Spatifillum v dizajne krajinyPo prvý raz bol spathiphyllum objavený a popísaný nemeckým botanikom-nadšencom Gustavom Wallisom v 19. storočí. Pritiahol pozornosť vedeckého závodu a stále prevažuje v Kolumbii a ďalších krajinách tohto regiónu. Na bažinách pobrežia nádrží, v podrostu vlhkých dažďových pralesov je vidieť veľa spathiphyllums.

Rastlina, ktorá ulovila v USA a Európe, prilákala pozornosť pestovateľov kvetov a ako priestorová kultúra sa spathiphyllum stal známym po celom svete. Chovné práce na chove nových odrôd a hybridov sa však začali relatívne nedávno až v polovici šesťdesiatych rokov minulého storočia.

Rôzne odrody spathiphyllum vo vnútri miestnostiVzhľad rastlín vhodných na pestovanie vo vnútorných rastlinách:

  • trpasličí a pôsobivé veľkosti;
  • s listami rôznych tvarov a farieb;
  • príjemný zápach;
  • schopný dlhého a takmer neustáleho rozkvetu, spôsobila vážne zvýšenie záujmu o kultúru.

Dnes, k dispozícii pestovateľom kvetov, desiatky odrôd spathiphyllum, fotky, ktoré umožňujú byť neustále prekvapený rozmanitosťou prírody.

Funkcie a fotografie kvetu spathiphyllum

Jemné kvetenstvo spathiphilySpathiphyllum, rovnako ako mnohé rastliny žijúce v tropickej a subtropickej zóne, neodvrhuje listy po celý rok, zostáva zelená a atraktívna. Listy rastliny sú pomerne veľké, predĺžené, kopinaté, so zafarbenými žilkami a lesklým povrchom.

Vzhľadom k tomu, spathiphyllum má prakticky žiadnu stonku, alebo to je veľmi skrátené a šíri sa pozdĺž zeme, listy stúpajú priamo od zeme. A v období kvitnutia nad rastlinami stúpajú ladné stopky s bielymi zákrutami obklopujúcimi biele alebo žltkasté klasy. Na rozdiel od všeobecnej viery, fotografia nie je kvetina spathiphyllum, ale jej kvetenstvo. Ale malé kvety, zhromaždené v klasoch, nemajú ani okvetné lístky ani vonkajšiu atraktivitu.

Preto v priebehu vývoja získala rastlina bielu a potom zelenú braku, ktorá ako vlajka priťahuje pozornosť hmyzu. K dnešnému dňu botanici vedia viac ako štyri desiatky druhov spathiphyllums, ale len niekoľko odrôd sa používa ako vnútorné plodiny a pre záhradníctvo. Najbežnejší obyvatelia okenných parapetov sú rastliny patriace k druhom Spathiphyllum Floribundum a Wallisii.

Spathiphyllum hojne kvitne

Spathiphyllum hojne kvitneSvetlé zelené listy Spathiphyllum Floribundum, ako je vidieť na fotografiách spathiphyllum, sú pomerne husté, s dobre označenou centrálnou žilou a tenkou stonkou dlhou až 10 cm.

list samotný je 20 cm na dĺžku, a mladé listy jasnejšie a jasnejšie už zrelý. Stonky kvetov sú 15-20 cm vzostup nad listov, okvetie biele, v porovnaní s inými typmi stredných, dlhé len 4-8 cm a šírkou najviac 3 cm Charakteristickým rysom tohto formulára -. Dlhé celoročné kvety.

Spathiphyllum príjemné

Spathiphyllum príjemnéAk porovnávate spathiphyllu zobrazenú na fotografii s príjemným alebo Spathiphyllum Blandum s predchádzajúcim predstaviteľom rodu, okamžite rozoznáme rozdiel v tvare a štruktúre listov. Tento veľký spathiphyllum, vo voľnej prírode rastúci v Suriname, predĺžené podlhovasté listy s dobre označenými depresívnymi žilami. Dĺžka jedného listu dosahuje 30 cm, rovnakej veľkosti a stopky, ktorá je pripojená k podzemnému stonku stonky.

Related  Výsadba a starostlivosť o vodný hyacint – poradenstvo od profesionála!

Zeleňovité s dĺžkou až 20 cm sa nachádzajú na vrchole krátkeho chodidla. Kvety sa objavujú pravidelne a s náležitou starostlivosťou kvitnú rastliny neustále.

Spathiphyllum cannular

Spathiphyllum cannularRastlina Spathiphyllum Cannifolium, ako je vidieť na fotografii spathiphyllum a jej kvet, najhustejšia a najužšia zo všetkých súvisiacich druhov necháva až 40 cm dlhá.

Predná strana braku je biela a “spodná strana” má výrazný zelený odtieň. Dĺžka závoja tejto veľkej, atraktívnej rastliny je 10-22 cm, čo je dvojnásobok veľkosti bieleho alebo žltkastého klasu. Vlastnosti druhu sú, že kvetenstvo má výraznú chuť a ušné samotné nie je tuberkulózne, ale hladké. V prírode sa rastliny tohto druhu nachádzajú v tropických lesoch Južnej Ameriky, ako aj v Trinidade.

Spalifillum lyžička podobná

Spalifillum lyžička podobnáV Brazílii bol objavený ďalší zaujímavý druh spathiphyllum. To Spathiphyllum Cochlearispathum – rastlina, ktorá rastie na meter vysoké a vylučujú tenkých lesklé listy eliptický tvar. So šírkou dĺžky jedného sýto zelenú list 12-15 cm dosiahne 30-40 cm, v pazderia je tiež veľmi dlhé a môže rásť až do 70 cm.

Názov bol daný tvaru vďaka tvaru bieleho závoja, ktorý je konkávny, ako na fotografii spathiphyllum, ktorá sa stáva hustou zelenou, keď ucho dozrieva.

Wallis je Spathiphyllum

Wallis je SpathiphyllumTento druh spathiphyllum, pomenovaný po jeho objaviteľovi a kultúrnom askeze G. Wallisovi, je najviac nenáročný a preto najčastejšie dnes. Wild Spathiphyllum Spathiphyllum Wallisii Wallis a stal sa základom pre účely šľachtenia aktívne prebiehajúce vo svete, a dal fanúšikom veľa izbové rastliny najzaujímavejšie a populárne odrody.

Rastliny tohto druhu sú malé a väčšina z nich dosahuje iba 30-40 cm, čo je doma nespornou výhodou. Na rozdiel od už opísaného druhu rodák z Kolumbie dáva predĺžené, špicaté listy až do dĺžky 24 cm. Stonky sú flexibilné, dlhé, ohýbané v priebehu času a listy sa ohnú nad nimi.

Kvetenstvo tohto druhu nepresahuje dĺžku 3-5 cm, zatiaľ čo biele alebo zelené pokrývky, ktoré ich zakrývajú, sú úplne zelené, keď rastú klasy. Kocka v otvorenom kvetu spathiphyllum, ako na fotografii, takmer biela alebo krémová, a potom aj zelená. Tento druh sa vyznačuje sezónnym kvitnutím – od jari do jesene.

Za tie roky, práca chovateľov priniesla dobré ovocie a pestovatelia kvetín sú teraz známa nielen druhy nájdené v prírode, ale aj okázalý odrody a hybridy Spathiphyllum.

Niekoľko odrôd, vrátane rastlín hybridného pôvodu, sa teraz nachádza v kvetinárstve. Veľká spathiphyllum Mauna Loa, nazvaná pre sopku na Havaji, je známa po celom svete. Veľmi dekoratívne a akési Sensation a fotografie Domino spathiphyll vždy priťahujú pozornosť, a to vďaka neobvyklému pestrému lístie rastliny.

Related  Tajomstvo bezchybnej krajiny je jalovcová skala

Spathiphyllum Mauna Loa

Spathiphyllum Mauna LoaKrásna rastlina s bielymi listene široko eliptický, konkávne a jemne krémová ukrývanie klasu. Bright zelené špicaté listy sú držané na stopkách 10 centimetrov dlhé stonky a rastú zo skráteného, ​​niekedy podzemné stonku. Krátke, až do 5 cm, sú klasy umiestnené na vysokých 25 cm centimetroch.

Rodinou tejto veľkolepé rastliny je Kolumbia, odkiaľ boli odobrané prvé vzorky Wallis ‘spathiphyllum. Kvitnúca Mauna Loa je dlhá alebo takmer konštantná, kvetenstvo môže byť odrezané, v tejto forme zostáva čerstvé až mesiac.

Spathiphyllum Chopin

Spathiphyllum ChopinJeden z najpopulárnejších a užitočných druhov Spathiphyllum Chopin, Spathiphyllum Chopin, to je univerzálny, nenáročná rastlina na dekoráciu obytných interiérov a terénne kanceláriách a verejných budovách. Rastlina sa vyrovná s úlohou absorbovať škodlivé látky vo vzduchu. Súčasne je krík veľmi malý a jeho výška sotva dosahuje 35-40 cm.

Tento druh spathiphyllum má bohaté zelené lesklé listy s vyrazenými žilami a špicatými špičkami. Podlhovastý, biely, so zeleným hrotom a žilami.

Navyše v prvej polovici dňa sa od rastliny šíri jemná vôňa, ktorá nepochybne dodáva kultúre príťažlivosti v očiach pestovateľov kvetov.

Foto Domino Spathyphelm

Spathiphyllum DominoesLen jedna fotografia Domino spathiphyll nevyhnutne vyvoláva nadšené reakcie a záujem milovníkov indoorových rastlín. Spathiphyllum Domino je rastlina vzácna pre druh, ktorá okrem nenápadnosti má ďalšiu významnú výhodu, svetlé pestré lístie s početnými bielymi mŕtvicami a škvrnami.

V tomto prípade je rastlina je veľmi kompaktný a výška nepresahuje 35 cm. Ako u všetkých týchto odrôd, pestrofarebný odroda sa cíti natoľko dobre osvetlených okien, ale pod priame žiarenia môže dôjsť k strate atraktivity a začnú vädnúť. Preto potrebujete pre Domino tieňovanie, dobré napájanie a nedostatok prievanu. V ranných hodinách rastlina kazí majiteľa s arómou, intenzita ktorej klesá v poludňajších hodinách.

Spathiphyllum Picassa

Spathiphyllum PicassaHolandskí chovatelia založení na spathiphyllum Wallis sa ešte zaujímavejšie ako Domino, pestrá odroda, v ktorej biela farba zaberá celé sektory listovej dosky. Spathiphyllum Picasso je nálezom pre floristov, ktorí nemajú možnosť opatrne sa starať o rastliny a milujú nezvyčajné kultúry.

Odchýlené sfarbenie sfathifylliového kvetenstvaRastlina, rovnako ako všetky spathiphyllums, je nenáročná a náročná len na osvetlenie, ktoré by malo byť jasné, ale nie horiace. Funkcia tejto odrody, ako je vidieť na fotografii kvetu spathiphyllum, je pestrá farba nielen lístia, ale aj elegantná, s špicatým špičkou perianth.

Related  Mauritánsky trávnik je potešený vôňou kvitnúcej lúky

Spathiphyllum Cupido

Spathiphyllum CupidoŠpecializácia holandskej chovateľskej stanice Kupido sú domáce odrody spathiphyllums. Erie tieto rastliny sa stali tak dobre známe na svete, že kompaktné Wallis spathyllums vypestované odborníkmi z Holandska si zaslúžia meno Spathiphyllum Cupido.

Rastliny s jasne zelenými listami a elegantne zakrivenými krytinami kvetenstva vyzdobia akýkoľvek interiér, ukazujú, že sú nenáročné a uspokojujú domáce domáce zvieratá.

Spathiphyllum Alana

Spathiphyllum AlanaSpathiphyllum Alana výšky asi 50 cm, a listy rastú opäť takmer žiadne zákruty, rovnako ako iných druhov rastlín Wallis a zostávajú takmer zvislé.

Listy sú lesklé, husté, bohaté na zelenú. Krížik je široký, veľkolepý špicatý, s pozoruhodným zeleným pruhom na zadnej strane.

Spathiphyllum Sensation

Spathiphyllum SensationTento hybridný Spathiphyllum možno bezpečne pripísať najviac dekoratívne a efektívne. Spathiphyllum vnemy kríky môže dosiahnuť výšku až päť stôp, čo robí akýsi jeden z najväčších u existujúcich vnútorných odrôd.

Rastlina má veľký atraktívny listy tmavo lesklú farbu a dĺžku od 40 do 80 cm. Tento veľký kvetenstvo Spathiphyllum Sensation toľko výnosov v porovnaní s inými podobnými odrodami. Účinkujú tesne nad listy, perianths majú bielu farbu, potom sa postupne zmení na zelenú a zlúčiť na spoločnom pozadí. Kob veľký, hladšie ako ostatné rastliny, kvet Spathiphyllum, ako je na fotke je uložená po dlhú dobu.

Spathiphyllum Sweet SylviaMedzi ďalšími vysokými odrôd Spathiphyllum, na fotografii, je potrebné poznamenať, Sladký Silvio hybridný pôvod s jemnými púčiky a huňatý ker až 75 cm. V tejto súvislosti veľké množstvo hlavne vyzerať miniatúrne rastliny Spathiphyllum Strauss výšky 30 centimetrov.

Spathiphyllum červená

Kvetenstvo červeného anthuriaNiekedy môžete počuť, že škôlky ponúkajú spathiphyllums s červenými alebo ružovými zákrutami. Avšak predtým, ako podľahnete lákavej ponuke a ponáhľajte sa kúpiť vzácny kvet, je potrebné zvážiť klasifikáciu.

Ukazuje sa, bielej farby s závoj môže iba pod vplyvom bodcom umelo zavedenej chemické látky a bract môžu zozelenie len v prirodzených podmienkach.
Zatiaľ sú rastliny, ktoré sú úzko spojené s Spathiphyllum a mať farebné okvetí tam. Jedná sa o dobre známy kvetinárstva antúria, vďaka chovateľom v závislosti na odrode, ktorá je schopná potešiť majiteľa purpuru, vínová, ružová a takmer bielymi prikrývky kvetenstvo.

Spathiphyllum a Anthurium majú veľa spoločných morfologických znakov, takže na západe do pretekov používa spoločný názov – mier ľalia.
Mimochodom, ak Spathiphyllum považovaný za talizman ženské šťastie sa Anthurium – stelesnenie ľudskej pohody a sily. Hoci ešte red Spathiphyllum nepodarilo získať tieto rastliny môžu byť dobrým niekoľko a vzájomne sa dopĺňajú na parapete.

Video o spathypyllum Sensation