Ibištek v záhradeTropika predstavila veľa rastlín pre kultúru. Medzi nimi, ibištek záhrada, starostlivosť a reprodukciu to nebude spôsobovať ťažkosti ani v strednej kapele. Medzi mnohými druhmi záhrad je najhorúcejší sibírsky ibištek. Prevádza nízke teploty a pohybuje sa ďalej na sever.

Záhradná ibišteková záhrada a jej odrody

Kvetinová záhrada ibištekCelkovo sa v prirodzených podmienkach vyskytuje 200 odrôd ibišteka a počet ibiškov sa vďaka úsiliu chovateľov zvýšil na 500. Všetky kultúrne druhy sú rozdelené podľa formy vývoja:

 • bylinné odrody;
 • strom;
 • ker.

Pestovanie a starostlivosť o záhradné ibišky je vzrušujúcou činnosťou. V krajinnom dizajne všetky druhy rastlín zaberajú špeciálne výklenky. Trávnaté odrody dobre zimné pod krytom a dať krásne klobúky, ktoré maskujú domáce štruktúry.

Ibištek kerVýsadba a starostlivosť o ibištek záhradu – foto – ker vám umožňuje získať živý plot a rôzne kompozície formovaním. Je obzvlášť ľahké pracovať s jednoduchým syrským ibištekom. Najčastejšie v miernom podnebí stredného pásu bol ker. Je ľahšie pokrytie zimnej ochrany.

Hibiscus agrotechnics

Reprodukcia ibišteka odrezanímAby sme mohli rásť v netypickej klimatickej ibišteckej záhrade, v starostlivosti a reprodukcii, musíme dodržiavať odporúčania chovateľov. Hlavné operácie sú:

 • vybrať miesto výsadby;
 • voda a krmivo;
 • pripraviť sa na zimovanie.

Starostlivosť zahŕňa ochranu plantáží pred škodcami, chorobami a tvorbou dekoratívnych foriem.

Na jasnom slnečnom mieste a bez transplantácie môže ibištek rásť až 20 rokov. Vybrané miesto by malo byť chránené pred vetrom a horiacimi slnečnými lúčmi. Výsadba rastliny z kontajnera alebo presádzanie by mala byť vykonaná na jar, keď je rastlina plná vitality. Sadenice zasadené dobre rozvinuté rastliny. Väčšinou sa transplantujú kríčky, ktoré prežili v nádobe v teple.

Správne zakorenenie ibišteka

Silný koreňový systém rastliny pozostáva z centrálneho kmeňa s procesmi. Transplantácia ibišteka nie je potrebná, ak dostane dostatok výživy. Z tohto dôvodu je pristávacia jamka pripravená vopred. Vykopáva sa s rezervou, takže korene majú miesto na rozvoj najprv na voľnej pôde. Dolu položte nutričné ​​zloženie:

 • pôda – 2 diely;
 • plechová hmota – 2 diely;
 • zrelý humus – 1 diel;
 • veľký piesok – 1 diel.

Related  Kôra záhrady: thuya so sférickou korunou

Nalejte polovicu vedra s vodou. Vankúš je usporiadaný s koreňmi bez poškodenia s očakávaním, že horná vrstva bude na úrovni povrchu. Na rastlinách pracujú len ľahké korene, staré živiny pre seba.

Semená ibišteka v kontajneriJemne nalejte a zhutňujem zem a zhora sa vylúči a zalieva nová rastlina, aby kondenzovaná zemina medzi koreňmi. Vo fotografii, výsadba a následná starostlivosť o ibištek je stromová.

Ak sa rastlina musí transplantovať na nové miesto, najlepší čas je na jar pred kvitnutím. Horné korene sa odstránia a strom sa presunie na nové miesto bez toho, aby sa zničil zemský kóma. K rastline bol schopný kŕmiť hornú časť, predtým ako sa uskutoční transplantácia, prerezávanie korunky.

Dôležité v kultivácii a starostlivosti o ibištek je pravidelné kŕmenie fosforovo-draselných hnojív. Fosfor aktivuje kvitnutie a draslík zvyšuje zimnú odolnosť rastliny. Šťava so zvýšeným obsahom draselných solí nemá rád mach – hlavný škodca rastliny.

Vytvorenie okrasnej rastliny

Tvorba záhradného ibištekaV niektorých oblastiach so studenými zimami sa ibištek pestuje ako kad rastlina. Ak sa v jednom kontajneri pestujú tri rastliny s rôznymi farbami, potom prepojenie kmeňov počas rastu môže vytvoriť viacfarebnú kompozíciu so spoločným kmeňom, ako na fotografii ibišteka stromu podobného stromu.

Na začiatku jari sa vykonáva stimulačné, riedenie a korekčné prerezávanieNa jar, s príchodom nových stoniek, sú odstránené staré suché vetvičky. Prerezávanie je nevyhnutné, rozkvitajú iba mladé vetvy. Preto odstráňte prebytočné vetvičky až do začiatku prietoku moča na jar. Vystrihnite staré vetvy, za štvrťrok skráťte výhonky minulého roka. Krovy systematickým prerezávaním môžu mať požadovaný tvar. Existuje niekoľko typov prerezávania:

 • stimulujúca, skoro na jar;
 • Riedenie, odstránenie sušených, oslabených výhonkov;
 • korekcia;
 • jeseň po ukončení kvitnutia;
 • Prežitie, keď zostane minimálna zemná hmotnosť.

Zalievanie a postrek ibišteka

Vtáky na ibištek môžu viesť k smrti rastlinyVoda na zavlažovanie potrebuje odvodnenie dažďom alebo riekami s nízkou tuhosťou. Zavlažovanie zariadenia je potrebné v závislosti od sušenia hornej vrstvy pôdy. Ak je ulica horúca, môže byť zalievanie denne. Listy je potrebné vyprať z prachu a zabrániť tomu, že sa objaví roztoč. Ak farba začne klesať vo veľkých množstvách, nie je dostatok vlhkosti. Chloróza varuje, že sa voda zalieva vodou s chlórom alebo železom. Nie je porušenie, ak cez deň prepadne krásna kvetina. Na svojom mieste musí rozkvitnúť iný. Signálom nebezpečenstva je hromadná strata kvetov a neotvorené púčiky. A najčastejšie príčinou ochorenia ibišteka záhrada je nesprávne zavlažovanie.

Ak chcete ušetriť z vošiek, rastlina musí byť posypaná vodou s popolom z cigár alebo cigariet. Sphids neprichádzajú do vône levandule rastúce vedľa ibišteka. Preto, vopred, prijať opatrenia, aby sa zabezpečilo, že jemné listy ibišteka nemajú záujem o hmyz.

Príprava na zimovanie je rozhodujúcou etapou

Ibišok podobný záhradnému stromu pre zimné vyvrhnutie lístkov. V strednej zóne roste nie viac ako dva metre. Kvety ibišteka začínajú v júli a až do prvého mrazu. Mrazuvzdorné odrody sú považované za nezmrazujúce počas južnej miernej zime. Vo strednom pruhu je potrebný prístrešok pre tropické rastliny. Na kultiváciu by sa tu mali používať odrody s jednoduchými neprimárnymi farbami.

Related  Nájdite na svojich stránkach miesto pre tuja western Danica

Rastlina je hojne zalievaná v zime, po vyschnutí hornej vrstvy je vysoká, ale piesok sa pridá k zemi o tretinu. Keď sa vytvorí stabilné mrazivé počasie, rastlina je pokrytá hoblinami, pilinami, suchým lístia – voľná podložka približne 15 cm vysoká.

V severnom pásme je ibištek krytý na zimuVetvenia, pokiaľ je to možné, sú ohnuté na zem, pokryté hustým netkaným materiálom v niekoľkých radoch. Nad rámom je postavený, ktorý je následne pokrytý tepelnoizolačnými materiálmi a ihličnatým laknikom. Fotografia ukazuje, ako ibištek záhrada spája v záhrade.

Chrám ibištekV miernych zemepisných šírkach môže ibištek podobný stromu prežiť iba so zohriatymi koreňmi, ale je nevyhnutné pripraviť rámec pre záchranu v extrémnych podmienkach. V oblastiach s kontinentálnym podnebím je zaručené, že sa v pivniciach zachováva ibišteková záhrada a vykopáva rastlinu veľkým množstvom zemín.

Trávnatý ibištek prežije, ak je izolovaný, po tom, čo zem zemrel.

Reprodukcia ibištekovej záhrady

Zakorenenie odrezkovHibiscus sa ľahko šíri odrezkami a semenami. Obe metódy sa aplikujú, ale odrezky dodávajú dekoratívnej kefke rýchlejšie. Metóda semien umožňuje získať dospelú kvitnúcu rastlinu po 3 rokoch.

Pre odrezky sú vhodné lignifikované výhonky, ktoré dávajú zamotanie koreňov vo vode. Najlepšie odrezky môžu byť vysadené v kvetináčoch a vysadené na trvalé miesto po zime. Môžete zakoreniť odrezky v podklade. Ale silný Bush, silný na leto, pripravený na zimovanie, pochádza z zimujúceho a dospelého semenáka.

Video o starostlivosti o ibištek v záhrade