Dekoratívne čučoriedky TounbergNa slávnom čučoriedku Tunberg, ktorý je známy svojimi dekoratívnymi črtami, rastie na horských svahoch mnohých čínskych provincií av Japonsku sa záhradkári venovali pozornosť v druhej polovici storočia predtým. A od roku 1864, kedy sa tento druh rozšíril ako ozdobná kultúra, chovatelia vytvorili viac ako 50 rôznych druhov čučoriedok.

Thunberga dráč druh, fotografie a popis odrôd, ktoré sú uvedené nižšie, táto nenáročná rastlina, ktorá zaberá svoje právoplatné miesto v kroví, v mixborders a skupinových výsadieb. Vydržia s vytrvalosťou:

  • nedostatok vlhkosti a mrazu;
  • napadnutia škodcami a chorobami;
  • rastú v mestských podmienkach, na skalnatých oblastiach a nie príliš bohatých na organické pôdy.

Ale milujú množstvo slnečného žiarenia a ľahkej prevzdušnenej pôdy. Zároveň krásne listnaté kríky s listami žltého, oranžového, fialového a hnedého odtieňa si zachovávajú dekoratívnosť počas celého roka.

Barbaris Tunberga Erecta (Erecta)

Barbaris Tunberga ErectaKruhy z borbery z Tunberga Erekta sa vyznačujú vertikálnym pyramídovým tvarom koruny a rastú do výšky 1,5 metra. Priamo stojaté výhonky sú zatiahnuté malými okrúhlymi listami bohatej zelenej farby. V mladých rastlinách je koruna veľmi hustá, ale keď rastliny rastú, strácajú vertikalitu a Bush sa trochu rozširuje. Na mladých svetlo zelených rastových výhonkov, ostré hroty sú jasne viditeľné.

Táto odroda čučoriedka ročne kvitne, dávajú jemné kvetiny žltého alebo červenkastého odtieňa. Ale na jeseň v buši Berberis thunbergii elekt dozrieť jasne červené plody s hustou lesklú kožu, ktorá je udržiavaná až do zimy atraktívny vzhľad rastliny.

Barbaris Tunberga admirál (obdiv)

Barbaris Tunberga admirálBright vizuálne atraktívne Berberis thunbergii Admireyshn – miniatúrne ker nič viac než pol metra tučný so zaguľatenou korunu s priemerom jedného metra. Krov môže rásť na jednom mieste až do 50 rokov a stúpa len o 5-7 cm za rok.

Rozlišovať takýto druh čučoriedok z mnohých rovnako krásnych príbuzných rastlín je možný nezvyčajným lístie. Malé oválne listy sú v lete lakované žltými a oranžovými tónmi a na jeseň sú šťavnaté, červené. Zároveň je pozdĺž okraja každého listu zreteľne vidieť jemné žlté lemovanie.

V máji sa Bush sa objaví žltý kefu s priemerom asi centimeter, farbu a na jeseň Berberis thunbergii Admireyshn už zdobia ovocím rozsvietiť červené zafarbenie.

Barbaris Tunberga Koronita (Coronita)

Barbaris Tunberga KoronitaVýška čučoriedky Tunberga Koronita je typická pre mnohé odrody tohto druhu. Koruna dospelého kríža má výšku asi jeden a pol metra a šírku nie viac ako jeden meter, čo je spôsobené vertikálnym usporiadaním mladých výhonkov. S vekom sa pobočky rozširujú.

Related  Výsadba a starostlivosť, využitie v krajinnom dizajne prímestskej oblasti Tuy západného Brabantu

Dekoračné rastliny je špicaté kopijovité listy, mladé výhonky, ktoré majú purpurovo červenej farby s zelenú hranicu, ale na starších konároch s ružovými tŕňmi veľké listy sú tmavé, takmer fialové.

Na jar na čučoriedke Tunberga Koronita kvitnú žlté elegantné kvety, na ktorých sa do októbra objavia jasne červené lesklé bobule.

Barbaris Tunberga Harlequin

Barbaris Tunberga HarlequinPestrolisty mimoriadne dekoratívne Berberis thunbergii Harlequin má výšku asi jeden a pol metra. Priemer dospelého krbu je približne 2 metre. Každý rok, výnosy rastlín zvýšiť na 15 cm. Na tejto mladé výhonky s kôrou žltkasté alebo červenkasté pokrytie malé, nie väčšie ako 3 cm dlhé, úžasné pestrej pink-gaštanové listy.

Takéto úžasné lístie, rovnako ako na fotografii z borovice tejto odrody a druhu – je zriedkavé aj pre túto dekoratívnu kultúru. A žlté malé kvety, ktoré sa objavujú v máji a júni majú miernu vôňu a často sa zhromažďujú v niekoľkých kúskoch v axilách listov. Do konca leta sú výhonky zdobené podlhovastými lesklými bobuľkami koralových bobúľ, ktoré zostávajú na kríkoch ešte pred jarným obdobím.

Dospelý Bush z čučoriedky Tounberg Harlequin toleruje zimu dobre a mladé rastliny sú lepšie chránené, aby mrazy nepoškodzovali dekoratívnosť.

Barbaris Tunberga Rose Glow (Rose Glow)

Barbaris Tunberga Rose GlowVyznačuje sa rozmanitým, na mladých výhonkoch listy tuniakovitého čučoriedky Rose Glou – to je priemerný keň o výšku jedného a pol metra. Takmer sférická koruna sa skladá z dobre označených ružovo-červených výhonkov tohto roka a tmavšie fialovo-sivé vetvy v priebehu roka. Lístie tejto odrody a typu dudlíka, ako na fotografii, mení farbu v tóne na výhonky. Na rastoch je škvrnitá, s bielymi alebo ružovými škvrnami na fialovom pozadí, a na starých vetvách sa stáva temnejšia, motley zmizne.

Kvety, karmínové vonku a žltá vo vnútri koruny, sa objavujú v máji. Plody čučoriedky Tungberg Rose Glou sú jasné, lesklé a bohaté červené. Bobule dozrievajú v septembri a zdobia výhonky až do zimy a niekedy sa stanú pôvodnou výzdobou lokality av zime.

Barbaris Tunberga Zlatá raketa

Barbaris Tunberge Zlatá raketaJe to jasná odroda s päťmetrovou pyramídovou korunou a listami bohatej žltozelenej farby. Päťročný buk Tunberga Golden Rocket vo výške nepresahuje 70 cm, šírka kompaktnej koruny je polovicu veľkosti. Na začiatku leta sa objavujú malé žlté kvety a niekoľko ovocia v strednom prúžku nadobúda na konci leta alebo v septembri šarlátovú farbu.

V mnohých regiónoch Ruska počas mrazov môžu výhonky Tunberga Golden Rocket, jednoročného čučoriedka, zmrznúť na úroveň snehovej pokrývky bez krytu. Ale aj v tejto situácii sa ornamentálnosť rastliny čoskoro obnoví. A tak, že počas zimovania sa hustá koruna nezlomí, je lepšie ju pripevniť alebo posilniť na jeseň pomocou mriežky.

Barbaris Tunberga oranžová raketa (oranžová raketa)

Tunberge oranžová raketaMalé a nenáročné kríky z čerešňovej oranžovej rakety sa vyznačujú nielen kompaktným pyramidálnym tvarom koruny, ale aj nezvyčajne jasným oranžovým lístiom na výšku leta. Táto farba listov sa zachová až do začiatku jesene, kedy listy nadobudnú ružovo-červenú ružovú.

Dospelý Bush výška nepresahuje 1,2 metra a šírke 40 cm to. Berberis thunbergii Orange Rocket rastie pomaly, nie je strach z chladného počasia a vysúšanie pôdy, ale keď sa pestuje v tieni môže dôjsť k strate veľa výzdoby.

Barbaris Tunberga Šípková červená dáma

Barbaris Tunberga Šípka'с Ред ЛедиElegantné luxusné rastlín Berberis thunbergii Šípky Red Lady s krásnou zaoblenou korunu s priemerom asi 70 cm, pokryté fialové lístie, proti ktorému je obzvlášť pôsobivý vzhľad sa objaví v máji, žlté alebo červenkasté kvety sú malé.

Related  Starostlivosť doma a správna kultivácia jedinečného mixu Kalanchoe Mini Mix

Mladé výhonky tohto druhu a odroda čerešne, na snímke, sú maľované, ako listy, v šťavnaté fialovej farbe, pokryté chrbtom a usporiadané vertikálne. V druhom roku sa farba kôry stmavne a vetvy sa začínajú výrazne odchyľovať. Husté listy s lesklým povrchom sa na jeseň stanú oranžovými a šarlátové bobule sú jasne viditeľné na pozadí.

Barbaris Tunberga Červený náčelník (Red Chief)

Barbaris Tunberga Červená ChiffTall dosiahnutie dva metre dráč škála dekoratívnych foriem Chief Ed široká šírenie ker s tmavo červené výhonky a prižmúrenými na stopka kopijovité listy. Kvitnúce začína v neskorom máji alebo júni, keď sa otvorili kríky zhromažďované 3-7 ks žlté kvety. Podlhovasté plody ružovej alebo červenej farby dozrievajú v septembri a zostávajú na vetvách i na snehu.

S vysokým ozdobným dudlíkom Tungberg Red Chif v strednom pásme môže vážne zmrznúť v zime, takže mladé a oslabené transplantátmi na jeseň je lepšie pokryť.

Funkcia čučoriedky Tounberg – video