Užitočné plody zimolez jedléMedzi mnohými neoceniteľnými plodmi a bobuľami pestovanými v záhradách je na osobitnom mieste obsadené kultivary jedlého zimolezu. Jej kríky sú spokojné s každoročným zberom prvých letných bobúľ. Krov sa nebojí mrazu na 50 stupňov a kvety sú zachované aj pri opakovaných mrazoch až 8 . Je dôležité, aby sa začiatkom jari rozvíjal rast s vlhkosťou a zber bude.

Čo je cenné pre zimolez

Zimolez jedlýV sezóne, keď je tak málo vitamínov, sa na krásnom kvete objavia modré kvapôčky s bledým jemným zeleným, ktoré sa topia v ústach. Organizmus, ktorý bol konzumovaný prírodnými bobuľami, takmer nezaznamenáva miernu horkosť liečivého plodu. Známy životne dôležitý vitamín C sa nachádza v bobule rovnako ako v citróne. Draslík zimolez viac než len brusnica a zvyšné prvky a vitamíny, predčí všetky známe plody pestované v Rusku záhrady. A obsahujú všetky vitamíny a minerály potrebné pre človeka v optimálnej kombinácii pre asimiláciu.

Bobule všetkých druhov jedlého zimolezu sú užitočným vitamínovým produktom.

Ako pestovať zimolez v záhrade

Miesto výsadby zimolezuBush miluje dobre osvetlené miesto bez úzkeho stavu podzemnej vody a ľahkej pôdy. Zariadenie s krížovým opeľovaním, preto je potrebné pestovať niekoľko rastlín rôznych odrôd. Potom vaječník bude oveľa väčší. Kŕmenie organických hnojív zvýši výnosnosť. Miluje popol zimolez, ale nemá chuť chemie. Iba ľahké hnojenie s močovinou na jar, ešte pred rozkvitaním pukov, je priaznivo prijaté rastlinou. Preto je kultivácia zimolezu jedlým príjemným zážitkom, ktorý má vždy dobrý výsledok.

Výsadba a starostlivosť o jedlý zimolez

Rezanie zimolezuBiologický cyklus Búza začína v ranom prebudení. Ale zastavenie rastu a lignifikácie nastane v auguste. Vaša otázka, Pri opätovnej výsadbe zimolezu jedlé je rozhodnuté na základe okolností. Takže pre dobré prežitie Bush s holými koreňmi je vhodné iba jesenné výsadby. Na jar môžete pestovať sadenice získané metódou rastu kontajnerov.

Related  Domáce šaty pre vlastné dcéry

Reprodukcia závodu sa uskutočňuje niekoľkými spôsobmi:

  • semená;
  • rezne;
  • vrstvenie;
  • rozdelenie kríkov.

Metóda semien sa častejšie používa v škôlkach. V procese pestovania kríkov potopte vo vzdialenosti 20 cm, vyraste a predávajte ich vo veku troch rokov.

Bežnejšou metódou chovu je zakorenenie vrstiev. Rastlinný zimolez jedlý z vrstiev je rýchly spôsob, ako získať plodiny. Aby ste získali zakorenenie, je potrebné ohýbať výhonok z materského kríža a vyčnievať na zem. Na mieste kontaktu s pôdou sa vytvorí výkop alebo sa nahromadí hromada zeme. Bude sa rozvíjať korene. Nová rastlina s dobre rozvinutými koreňmi je od materského keru oddelená až v nasledujúcom roku.

Omladzujúca starostlivosť a výsadba zimolezovej jedlej sa môže vyskytnúť rozdelením púšte. To si bude vyžadovať pílu a sekeru, pretože drevo kefa je veľmi husté. Rastlina sa považuje za zakorenenú, ak sa z nej robí z koňa výhonky z roka na rok.

Zelené odrezky začínajú koncom júna, keď rast už skončil a nedošlo k lignifikácii. Pripravte vrcholy vetví, ktoré majú tri páry listov. Zachované hornej vrstvy pár a vrúble šikmo zasadené v detskej izbe s vlhkou vrstvou piesku a rašeliny v pomere 2: 1, 20 cm výška lôžka. Hlbšie šikmé odrezky by sa mali po 2 týždňoch zakoreniť. Na trvalom mieste sa vysadia len na budúci rok na jeseň.

Rezy s lignifikovaným materiálom začínajú v zime. Zozbierané na začiatku zimy, dlhé odrezky sú uložené v snehu alebo v suteréne. Sú zasadené na hrebeni až v máji, pod uhlom, pričom hornú obličku opúšťajú nad zemou. Koreňové odrezky sa zakoreňujú 2-3 roky, potom sa prenesú na trvalé miesto.

Výsadba a starostlivosť o zimolez na trvalom mieste

Najdôležitejším momentom na získanie zdravého zberaného kríka je jeho správne vysadenie.

Zariadenie by malo mať voľnú zem, naplnenú potrebným jedlom, čo umožní rýchly rozvoj koreňového systému. Jedlé zimolezové výsadby a starostlivosti, pre ktoré boli vykonávané všetkými pravidlami, rýchlo vstúpia do ovocia.

Related  Popisy a fotografie populárnych odrôd balzámu a jeho druhov

Vysádzanie kefa na trvalom miesteDôležitou etapou bude predbežné vyplnenie celej plantážnej oblasti minerálnymi hnojivami, pretože v budúcnosti je hnojenie s tukom nežiaduce. Preto v rámci nepretržitého kopania musíte vytvoriť 2 krabice na porovnávanie superfosfátu, jednu draselnú soľ a organické vedro na každý štvorcový meter pásu. Miesto na pestovanie sa začína pripravovať dva týždne pred časom, keď transplantovali zimolez jedlý na trvalé miesto.

Kvitnúce zimolez jedléJamky vykopávajú vo vzdialenosti jeden a pol metra, hĺbku 40 cm a šírku až pol metra. Dve tretiny jamy je vyplnený úrodnou vrchnou vrstvou rastlina je namontovaný na hromadu, narovnať korene hlavne prehĺbil na tri centimetre, napojená a kompost horný otvor pre prevenciu tvorby kôry.

Starostlivosť o vysádzanie jedlých zimolez je na jar jednorazové bzučanie kríky a pridaním mulčovania. Na začiatku jari môžete kŕmiť močovinu pre rýchly rast zelenej hmoty.

Sľubné odrody zimolez jedlé

Zimolezová jedlé súčet viac ako 200 odrôd. Sú rozdelené na rôzne ukazovatele:

  • podľa splatnosti;
  • vylúčením;
  • chuťové vlastnosti;
  • výnosy plodín;
  • veľkosť plodov.

Úspešným príkladom mnohých odrôd je všetko známe Popoluška, Modrá vŕtačka, Bakchar. Ich vlastnosti sú podrobne opísané nie preto, že sú najlepšie, ale tieto rastliny sú nositeľmi definujúcich znakov, ktoré hľadajú záhradkári.

Bobule druh zimolezu Jedlé modré vretenoBobule druh zimolezu Jedlé “modré vreteno” začať dozrievať v polovici júna, o týždeň skôr ako jahody. Hmotnosť bobuľa je asi gram. Rôznorodá odroda je oplodnená ľubovoľným, zároveň kvitnutím, bushom. Bobule nezreagujú v rovnakom čase, čo vám umožní dlhodobé sviatky na Bush.

Lonicera caerulea vreteno má slabú pripevňovacie stonku a rozpadá, takže je v dobe plodu je najlepšie pod ker, aby netkanej textílie, ktorý umožňuje, aby zariadenie dýchať, ale je to vynikajúci vrh padlých plodov. Bobule sú sladké, s jemnou horkosťou v nádychu. Prvá žatva leta odoberá telo s vďačnosťou.

Related  Zázrak s červenými vetvami – vrba fialová

Zimolez PopelkaZimolez Cinderella prešiel odrodovým testom a zaregistrovaný v registri v roku 1983.

Bush v treťom roku rozlišuje ranné ovocie.

Bush má výšku len 0,7 metra, šíri sa sadením a je veľmi dekoratívny. Výnos je pôsobivý, 20 centov na hektár, až tri kilogramy na jeden kebus. Bobule sú veľké, čierne s modrým kvetom. Chuť bobúľ je jahodový, pokožka je mäkká, povrch hladký. Bush je odolný proti mrazu a neponúka sa mnohým škodcom. Miluje, ak jeho susedia vyberú “Amfora” alebo “Leningradský gigant”.

Zrenie zimolezu BakcharZimolez Bakcharskaya je známy svojou kvalitou, odolný voči rozbitiu a veľmi produktívny. S krásnou veľkou až 1,4 gramov, kyslé sladké bobule. Tento druh dozrieva neskôr, ale je odolný voči chorobám a škodcom, odolným voči suchu. Rozprašovací kríž nie je zahustený, ale sám reguluje rast zelenej hmoty.

Kráľovstvo zimolezu – video