Perfektne vybraný hrniec a kvet KalanchoeZávod Kalanchoe, ktorý prišiel k nám z Madagaskaru, priťahuje pozornosť mnohých našich krajanov, pretože má nielen liečebné vlastnosti, ale aj krásny vzhľad. Medzi početnými druhmi tejto rastliny je potrebné rozlišovať triedu Mini Mix, ktorá sa líši v malých rozmeroch, ako aj bohatý hustý kvitnutie. Dnes Kalanchoe je možné zakúpiť v špecializovaných kvetinárstvách a vybrať rastlinu s farbami, ktoré najlepšie vyhovujú majiteľovi.

Botanické črty kvetu

Bohatá kvitnúca mini zmes KalanchoeLatinský názov Kalanchoe Mini Mix je napísaný ako Kalanhoe Mini Mix a závod je dobre založený doma bez ohľadu na klimatickú zónu. Docela často táto rastlina láka ľudí tým, že jej kvety môžu byť červené, žlté, biele, ružové a dokonca aj oranžové, čo umožňuje vytvárať na okennom parapete nepopsateľnú krásu. Aby rastlina rástla dobre, je potrebné dodržiavať nielen teplotný režim, ale aj požadovanú úroveň vlhkosti. Zloženie pôdy by malo obsahovať nasledujúce komponenty:

  • Listová pôda.
  • Piesok.
  • Dern.
  • Humus.

Pomer týchto zložiek by mal byť 1: 1: 1: 1 a v spodnej časti nádoby musí byť odtok, ktorého hrúbka by mala byť aspoň 2 cm.

Správne vysádzanie a zalievanie rastliny

Kvetenstvo Kalanchoe prichádza v rôznych farbáchNajčastejšie sa dekoračný Mini Mix od spoločnosti Kalanchoe reprodukuje odrezkami, ktoré majú pomerne dobré zakorenenie. Vďaka tomu, po oddelení od hlavného kríža odrezkov a náležitej starostlivosti o rastlinu, po roku môže začať kvitnúť Kalančó. Pokiaľ ide o transplantáciu, pre mladé rastliny by sa malo vykonávať každoročne, čím sa pôda zásobuje užitočnými hnojivami. Keď je Kalanchoe 4 roky stará, rastlina sa môže transplantovať raz za 3 roky s použitím hrnca vhodnej veľkosti. Nie sú žiadne ťažkosti s tým, ako transplantovať Kalanchoe po nákupe nevyskytne, pretože je jednoducho pochovaný hlboko v zemi úrovňou krčka maternice.

Vzhľadom na tropický pôvod tejto kvetiny by zalievanie nemalo byť veľmi časté, pretože inak existuje riziko poškodenia choroby, ako aj hniloby rastliny. Zvyčajne sa zavlažovanie vykonáva raz za 12 až 14 dní, kedy sa pôda stáva naozaj veľmi suchou, ale v letnom období môže byť zalievanie vykonané raz za 7-8 dní. Dobrým ukazovateľom sú listy, a keď sú silne upadajúce – to je prvý príznak nadmerného napájania.

Kde umiestniť hrniec s kvetinou?

Najlepšie a najdarenejšie farbySprávna starostlivosť o Kalanchoe Mini Mix doma vám umožňuje efektívne zvládnuť množstvo kvitnutia, pretože obličky a kvety reagujú veľmi aktívne na intenzívne slnečné svetlo. V lete je hrniec s kvetinou najlepšie držaný od poludňajšieho slnka av zime – bližšie k dennému svetlu alebo umelému osvetleniu. Okno prahu v izbe obrátenej na juh je tu najlepšie, ale nemali by ste zabúdať, že Kalanchoe Mini Mix najlepšie rastie, keď svietidlo je asi 10 hodín. Z tohto dôvodu musí byť počas letného obdobia niekedy niekoľko hodín umelo zatienené. V zime to nie je potrebné, pretože krátky svetelný deň je vynikajúci pre intenzívny kvitnutie rastliny, najmä od decembra do februára.

Related  Prehľad rýchlo rastúcich trvalých kríkov pre živé ploty v krajine

Butonization bol úspešnýZvyčajne je rastlina roztiahnutá na 15-18 cm za sezónu, a preto niekoľko mesiacov po výsadbe majitelia budú môcť vidieť svoj intenzívny vývoj. Obdobie kvitnutia je asi 4 týždne, počas ktorého Kalanchoe uspokojuje svojich majiteľov s krásnymi farebnými frotémi. Listy rastliny sú mäsité, upevnené na hustých stonkách a kvety sú kmeňové kvetenstvo rúrkového typu s priemerom 1 cm.

Podmienky vlhkosti a teploty pri kultivácii

Takéto kvety zdobia akýkoľvek interiérV lete je maximálna prípustná teplota pre kalanchov tohto druhu 27-28 ° C av zime od 10 do 15 ° C a kvetináč by mal byť umiestnený vo vzdialenosti od otvorených zdrojov ohňa, ako aj intenzívneho tepla (radiátory, batérie). Rastlina reaguje veľmi pozitívne na kvapalné hnojivá a horné obväzy, ktoré sa najlepšie uplatňujú počas obdobia rastu a rýchleho rozkvetu Kalanchoe.

Tender a krásne KalanchoeJe zaujímavé poznamenať, že táto tropická rastlina je lepšie vhodná na suchý vzduch ako ostatné, a preto nie je potrebné vysávať rastliny zhora pomocou striekacej pištole počas zimy. Jediná vec, ak chcete, môžete listy otrieť vlhkou handrou každých 15 dní, čo udržia čistotu Kalanchoe. Niektorí majitelia poznamenávajú, že rastlina tiež rastie veľmi dobre a kvitne, ak sa hrniec umiestni do iného väčšieho hrnca naplneného vlhkou rašelinou.

Video o starostlivosti a chove Kalanchoe