Dekoratyvinis ir medinis virėjas: atsparios krūmo paslaptys

Mažai augantis miško virėjasTuo Heather gyventojų Škotijoje, Norvegijoje ir kitose Skandinavijos šalyse paminėjimo yra maži daugiamečių krūmų aukštis nuo 15 iki 50 cm nuo stiebų sandariai sėdi žvynuotas lapai ir mažų gėlės, varpai arba rausvai violetinė spalva.

Miško virėja – ištvermės ir sėkmės simbolis

Miško virėjaGamtinės vidutinio klimato sąlygomis virėja auga daugybėje dykumų ir miškų gaisrų, durpių pelkėse ir išilgai akmeninių šlaitų. Augalas yra labai nepretenzingas.

Vienoje vietoje gali egzistuoti iki 40-50 metų ir atsitinka netgi tais atvejais, kai kiti daugiamečiai augalai tiesiog negali išgyventi: pelkėse ir prastose smėlingose ​​miško dirvožemėse.

Mažai augančias miško kirtimo rūšis taip pat puošia menkas augalo pasaulis tundroje. Dėl paprastumo ir patvarumo norvegai senovėje garbingi miško sveikatingumo garbės tapti šalies simbolis, ir čia Europos gyventojui apsaugota nuo vėjo kalvų soduose ėmė atsirasti tik XVIII amžiuje. Rusijoje, tačiau, kur laukinių auginimo forma randama 50 rūšių, priklausančių šiai šeimai, Heather sodas buvo vos prieš dvidešimt metų ant botanikos sode Maskvoje pagrindu.

Škotijoje sakoma, kad pasisekė žmogus, matęs baltųjų viržių gėles.

Baltas laukinis virėjasIš tiesų, didžioji Heath, yra tradiciniai atrakcionų šalies, gimtoji balta Heather yra beveik neįmanoma pamatyti. Tačiau šiandien, kai augalas sukėlė pelnytą susidomėjimą iš augintojų, nėra neįprasta, ne tik krūmai su kutai balti varpai, bet ir veislė su tamsiai raudona, rusva, geltonos ir oranžinės paprasta ir dviviečiai gėlės.

Sodo virėja ir artimos rūšys

Paprastas virėjasPer pastaruosius 200 metų veisėjai gavome kelis šimtus efektingas dekoratyvinių veislių viržių, kurie gali būti suskirstyti į mažas augančių, vidutinių ir aukštų augalų. Be to, be jų, kraštovaizdžio aktyviai naudojami artimiausius šeimos narius Ericaceae, pavyzdžiui, Erikas ir Labradoro arbata, uogakrūmiai, tokių kaip Spanguolės, mėlynės ir balandį, ir rododendrai.

Labiausiai susiję su įprastais virėjais yra skirtingi erica tipai, kurie gamtoje gyvena nuo Atlanto vandenyno pakrantės iki Šiaurės Afrikos šalių. Laukinį virbalą galima matyti Azijos regione, Kaukaze ir Alpėse.

Jei miško ūgliai ir dekoratyvinis virėja neauga ilgiau nei 70 cm, tam tikri erica tipai, pavyzdžiui, mediniai, yra tikri medžiai, kurių aukštis – 5-7 metrai.

EricaKitas skirtumas tarp “Erica” ​​ir “Heather” – tai adatiniai maži lapai ir pailgi gėlių puodeliai. Tikroji viržių iš giminingų rūšių skiriasi ne tik išoriniais požymiais, bet ir pumpurų išvaizda. Kai virėja žydi, dauguma dekoratyvinių sodų sodinimo jau baigia auginimo sezoną ir rengiasi žiemai. Vidutinės zonos sąlygomis tik vasaros antroje pusėje ir dažniau rugpjūčio metu krūmais atskleidžiamos gėlės, kurios, priklausomai nuo veislės, gali būti laikomos tol, kol nustatomas sniego dangalas.

Kai kuriose Europos šalyse ir Amerikoje sodo virėja yra amžinai kultūra. Augalas nepraranda dekoratyvumo ir puikiai toleruoja švelnius žiemos iki + 8 ° C temperatūros.

Po masinio žydėjimo virželis lieka ryškus ir galbūt vienintelis sodo ornamentas. Daugelis veislių daigų gyvinti visas vaivorykštės spalvas, ir geltonos spalvos, kaštoninės spalvos, violetinė arba sidabro lapija dekoratyvinis viržių aiškiai matomas balintos srityje vėlyvą rudenį.

Dekoratyvinių ir miško viržių dauginimas ir sodinimas

Dekoratyvinis virikasPaprikos rūšies fiksuotų, bordo arba baltųjų keramikos, kuri jums patinka, gali būti tokia pat sėkminga kaip ir sėklos, ir vegetatyviai:

 • pasitelkiant įprastą vasarą ar rudenį, 1-1,5 mėn. lengvu smėlio dirvožemiu, kuriame yra tinkama šaknų sistema sodinimui;
 • suaugusių miško ar dekoratyvinio audeklo augmenimis.

Norėdami gauti sodinamąsias medžiagas, esančias sąlytyje su dirvožemiu, šaka yra išpjautoma, apdorojama augimo stimuliatoriumi, sumalama ir apibarojama maistinėmis medžiagomis. Rudenį jaunasis viržių krūmas yra pasirengęs sodinti.

Greitai paveldimos viržių sodinukai, kurių šaknis yra konteineryje su durpių dirvožemiu.

Blossom HeatherRekomendacijos auginimo ir sodinimo specialistams:

 • Jei iki rugsėjo pabaigos sodo virėjo krūmai nebus persodinti, geriau atidėti jų perkėlimą į nuolatinę vietą balandžio mėnesį.
 • Dėl krūmo geriau pasiimti apsaugotą nuo vėjo, apšviestos zonos.
 • Kai virėja auga su amžiumi, nuo vieno augalo iki kito palieka 40-50 cm atstumą.
 • Virtos duobės gylis neviršija 25-30 cm, tačiau norint, kad jis būtų geriau, šiek tiek platesnis, apie 40 cm, ištiesinti šaknis.
 • Apatinėje dugno dalyje įrengiamas drenažo sluoksnis.
 • Kai užpildai duobę, svarbu neslysti šaknies kaklelio.

Dirvožemio paruošimas dekoratyviniam virėjimui sodinti

Augantis miške virėjasTačiau pagrindinis sodininkystės, kuri planavo sodinti dekoratyvinį viršą, uždavinys – ruošti dirvą šiam augalui. Nepaisant kultūros nepretenzybiškumo, daugeliu atvejų auginimo virėjo patirtis baigiasi gedimu. Mirties priežastis dažnai yra tai, kad miškas, viržių ir dekoratyvinis gyvena simbiozėje su dirvožemio primityvios grybeliai, kurie sudaro apie augalų arba balsva apnašų susidarymo šaknų. Jei grybų grybelis žūva arba visiškai netenka sodo dirvožemyje, krūmas silpnėja ir gali mirti.

Subtilus gėlių šakelėsTaigi, nedarant neatidėliotinų priemonių, sodininkas nesitiki, kol svetainėje bus žiedynai:

 • Išlaikyti mikorizė reikia rūgštus su pH lygį nuo 4 iki 5 vienetų, dirvožemio, dirbtinio parūgštinant, kurios sodo skaitiklis padaryti 40 gramų sieros, boro arba citrinos rūgšties.
 • Dirvožemio mišinys pagamintas iš dviejų durpių mozaikos dalių, iš vienos smėlio dalies ir tokios pačios apsėstos pušies ar lapų.
 • Kaip trąšas sodinimo metu, galima pridėti sudėtingą mineralinę sudėtį be kalcio ir organinių medžiagų.

Jei šalia yra spygliuočių plantacijų su mėlynomis vyšnėmis, tai naudinga pridėti smėlio dirvožemį iš tokios augmenijos į mišinį dekoratyvinio virėjo sodinimui.

Sveikatos priežiūra

Sodo virėjaIšsaugoti drėgmės lygį dirvožemyje, užkirsti kelią jį nuo perkaitimo ir išvengti piktžolių leidžia aktyviai plėtoti storą mulčiuoti pagal krūmų dirvožemio puikiai reaguoti į dirvožemio mulčiavimas. Jei vis dar yra piktžolių ūgliai, kad nepažeistumėte sodo paviršiaus šaknų, geriausia vaistą gerti tik rankomis. Dėl pumpurų komplekto išvakarėse viržių galima apvaisinti granuliuotomis kompleksinėmis trąšomis, esant 10-15 gramų vienam augalui.

Išlaikyti dirvožemio rūgštingumą ir į jas nepatektų mikorizes šaknis pavojingas chloro ir kalcio, lietaus vandenį laistymui naudoti, filtruojamas ir parūgštintu vandeniu, kuriame kibiras 10 yra pridėta 3.4 g citrinų rūgšties, boro rūgšties arba oksalo rūgšties.

Keptuvė dubenysePer pirmuosius dvejus gyvenimo metus dekoratyvinis viržių nereikia Suaugusiųjų krūmų genėti pavasarį, ne tik praėjusių metų pumpurai genėjimas, bet ir visą šį filialą į medienos žalia, taip pat podmerzshie ir cheminio ūgliai.

Jei sodinimo atsižvelgiama į visus šio įdomaus kultūros funkcijas, veislės parenkamos atsižvelgiant į žydėjimo, nereiklumo ir augimui, vėlyvą rudenį laiką, kai viržių žydėjimas tapo ryškiausia laikas sode metais. Labai tvirtas ir atsparus krūmas atsiras visoje savo šlovėje, ir visos sodininkystės pastangos tikrai atsipirks.

Vaizdo įrašai apie viretę

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector