Kvitnúce hyacintyKeď jar hyacinty kvitnúť, že sa stal jedným z prvých a samozrejme najjasnejšie ozdoby prebudení záhrada. Aj napriek tepelne milujúci charakter v prostrednom jazdnom pruhu od Stredozemného mora a na Strednom východe, podpory záhradníkov friendly kvitnúce, chovnej a znalosti z poľnohospodárskej techniky nie sú tak vyberaví. Hlavná vec je vytvoriť podmienky maximálne podobné tým, ktoré čelia kultúra doma, a to od výberu časť pre pestovanie a výsadby hyacint žiarovky končia skladovanie vyblednuté.

Žiarovka je pripravená na novú vegetačnú sezónuTo znamená, že v podmienkach stredného pásika žiaroviek vyberajte uzavreté od vetra, ploché slnečné miesto, kde nesmie byť nebezpečné pre hyacintu prebytočnú vlhkosť. V prírode, vyblednuté na jar rastliny niekoľko horúcich mesiacov sú v druhoch spánku, hromadenie sily a položenie rudimentu budúcej šípky kvetu. Aj mierna zima Stredozemného mora sa zdá byť navrhnutá tak, aby prebudila žiarovky a pripravila sa na novú vegetačnú sezónu.

Hyacinty: doba výsadby a agrotechnické vlastnosti

Hyacinty na miesteV strednom pásme podmienok, kde leta sú dlhé a dosť teplo v zime, naopak, krajina môže zmraziť do značnej hĺbky, ale neznamená, že hyacinty cítili ako doma. Ak je vysadený, akonáhle žiarovky nie sú kopanie po odkvitnutí a nie aby im umelo “južnej leto,” voňavé šípy budú menšie, až kým nezmizne úplne z roka na rok. Kedy je čas na vysadenie hyacintov?

Podzim je najlepší čas na vylodenie nahromadených síl a žiaroviek, ktoré položili šípku. A tu je dôležité vybrať ten správny čas, aby sa rastlina mohla pred studeným počasím zakopnúť, ale nezačala sa aktívne rozvíjať.

Kvitnutie správne zasadených hyacintySprávne načasovanie výsadby hyacintu je nanajvýš dôležité.

 • V prípade, že žiarovka sa dostane do výživné pôdy pred plánovaným termínom, bude závod začne sa presťahovať do rastu, v zime poškodenia mrazom a byť istí, že koreňový systém, a začala rozvíjať zelenú časť hyacintu.
 • Ak sa vám nepodarí pristátie, žiarovka, ktorá sa dostala do zamrznutej zeme, nebude prežiť.

Related  Výsadba a starostlivosť o vreteno na záhrade

Ale výsadba hyacintov na jar v pôde nie je vykonaná, pretože súčasná aklimatizácia a príprava na kvitnutie pre rastlinu je nemožnou úlohou.

Ak chceme odložiť pristátie až do novembra, pripravená pôda by mala byť pokrytá fóliou alebo ohrievacím materiálom, až kým nebudú vysadené cibule. Potom je oblasť znovu pokrytá zo snehu, zima a dažďa.

Príprava miesta na vysádzanie hyacintu v pôde

Jarné kvitnúce hyacintyKedy na jeseň rastú hyacinty? Vo väčšine regiónov Ruska sa tento druh cibuľovitých rastlín vysádza na otvorenom teréne od druhej polovice septembra do polovice októbra. Príprava miesta na plantáž začína mesiac pred týmto bodom. Počas tohto obdobia má pôda spracovaná v hĺbke 40 cm čas na usadzovanie a do pôdy sa zavádza komplex minerálnych a organických hnojív na meter štvorcový rýchlosťou:

 • 60 až 80 gramov superfosfátu;
 • 20 – 30 gramov draselných hnojív alebo 200 gramov popola z dreva;
 • 15 gramov síranu horečnatého alebo 250 gramov dolomitovej múky.

Keďže organické zložky používajú len kvalitné komposty alebo humus, čerstvé hnojivá tohto druhu môžu spôsobiť popáleniny na tenkých povrchových šupách žiaroviek a poškodiť rastlinu.

Pred vysadením hyacintovej pôdy znovu uvoľnite a odstráňte všetky buriny.

Výber transplantácie a výsadby materiálu hyacintu

Výber množiteľského materiáluNa jeseň, v rovnakom časovom horizonte, vodiče a hyacinty transplantáciu do iného umiestnenia, kde chcete rozšíriť plantáž alebo vymeniť niektoré ďalšie rastliny. Skúsení pestovatelia s cieľom predchádzať chorobám baňaté hyacinty sa odporúča, aby sa aspoň raz za 3-4 roky a pred nástupom starostlivo kontrolovať rozmnožovací materiál a proces zdravo vyzerajúce žiarovky fungicídny.

Vhodné pre vylodenie v zemi sú rozpoznané žiarovky:

 • Hustá, s hladkým tvarovaným povrchom;
 • bez mechanického poškodenia;
 • príznaky chorôb a škôd spôsobených škodcami;
 • s dobre rozlíšiteľným krkom a ramenami.

Keď sa hyacinty majú vysadiť na jeseň, treba mať na pamäti, že pre otvorené terény sú vhodnejšie silné stredné žiarovky, ktoré sa rýchlo aklimatizujú a odolávajú nepriaznivému počasiu. V tomto prípade by dno dna žiarovky malo obsadiť približne 2/3 plochy.

Pred pristátím v pôde sa výsadbový materiál ponorí do roztoku fungicídu počas 30 minút a potom sa vysuší.

Umiestnenie žiaroviek počas vysádzania hyacintov v zemi

Hyacint v krajinnom dizajneHĺbka vloženia žiaroviek závisí od ich veľkosti.

 • Veľké vzorky, s priemerom viac ako 5 cm hlbokým, sú 18 cm od dna.
 • Štandardné žiarovky o veľkosti približne 4 cm sa vysadia do hĺbky 12-15 cm.

Related  Študujeme fotografie a popis chorôb a škodcov zimolezu

Ako vyplýva z videa o výsadbe hyacintov, vrstva pôdy nad žiarovkou je trikrát väčšia ako výška samotného sadivového materiálu. V ľahkých pôdach sa hĺbka výsadby mierne zvyšuje a na ílovitej pôde alebo černozemi sa naopak znižuje.

Vzdialenosť medzi jednotlivými hyacintmi sa tiež volí na základe veľkosti žiaroviek. Je možné dosiahnuť priateľské kvitnutie sadením v rovnakej skupine av rovnakej hĺbke rastlín s podobnými parametrami.

Ak sú žiarovky vo vybranej oblasti ohrozené nadmerným množstvom vlhkosti na jar alebo na jeseň, keď sú vysadené hyacinty, urobte pevnú pieskovú drenáž v spodnej časti jamy. Dokonalým výsledkom je pristátie v “pieskovom tričku”, keď je vrstva tohto dobre odvodňovacieho materiálu umiestnená okolo celej banky.

Potom sa miesto zalieva a pred nástupom chladného počasia sa pôda nevyparí. Po výsadbe hyacinty sú video, vlhká pôda mulčovanie s pilinami, rašelinou alebo rašeliníkové vrstvy pomôcť hyacinty zimu. Na jar, keď dopadne sneh, izolácia sa odstráni, pôda sa uvoľní, zavedú sa dusíkaté hnojivá a spracovanie sa uskutoční z možných škodcov.

Ako vysadiť hyacinty na jeseň – video