jalovec rockModerný dizajn krajiny nerobí bez ihličnatých rastlín, robia okolitú krajinu bohatou, jasnou a nezvyčajnou, plnia ju farbou, arómou a textúrou čo najviac. Juniper jalovec je obľúbeným medzi ostatné podobné rastliny pre príslušnú záhradnú výzdobu a veľkolepý výzdobu. K jeho zjavným dekoratívnym výhodám možno pripísať – veľa tvarov, veľkostí a farieb, rôznorodú štruktúru ihličnatých druhov, nepríjemnosť okolitých podmienok, pomalý rast a bez potreby rezania. V krajinárskych kompozíciách môže byť jalovec vysadený sám a pestovať v skupinách. V kombinácii s listnatými a ihličnatými druhmi vždy vyzerá malebne a krásne!

Typy borievkovej horniny

Jalovec jalovec sa vyznačuje vysokým rastom – viac ako 10 metrov, s originálnymi ihlami, pripomínajúcimi tesne priliehajúce váhy a dlhou korunou začínajúcou takmer od samotnej zeme. Plody borievky sú bobuľovité bobule v tvare modrej farby s priemerom 4 mm. V časti kužeľa sú dve semená, ktoré dozrievajú už v druhom roku života rastlín. Kultúra je známa už od roku 1839, rastie dobre medzi skalami, má mnoho odrôd, z ktorých každá je absolútne prispôsobená podmienkam rastu na území Ruska.

Jalovec skalnatý skyrocket

jalovec skalnatý skyrocketJe to vysoký evergreen ihličnan. Bude to dôstojná dekorácia akejkoľvek záhradnej krajiny, skvelá pre terénne úpravy vonkajších priestorov a terás. Juniper Heavenly raketa, ako to znie v preklade z angličtiny, a dávajú prednosť láske záhradkárov južných oblastí Ruska, kde je menej snehu a dažďu, ktoré by mohli nepriaznivo ovplyvniť jej vonkajšie charakteristiky. Zábery sú kompaktne zhromaždené okolo kufra a smerujú vertikálne nahor. Táto rastlina, ktorá miluje slnko, je odolná voči silným mrazom, rastie voľne na piesočnatých a kamenných pôdach.

Juniperus rock Blue Arrow

Juniperus rock Blue ArrowKvôli neustále pretrvávajúcemu namodralému odtieňu ihličnatých ihličiek sa považuje za najpopulárnejšiu odrodu. Bol zakotvený uprostred Ruska – od západných hraníc až po Ural. Juniper Blue Arrow alebo Blue Arrow, ako jeho názov znie v preklade, vyzerá krásne a slávnostne. Vetvy tohto vysokého krovu sú pevne zhromaždené do kužeľa a smerované hore. Samotná príroda urobila svoj tvar ideálnym, takže nie je potrebné žiadne ďalšie úsilie na udržanie jeho vzhľadu.jalovec ovocie

Juniper Rock Mungle

Juniper Rock MungleTáto ihličnatá rastlina je vysoký pyramídový ker. Ihly sú mäkké a neprúdia, majú krásny strieborno-modrastý odtieň, v zime sa farba stáva ešte intenzívnejšou a intenzívnejšou. Juniper Moonglow rýchlo rastie, nie je náročný na pôdu a kvalitu starostlivosti, je odolný voči suchu a vetru. Vzhľadom na pôvodnú farbu a pôsobivú veľkosť sa stane jasným farebným bodom v každej záhrade.

Jalovec rock Blue Haven

Jalovec rock Blue HavenTáto odroda je uznávaná ako najlepšia v farebných ihličiach medzi modrými rock juniori, jej tón sa nemení po celý rok. Rastlina má prirodzený kanonický tvar s ideálnym rozmerom, výška dosahuje 5 metrov a viac a priemer rastie od 1,5 do 2 metrov. Často sa vyskytuje v skupinách vo forme živých plotov a uličiek, má vysokú zimnú odolnosť a odolnosť proti vetru, prispôsobuje sa mestským podmienkam života.

Popis jalovec skalné ju spája s južným cyprus, rovnako ako odolnejšie a vytrvalý ihličnan. V prírodnej povahe je asi 70 druhov jalovca a pestovaní ľudia sa považujú za len asi 20 druhov. Medzi nimi sú obrie, strednej a trpasličí rastliny, so širokou škálou farieb, kvality a štruktúry ihiel, rozľahlá a kompaktný korún, s dotvarovania a rovnými kmene.

Juniper v dizajne krajiny

jalovca v dizajne krajinyRock jalovec je ideálnou voľbou pre záhrady a oblasti s správnou a jasnou geometriou zdobené v škandinávskom alebo anglickom štýle, vyrobené vo forme japonskej alebo alpskej záhrady. Nenáročné ihličnany budú zohrávať 100% úlohy centrálneho účinného prvku záhradnej kompozície a stanú sa aj nádherným zázemím pre iné objekty a rastliny.

jalovec v blízkosti domuFotografia jalovca v krajinnom dizajne prekvapuje svojou nezvyčajnou a úžasnou krásou. Rastlina harmonicky susedí s ostatnými ihličnatými plodinami, listnatými stromami a kríkmi, kvetmi a trávami, kameňmi, nádržami a sochami.

Výhody jalovca v krajinnom dizajne a modelovaní:

 1. Rozmanitosť vo vzťahu k druhom, tvarom, výške, farbám a vlastnostiam.
 2. Externá efektivita, originalita a krása.
 3. Jedinečná kompatibilita s inými zariadeniami a dizajnovými prvkami.jalovec mungle v krajine dizajn
 4. Nechutenstvo k podmienkam a klíme rastu, nenáročné na starostlivosť, reprodukciu a údržbu.
 5. Zvýšená odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam so zachovaním vynikajúcich dekoratívnych prvkov a prírodných vlastností.
 6. Možnosť jednorazových a skupinových možností pristátia.žijúca stena skalného jalovca
 7. Vhodné na zdobenie trávnikov a obrubníkov v mestských oblastiach, ideálny spôsob, ako navrhnúť skalky, reliéfny terén a kamennú krajinu.

Juniper je správne nazývaný kráľom krajinárskeho umenia, táto kultúra ihličnatých má všetky vonkajšie údaje, prirodzené vlastnosti a vlastnosti pre toto.

Vysádzanie, vlastnosti starostlivosti, rozmnožovanie

jalovec v škôlkeVýsadba sadeníc jačmeňa sa uskutočňuje od polovice jari alebo počas začiatku jesene. Ak sú splnené určité požiadavky, dobre toleruje transplantáciu na nové miesto a rýchlo sa zakoreňuje. Kultúra potrebuje ochranu pred slnkom a vetrom, úrodné a vlhké pôdy nie sú vhodné, rastlina má slobodu – vzdialenosť medzi ihličnatými zástupcami by nemala byť menšia ako 1,5-2 metra.

Starostlivosť o jalovec je jednoduchá:

 • v suchom období, napojené podľa potreby;
 • pravidelne vyčistiť buriny a uvoľniť zem;
 • sprej iba za prítomnosti škodcov a chorôb;
 • vrchný obklad s dusíkom a komplexnými hnojivami sa vykonáva dvakrát ročne;
 • účes je povolený iba v určitých odrodách;
 • suché vetvy sú odstránené tak, ako sa objavujú;
 • V zime sú niektoré odrody viazané, aby sa zabránilo rozpadu mladých konárov pred vetrom a snehom.

jalovec z rukoväte

Reprodukcia jalovcovej skaly sa vyskytuje odrezaním alebo mladými vrstvami, v prípade cenných hornín – štepením. Rezy sa vyrábajú pomocou horných predĺžených výhonkov, ktoré sú rezané špičkou noža spolu so staršími kusmi dreva. Lopping sa používa výlučne na plnenie jalovcov počas vegetačného obdobia. Oloupané výhonky sú fixované v záhrade v pôde, kde sú plne zakorenené pol roka a rok. Štepenie cennej odrody jalovca sa vykonáva rukami záhradníkov – odborníkov, táto metóda je zriedka používaná.

Rezanie je univerzálnym spôsobom reprodukcie pre všetky odrody jalovca. Rezané odrezky sa robia počas celého roka, ale najlepší čas roka na to je jar.

Výsadba a starostlivosť o jalovcovú skalu priamo závisí od zvolenej odrody. Vytvorte bujnú a silnú rastlinu s bohatým a krásnym sfarbením ihiel – to znamená, že poznáte a dodržiavate všetky pravidlá a nuansy starostlivosti. Zahrádkári si vyberú jalovec, aby zachovali tému celoročnej záhrady, pretože zostáva atraktívny vzhľad v každom ročnom období bez výnimky. Na usporiadanie na kvetinovom lôžku sú vhodné všetky varianty horizontálneho a vertikálneho nasadenia tejto ihličnaté rastliny, pretože existujú vysoké a stredné odrody jalovca, krovinaté, zakrpatené a plazivé pozdĺž zeme.

jalovec v krajineBorievka skalná ktorý je schopný do akéhokoľvek štýlu krajiny – klasické a lámanie, a tradičné etnické, elegantné a moderné, a tým zdôrazňovať identitu a výraz okolité prírodné prostredie. Ihličnaté kultúry zapadajú do záhrad a parkov všetkých veľkostí – od miniatúrnych záhrad až po rozsiahle parky a rekreačné oblasti.

Video o jalovca skalnatý skyrocket