Vysádzanie japonských špirálSpiraea japonica je veľmi obľúbený u krajina dizajnérmi Bush, a sláva získala vďaka tomu, že jeho dekoratívny efekt je udržiavaná so začiatkom jari až do prvých mrazov. Cena sadby je malá a môžete ju kúpiť takmer v každej škôlke.

Pre celú svoju vonkajšiu krásu je japonská špirála jednoduchá na pestovanie a starostlivosť. Zvláštnosťou tejto rastliny je, že je veľmi odolná a ľahko sa prispôsobí rôznym prírodným podmienkam. Na území našej krajiny sa pestuje takmer všade, od južného pobrežia po studené a suché oblasti. Avšak, existuje niekoľko odrôd, ktoré možno ľahko mrazí v náročných zimných podmienkach, potrebujú jarné úrody, vykonala na hygienické účely, potom, čo Bush obnoviť a v tom istom roku v plnom kvete.

Japonskí špiríni potrebujú 3-4 hodiny priameho slnečného počasia, kedy sa toto minimum dosiahne, majiteľ závodu bude môcť obdivovať nielen nádherný rast, ale aj bohatý kvitnutie. Pri konštantnom slnečnom svetle bude Bush prirodzene ešte luxusnejší.

Agrotechnické znaky kultivácie japonských špirál

Japonské špirály v dizajne krajinyÚrodnosť pôdy, intenzita zavlažovania, metóda úkrytu počas zimného obdobia – to všetko nie je pre spiriu tak dôležité. Zavlažovanie rastliny je potrebné iba počas prvého roka po transplantácii. Neexistujú žiadne špeciálne odporúčania na prerezávanie, ale korunka rastliny, pod šikovnými rukami, je dokonale vytvorená. Krov môže rásť od 30 cm až po jeden a pol metra, to všetko závisí od toho, aký druh odrody bol zakúpený. Formu koruny možno charakterizovať ako guľovitý, v niektorých prípadoch hustý a zahustený, v iných – vzácny a rozvlnený. Osamelosť je vynikajúca, dokonca ani kmene nezažiarujú ani blízko zeme.

Fotografie japonských špirál sa často nachádza nielen na internete, ale aj na stránkach mesačných katalógov so sadivovým materiálom, kde sa pestovateľom ponúkajú rôzne odrody. Kvitnutie začína v júli a trvá do augusta. Iba výhonky, ktoré sa v tomto závode objavili v tomto roku, prekvitajú. Doba dozrievania osiva je október. Dcérske rastliny ľahko korenia. Pre úspešné zakorenenie je potrebné kopať jamy, ktorých veľkosť bude zodpovedať koreňom. Ak je pôda plodná, potom výsadba nevyžaduje dodatočné hnojenie hnojivami. Tento kef sa často používa ako živý plot, na tento účel vhodný napríklad spire japonskej odrody “Goldflame”.

Related  Pestovanie a starostlivosť o pestovanie v rôznych regiónoch krajiny

Zdobenie plošiny s japonskými špirálovými výsadbami

Dekorácia lokality liehovinamiBush vyzerá jasne po celý rok, takže je veľmi vhodný pre zdobenie záhrad. V jeho kráse nie sú žiadne tzv. “Neúspechy” ovplyvňujúce určitú sezónu. Korene rastliny nezakrývajú korene susedov a samotný krík sa nelíši veľkým počtom koreňov. Rastlina dokonale koexistuje s akýmkoľvek prostredím.

Odporúčanie: Spiro Japonský kultivar “Krisla” môžu byť použité na vytvorenie drevený ker-skupinu, v ktorej by jej účel maskovanie otvorené kufre vysokorastuschih zástupcovia.

Ako napríklad: chubushnik, lila, magnólie. Kompaktnosť púšte umožňuje pestovať ju aj na kvetinových záhonoch s cibuľou a letkami. Môžu tiež zdobiť skalky, s nízkym rastúcimi trvalkami. Spiara je nepostrádateľná tam, kde je potrebné vytvoriť jediný živý obraz, napríklad ako živý plot, rozdeľujúci obrubník pri výsadbe svahov.

Vyrežte potrebu vysadzovania spiriía raz za mesiac, ale táto rastlina samozrejme nekvitne. Preto je pred vysadením žiaduce rozhodnúť, akú kvalitu bude tento kefík použitý, ako je dvojfarebná alebo ako dekoračná listnatá forma. Strih je prístupný, kefka je úplne vyložená a dobre vyvinutá. Niektoré kompaktné rastliny dávajú nádherný zlatý odtieň listov, napríklad spire odrody japonského Goldmounda.

Sanitárne alebo omladzujúce prerezávanie sa vykonáva tak, aby nenarušovala symetriu výhonkov. Rez iba zlomené vetvy a mŕtve drevo. Kroviny, ktoré sú staršie ako 4 roky, podliehajú podrobnejšiemu prerezaniu, majú niekoľko vetví odstránených na základňu kmeňa.

Dekoratívne odrody japonských špirál: znaky a nevýhody

Japonská špirája, ako to naznačuje názov, bola prinútená z Japonska, ale pestuje sa v Číne. Krásny Bush má plstnaté strieľa pretiahnuté šťavnaté listy, zelené hore a dole Sizya ktoré spadajú oživiť rôzne odtiene červeno-oranžovej. Kvitnutie trvá až 50 dní v roku. Tento typ Spiraea má mnoho druhov, ktoré sa líšia vo farbe a intenzite kvitnutia, výšky, tvaru koruny. V našej krajine sú najbežnejšie odrody nasledujúce.

Spierska odroda japonských “Little princesses”

Spiraea japonská malá princeznáRastlina tvorí čistý ker 60 cm vysoký, so zaoblenou kompaktnou korunou, modrozelenou zeleňou v tvare predĺženej elipsy. Kvety ružovej odtiene, zhromaždené v kvetenstve pochvy. Kvitnú sa v začiatkoch polovice leta. Rast krovu je pomalý. Vyzerá skvele ako v jednorazovej výsadbe, tak aj v ozelení okrajov, pri vytváraní keramických skupín v živých plotoch. Medzi nedostatky odrody je možné zaznamenať rýchlu stratu intenzity farby farbami, ktoré sa môžu vypaľovať na jasnom slnku.

Related  Zázrak s červenými vetvami – vrba fialová

Spirovská odroda japonského “Shirobana”

Spiraea japonská ShirobanaKer, dosahujúci výšku 80 cm. S tmavo zelenými úzkymi listami kopijovitého tvaru s dĺžkou približne 2,5 cm. Farebný odtieň tejto odrody môže byť biela alebo jasne ružová a niekedy aj červená. Všetko závisí od toho, ako sa osvetľovalo miesto, kde rastú Bush. Kvitne v júli a hojne uvádza nové stopky do polovice augusta. Táto odroda môže diverzifikovať skalky, nízke obrubníky, kompozície ihličnanov alebo iných kríkov. Nevýhodou odrody je nepríjemnosť kroviny, bez toho aby došlo k strihaniu špirála, tvorí korunu chaoticky.

Spirovská odroda japonskej Albiblory

Spiraea japonská albiborózaJe to biela spirea. Výška púšte je 60 cm a kvety samotné sú snehovo biele, čo je veľmi neobvyklé pre veže, ktoré kvitnú v lete. Počas kvitnutia nad kríkom je nevysvetliteľná, hustá a bohatá chuť. Listy rastliny sú zelené, oválne a na pozadí biele kvetenstvo vyzerá obzvlášť úžasne. Avšak kvitnutie – kvet nadobúda hnedo-ovocný odtieň, takže tieto kvetinové stonky je potrebné odstrániť včas.

Špirála odrody japonskej “Zlatá princezná”

Spire japonská zlatá princeznáZaujímavý Bush, dosahujúci výšku 50-60 cm, rozsah priemeru koruny – 1 m a trochu viac. Na jar získa zeleň jasný žltý odtieň, v lete sa stáva svetlom a na jeseň listy sú oranžové, s jemnými poltónmi. List má dĺžku 7-8 cm. Kvitnutie je bohaté a začína v júni. Kvety samotné sú ružové alebo červenkasto-ružové, zhromaždené v kvetenstve, ktorá môže mať priemer až 5 cm. Rastlina priťahuje veľa hmyzu, preto sa neodporúča pestovať v miestach na prechádzky a detskú rekreáciu.

Spiro je často používaný ako okrasná pôdokryvna rastlina, ktorá sa dostane spolu veľmi dobre s ostatnými nízko rastúcich rastlín, napríklad ako je bloodroot, levanduľa, ľubovníka bodkovaného, ​​Rudbeckia, rebríčka a divokých bylín. Nedávno sa tento keb nachádza nielen v súkromných záhradách, ale aj v mestských parkoch.

Related  Symbol škótskeho vresu – krík nesmrteľnosti

Orezávanie špirály – video