse jų vainikas pasidaro gelsvas ir nukrenta.

Norėdami sukurti tui tvora, turėtumėte pasirinkti veisles, kurios yra atsparios šalčiui

Laukinių vynuogių tvora

tvora iš girliškų vynuogiųGyvenamasis tvora šalies namuose gali būti pastatytas iš kai kurių tipų vyrų. Jų vaisiai yra nevalgomi, tačiau vynmedžiai naudojami dekoratyviniams tikslams, siekiant sukurti žalią gyvatvę. Ūgliai gali suktis vertikalios tvoros sienos, paliekant tarpus tarp lapų.

Norėdami augti gyvatvorę galite naudoti kelias veisles mergaites:

 1. Trehostrokonechny – aukštas augalas, nepretenzingas į sodinimo vietą ir dirvožemio sudėtį, bet jis gali mirti žemesnėje nei -15 laipsnių temperatūroje.
 2. Henris – vynuogės su ryškiaisiais lapais, kurie rudenį įgijo ryškiai raudoną atspalvį.
 3. Penkių lapų – gerai auga drėgnoje dirvožemyje, atspari temperatūros pokyčiams.

Vynuogių gyvatvorė ankstyvą pavasarį išleidžia pirmuosius lapus, ir jie lieka iki vėlyvo rudens. Augalas yra nepretenzingas sulaikymo sąlygoms, o be specialių priežiūros skyrių pirmaisiais metais gali išaugti iki 3-4 m. Tačiau sezono pabaigoje būtina surinkti lapiją ir apdanginti ūgliai.

Vynuogynas yra gerai žinomas ir greitai auga ant rėmo, formuojantis pilnavertį tvorą

Lankstus tvora iš gluosnio

lanksti griovio tvoraVila yra ne tik didelis medis su kritimo šakomis, bet ir didžiulis krūmų asortimentas. Dėl gyvos tvoros iš gluosnio verta rinktis mažas veisles su pasklidančia karūna (haruko nishiki, violetinė, babilonija ar holly gluosnis). Šie augalai yra nepretenzingi jų palaikymo sąlygoms ir gali atlaikyti didelių temperatūros pokyčių.

Vertikaliosios vertikalės kūrimo procese pasirenkant gluosnį verta prisiminti jo pagrindines savybes:

 • natūraliomis sąlygomis auga vandens telkinių pakrantėje, todėl sausoje vietoje dažnai reikia dažnai laistyti;
 • saulės spindulių zonose lapai gali nukristi ir nukristi;
 • gluosniai greitai auga derlinguose dirvožemiuose, todėl verta reguliariai į dirvą įtraukti organines trąšas;
 • Esant aukštam požeminio vandens ar vandens telkinių lygiui, augalą galima laistyti daug rečiau.

Lankstus gluosnio gyvatvorė yra tinkamas žemės sklypų dekoravimui. Norint sukurti visą ažūrinį tvorą, reikės jaunų sodinukų, rėmo ar virvių. Didėjant pagrindiniam liemeniui, kaimyniniai augalai persipina, tvirtinami virve ar kitomis struktūromis. Rezultatas yra sklandus gyvatvorė su simetrišku rašalu, o kaimyninių medžių kamienai palaiko vienas kitą.

Kad gluosnio tvora buvo stipri, gretimų augalų stiebai susipynę tarpusavyje, kai jie auga

Tvora iš dekoratyvinio krūmo

tvora iš dekoratyvinio krūmoVietoj aukštos kokybės aukštų medžių, taip pat galite auginti dekoratyvinius krūmus. Jie harmoningai atrodys iš tvoros išorės, aplink pavėsines ir poilsio zonas. Aukštyje tokie augalai retai pasiekia daugiau nei 1 m, todėl jie negali apsisaugoti nuo vėjo ar saulės.

Gyvoji tvora iš krūmo gali atrodyti kitokia. Šiais tikslais galite pasirinkti amžinybes veisles arba tuos, kurie atnaujina lapus kiekvienais metais. Verta atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių krūmų veislių, nepretenzinių sulaikymo sąlygoms:

 • bukukas – amžinai krūmas su mažais monofoniniais lapais ir tankiu vainiku;pjaunama tvora, pagaminta iš bukto
 • Alyva – didelis krūmas, kuris kiekvieną pavasarį bus malonus kvepiančiomis gėlėmis;
 • gudobelė – tai ne tik gražios gėlės, bet ir naudingos uogos;
 • “Tamarix” yra sprawling krūmas su daug mažų rožinių žiedynų.

Gyvi tvora iš medžių ar krūmų padengs tik dekoratyvinę vertę, jei jos aukštis neviršys 1,5-2 m. Saugos sumetimais rekomenduojama tokį tvorą įterpti į įprastą tvorą.

Gėlių kompozicijos kaip gyvatvorės

ryškios žydėjimo tvoraPaprastas betono arba plytų tvora, taip pat stipri metalo konstrukcija taip pat gali atrodyti gražiai ir netradiciškai. Tvoros apdaila su gėlėmis tinka namams, kurie gyvena tik šiltuoju metų laiku. Rožės, vijokliai ir kitos dekoratyvinės gėlės tinka tvorų ar vartų apdailai.

Rožių krūmų apsidraudimas yra kūrybiškas svetainės dizaino sprendimas.

Yra keletas būdų, kaip sutvarkyti geles ant tvoros, kad jie atrodytų harmoningi ir gerai prižiūrimi:

 • šarnyriniai puodai – paprasčiausias variantas, tinkamas ampelinių augalų sodinimui;
 • akmens tvora kartu su spalvingais rožių krūmais;
 • tinklelio tvora su fiksuotomis gėlių puodelėmis;
 • vytelių gyvatvores su gėlėmis ar daržovėmis.

jungtinė tvoraVietoj tvoros aktyviai naudojamas apsidraudimas, siekiant papuošti šalies sklypus ir apsaugoti jį nuo šalčio, vėjo ar saulės. Tai ne tik funkcionalus, bet ir suteikia namui ypatingą atmosferą. Tačiau net pačias nepretenzingas augalų veisles reikia nuolat rūpintis. Be standartinio laistymo ir šėrimo, būtina formuoti medžių ar krūmų karūną, kitaip tvora neatrodys tvarkinga ir gerai sutvarkyta. Be to, augalus reikia pasirinkti pagal spalvą ir stilių, taip pat jų pageidavimus dėl dirvožemio sudėties ir apšvietimo.

“Hedgehog” pasirinkimai jūsų sode – video

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector