jalovec plíživýJuniper plíživé – jeden z cenných ihličnatých kríkov. Jeho hlavným rozdielom od iných spoločných jalovíc je jeho vzhľad. Tento druh sa často používa ako okrasná rastlina kvôli rôznym odrôdam s rôznymi odtieňmi ihličiek, príjemnou arómou a schopnosťou ich doplniť rôznymi kompozíciami.

Externé charakteristiky

Rastlina je ker, ktorý rastie najviac o 10 cm na výšku. Niektoré druhy plodov jalovca dosahujú výšku 0,3-0,4 m a šírku 2 m. Vetvy kríkov rastú a šíria po zemi. Neexistuje žiadny list. V závislosti od odrody je každá vetva pokrytá krátkymi ihličkami alebo šupinami svetlo zelenej farby.

Láska záhradníci zasadiť v tom, že bol otvorený predstáv slnkom, to môže byť ľahko prispôsobiť pre všetky typy pôdy, môžu rásť aj na kamenistých miestach, ktoré nie sú náročné na vlhkosť a nestráca svoj dekoratívny vzhľad na slnku.

druh

Okolo 60 odrôd horizontálnej borievky je známe. Vonkajšie sú rastliny veľmi podobné. Niektorí plaziví záhradníci sú dokonca naočkovaní na nízky pahýl. Prezentujeme fotografie najbežnejších odrôd plodov borievky:

 • Agnieszka;trieda agnieszka
 • Andorra Variegata;jalovec andorra variegata
 • Bar Harbor;Bar Harbor
 • douglasii;jalovec douglasii
 • Šedá perla;odroda šedá perla
 • Hughes;jalovec hughes
 • Icee Blue;Ľadová modrá
 • Limeglow;Limeglow
 • plumosa;plumosa
 • Princ z Walesu;Princ z Walesu
 • Andorra Compact;jalovec andora kompaktný
 • Modrý čip;Blue chip grade
 • jalovec modrý plazivý modrý les;jalovec modrý les
 • Zlatý koberec;trieda zlatý koberec
 • Wilton.jalovec viltoni

Výsadba plodu borievky

pestovanie borievkyVýsadba a starostlivosť o plodnosť borievky si nevyžaduje zvláštne úsilie. Na vysádzanie vziať len pestované v kontajneroch mladé stromy.

Nákup sadenice, je vhodné vybrať tie vzorky, ktoré sa predávajú s hromadou zeme zabalené vo vrecku.

Výhodne je výsadba vykonaná na jar v apríli až máji alebo počkajte do októbra. Ak ste si kúpili kefu s kusom zeme, môžete kedykoľvek pristáť, aby ste poskytli rastliny s ľahkým odtieňom a pravidelným zalievaním. Pre kríž vyzdvihnúť otvorené miesto, osvetlené slnkom.

Neodporúča sa, aby rastlina bola umiestnená pod stenami budov alebo v tieni, pretože stratila svoj dekoratívny účinok, ublížila a vetvy stratili svoju elasticitu.

Pôda sa vyberá v závislosti od typu plodov borievky. Zvyčajne je rastlina nenáročná pre pôdu a rastie dobre na vápenatej, piesočnaté pôde, na hliny. Niektoré druhy však vyžadujú osobitné podmienky pestovania.

Related  Willow japonský Hakuro Nishiki – popis, pravidlá výsadby a starostlivosti

jalovec sadeniceJe žiaduce, aby sa výsadba miešala v rovnakom pomere ihličnatá pôda, rašelina a piesok. Hĺbka jamiek musí zodpovedať kolíky 3 hĺbky lopatky, pričom sa vzdialenosť medzi inštanciou 1 m. Sadenice spustená do otvoru a zakryjú sa pôdou, musí byť napojená priamo pod koreňový adresár. Po mulčovaní v blízkosti kmeňa kríkov sa na tento účel používajú ihličnaté drevené hobliny, rašelina.

Pokyny na starostlivosť

zalievanie sadenícZakorenená jalovica, ktorá sa vlieva do starostlivosti, nie je zložitá. Musíte len dodržiavať niektoré pravidlá. Mladé zvieratá by mali byť napojené pravidelne, ale mierne. Dospelé kríky sú odolné voči suchu, preto je potrebné ich napojiť 2-3 krát mesačne. V prudkom horúčavu sa kríky zavlažujú skoro ráno alebo pri západe slnka.

Pri nástupe jari sa hnojenie nitroammofoských rastlín uskutočňuje v množstve 30 až 40 g hnojiva na 1 m2 pôdy. Nezabudnite na pletie v blízkosti kruhu. Aby ste neustále strávili čas na tomto, môžete mulčiť kusom dreva, drevenými ihličkami, štrkom a položiť ich na čiernu geotextíliu.

Jalovec je ovplyvnený sivou plesňou, hubovou hrdzou. Odstráňte ich špeciálnymi chemikáliami riedenými podľa pokynov na obale. Pri včasnom spracovaní je možné zabrániť úplnej kontaminácii rastliny.

Ak chcete pestovať zdravú rastlinu, musíte dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 1. V zime chráňte vetvy od závažnosti snehu viazaného na motúz.
 2. Zakryte rastlinu v teple.
 3. Aby nedošlo k pádu, je potrebné, aby boli krúžky postriekané a napojené.
 4. Striekanie sa uskutočňuje na takej vzdialenosti, aby sa jalovica neohýbala pod vplyvom vody.
 5. S nástupom jari, prerezávanie pacientov, suché a poškodené vetvy.
 6. V polovici leta je jalovica ustrícka.

rozmnožovanie

 

Juniper je dvojdomná rastlina. Reprodukcia výplodu jalovca sa uskutočňuje pomocou vrstiev (uskutočňovaných iba počas vegetácie), semien a odrezkov. Prvé dve metódy sa používajú veľmi zriedkavo, najmä semená, pretože podliehajú len profesionálom, pretože výhonky sa objavujú iba po 1 – 3 rokoch po zasiatí. Preto hlavným spôsobom reprodukcie je šírenie.odrezky na reprodukciu

Rezy môžu byť rezané z kríkov vo veku 8 rokov v každom ročnom období, ale je to prednostné s nástupom jari.

Rezaný materiál (10 cm dlhý) sa najskôr uloží do mokrého vrecka alebo do vody, po odstránení ihiel od spodnej časti nite niekde 5 cm a potom zasadenej do zeme.

Related  Symbolom lásky a lásky je biela breza

metóda zakoreňovania odrezkovZakorenenie sa uskutočňuje v skleníku (aj v zime) pod miernym sklonom. Po výsadbe je sadenica pokrytá plastovým obalom a umiestnená na tmavom mieste. Pritom sú splnené tieto požiadavky:

 • teplota 16-19 ° C;
 • difúzne svetlo;
 • dostatočná vlhkosť substrátu;
 • pravidelné striekanie.

Ak sú podmienky splnené po 1-1,5 mesiacoch, odrezky budú mať povolené prvé korene, po ktorých počkajú nejaký čas, v lete, transplantovať odrezky spolu s hrotmi zeme na otvorenom teréne. Pri trvalom pobyte sa krmiva transplantujú až po 2-3 rokoch.

plody plodov borievkyPlodenie plodov borievky sa vyskytuje až po 2 – 3 rokoch, s formáciou na kríkoch tmavomodrých plodov.

Dodržiavanie všetkých pravidiel vám umožní pestovať zdravú rastlinu, ktorá sa určite stane hlavným prízvukom vašej záhrady.

Takéto kuriózne jalovce – video