Zimolez kaprylová voňavá lianaMedzi okrasnými kríkmi sa osobitná pozornosť venuje zimolezovému zimolezu aromatickej liane. Rýchlo rastúca liana môže zdobiť vysoký plot, ktorý oddeľuje miesto od cesty. Keď sa používajú vodiace podpery, môže zariadenie dosiahnuť až 4-5 metrov. V tomto prípade je bič pokrytý veľkými a voňavými kvetenstvami po dobu jedného mesiaca.

Základné informácie o zariadení

Úžasná záhradná výzdobaZimolezový dekoratívny curling je vinič, ktorý vystupuje na podperu podľa dizajnu dizajnéra. V prírode sa táto rastlina nachádza v južnej a strednej časti Európy a na Kaukaze. Názov druhu “capry” sa prekladá ako “kozie list”.

Určite, že pred nami zimolez zimolez môže byť z týchto dôvodov:

 • strieľa svetlo zelené, od slnko ružovo-červené;
 • Listy sa zhromažďujú v platniach v tvare elipsy;
 • kvety na dlhých tubách zhromaždených v kyticu;
 • vôňa pikantných kvetov;
 • oranžové bobule sú nepoživatelné.

Nahé mladé strieľať na podporu môžu využiť kostrové konáre kríkov, a potom tvoril nedbalý zelené hrčku. Preto je veľmi dôležité vytvoriť rastlinu od prvých dní svojho vývoja. Veľmi husté listy majú elipsoidný tvar. Páry rastú na disk a uprostred toho vyvíja kvetinovú kefu.

Plody zimolez zimolezStúpajúca na elipsách na vysokých tubách, kvety s vyčnievajúcimi tyčinkami a paličkami vyžarujú silnú príjemnú arómu. Kvety sami sú veľmi neobvyklé a dekoratívne. V období bohatého rozkvetu je dekoratívny zimolez zimolez vynikajúci voštinový. Kvitnutie trvá asi mesiac v dôsledku viazaných nepríjemných bobúľ oranžovej farby.

V súčasnosti sa tento druh liany pestuje len v severných regiónoch s ostro kontinentálnym podnebím. Dôvodom je, že južná rastlina zamrzne počas zimy.

Agrotechnika ozdobného zimolezového zimolezu

Dekorácia altánkuAk chcete získať rýchlo rastúci výhonok s bohatým kvitnutím, je potrebné vytvoriť optimálne podmienky pre rozvoj. Aby ste to dosiahli, musí byť liana zasadená na slnečnom mieste s nízkou hladinou podzemnej vody. Pôda by mala byť svetlá na základe humusu, záhradnej travnej pôdy a piesku. Reakcia musí byť neutrálna alebo mierne zásaditá.

Related  Výber najlepších odrôd thuja pre živé ploty na pozemku

Zalievanie zimolez miluje stredne, dobre reaguje na jar vrchol obliekania s humusom. Počas leta, bude vďačný za polievanie polievanie zelených v časoch sucha a 2-3 hnojenie kompletné minerálne hnojivo alebo infúzie divozelu až do polovice júla, by nemali byť kŕmené neskôr, aby nedošlo k narušeniu zimnej otužilosť. Pôda pod krídlom by sa mala uvoľniť a mulčovať.

Dekoračné zimolezové zimolez dobre reaguje na korunu, ktorá tvorí prerezávanie, ktoré sa vykonáva na jar do prvej žijúcej obličky. Suché vetvičky by mali byť tiež rezané. Mierne exfoliovaná kôra na starom viniči je druhovou vlastnosťou.

Zimolezové puzdro poškodené škodcamiChoroby a škodcovia okrasných zemolezu Perfoliate ničí krásu živý plot, tak aby sa zabránilo proti škodcom a chorobám na jeho živý plot, je nutné dodržiavať určité pravidlá, ktoré platia pre iné rastliny:

 1. Prevaha vo výžive fosforu a draslíka spôsobuje, že rastlinný džús je nepríťažlivý pre vošky a iné hmyz a larvy, ktoré jedia o listy. Preto sú v kruhu trupu rozptýlené superfosfát, popol a vápno.
 2. Zimoví škodcovia sa môžu zničiť, ak sa sprej na listy aplikuje na puzdrá s 5% roztokom močoviny.
 3. Použiť striekacie bitoksibatsillin Biologika, Lepotsid a podobne, z ktorých baktérie pohybujú dovnútra a zabíjať hmyz vnútri.

Prevencia je vždy lepšia ako boj s škodcami prenášanými škodcami.

Dekoratívne rastliny sú atraktívne len vtedy, keď je koruna dobre tvarovaná a listy nie sú poškodené chorobami a škodcami.

Chov zimolez zimolez

Pre niekoho, kto zaznamenal rast hoody, bude nevyhnutne chcieť získať túto lianu vo svojom vlastníctve. Reprodukcia zimolezovej zimolezky je možná niekoľkými spôsobmi:

 • semená;
 • vrstvenie;
 • rezne.

Propagácia zimolez zimolez môže byť len čerstvé semená druhého roka. Zhromaždené ovocie by malo byť zbavené buničiny, umyté a vysušené. Pred jarným výsevom musia semená nevyhnutne prejsť stratifikáciou. Semená na semenáče sa zasielajú na jar a v lete sú pestované výhonky umiestnené na trvalom mieste.

Related  Willow japonský Hakuro Nishiki – popis, pravidlá výsadby a starostlivosti

Reprodukcia zimolezuOdrezky sa zberajú v auguste. Rezy s tromi internodes koreňom od jesene v špeciálnej chove s pieskovito-rašelinnou zmesou. Na jar je rastlina vysadená na trvalom mieste.

Jedným zo spôsobov reprodukcieJe najjednoduchšie rozmnožiť zimolez zimolezu pomocou zakorenenia vrstvy, ktorá je narezaná a pochovaná v zemi na rastúcej liane. V mieste zárezových tvorený korene, vetvičiek a oddelené od vysadené v pevnom mieste.

Zimolez zimolez netoleruje niekoľko transplantátov. Pri výskyte prvých koreňov je potrebné zariadenie zabezpečiť trvalým bydliskom.

Výsadba a starostlivosť o krovínový zimolez

Zasadenie zimolez na trvalé miestoVopred na určitom mieste na zloženie jednotky vykopanej jamy hĺbky 60 cm alebo ryhy, ktoré sa spojí s úrodnej pôdy s veľkým množstvom kompostu hnoja alebo ako posledný. Je povinné zaviesť minerálne hnojivá. Nezabudnite na popol, aby minerálne hnojivá neznižovali pôdu.

Najlepší čas na pestovanie a starostlivosť o zimolez je od apríla do mája. Jeden rok rastlina stúpne o 2 metre. Ale v prvých dvoch rokoch je potrebné, aby sa vinič odstránil z podložiek na zimu a chrániť pred mrazom. Počas celého obdobia rastu viniča je nevyhnutné starostlivé orezávanie a tvarovanie koruny.

Jarná starostlivosť o zimolez zimolez aromatická liana – video