Odstránenie hyacintov domaHyacint je cibuľová rastlina, ktorá sa dá úspešne pestovať na záhrade a doma. Preto mnohí pestovatelia amatérskych kvetov chcú pestovať túto kvetinu na parapete a obdivovať ich aj v zime, v chladnej sezóne. Takáto túžba je celkom uskutočniteľná. Pre úspešné pestovanie hyacintu je však potrebné vytvoriť vhodné podmienky, ktoré sa najviac podobajú záhradným a poskytnú mu náležitú starostlivosť.

Príprava na rast hyacintov doma

Vysádzanie žiaroviekDoteraz chovatelia vyrobili niekoľko desiatok odrôd hyacintu. A väčšina z nich je vhodná na pestovanie doma. Ale pestovať silné a krásne kvetiny, ktoré potrebujete správne pripraviť:

 1. Výber žiaroviek. Najprv musíte vybrať vhodný materiál na výsadbu. Odporúča sa používať žiarovky s priemerom najmenej 5 cm, pretože veľká žiarovka je jednoduchšie pestovať plne pestované rastliny. Malá žiarovka môže zbaviť listy, ale nikdy nedávať kvety. Okrem toho je potrebné sa uistiť, že je hustá, bez hniloby a poškodenia. A bezprostredne pred výsadbou je žiaduce ošetriť ju dezinfekčným roztokom.
 2. Výber hrnca. Potom musíte vybrať vhodný bankový pot. Musí byť široká a plytká. V hrnci musia byť prítomné drenážne otvory.
 3. Príprava pôdy. Pôdu možno kúpiť alebo pripraviť vlastnou rukou. Na tento účel zmiešajte v rovnakých proporciách trávnik, kompost, listový pôdu, humus a pridajte malé množstvo piesku a rašeliny.

Keď rastú hyacint doma, je tu jedna nuance – táto kvetina nemôže kvitnúť niekoľko rokov za sebou. Kvitnúce je stimulované umelým násilím, ktoré oslabuje žiarovky. Preto, za 1-2 roky, musia byť zasadené na záhrade plot tak, aby prešli obdobie obnovy.

Vysádzanie a starostlivosť o hyacinty v miestnosti

Extrakcia sadry v skleníkuPo príprave potrebných materiálov môžete pokračovať v výsadbe žiaroviek. Správne pristátie a starostlivosť o hyacinty v podmienkach miestnosti zahŕňa nasledujúce etapy:

 • V spodnej časti hrnca položte drenážnu vrstvu, na tieto účely bude hlinitý dobrý.
 • Malá vrstva pôdy zaspáva.
 • Potom vložte tenkú vrstvu jemného piesku.
 • V hornej časti piesku nájdete žiarovky. Môžete dať jednu cibuľu do hrnca, alebo niekoľko, takže počas kvitnutia sa vytvorí celá kytica. V druhom prípade sú žiarovky usporiadané tak, aby neprichádzali do kontaktu so sebou a s hrncom (optimálna vzdialenosť je 2-3 cm).
 • Žiarovky jemne vtlačili do zeme a pokryli zostávajúcou krajinou. Na vrchu pôdy môžete posypať tenkou vrstvou piesku na ochranu rastlinného materiálu pred rozpadom.

Žiarovky úplne nepadnú do pôdy, ich vrcholy musia zostať vo vzduchu.

Klíčení hyacintových hľúzTeraz rastliny vytvárajú obdobie odpočinku, takže žiarovky sú dobre zavedené. Hrniec sa umiestni na dobu 1,5 – 2,5 mesiaca na tmavom a chladnom mieste, napríklad v pivnici. Teplota vzduchu v tejto miestnosti by mala byť od +5 do +10 stupňov. Ak chýba pivnica alebo pivnica, kvety môžu byť umiestnené v chladničke. Uistite sa, že teplota v ňom nie je menšia než 5 stupňov tepla. Počas tohto obdobia je potrebné sledovať stav pôdy, aby sa zabránilo jeho vysychaniu.

Doba odpočinku je potrebná na úspešné pestovanie hyacintu v podmienkach miestnosti. Ak je rastlina vytiahnutá pred “do svetla”, môže byť stále slabá, vyvinú sa zle a v dôsledku toho – nie kvitnúť. Preháňanie v tme sa tiež neodporúča. Zariadenie vyhodí listy, všetka sila sa dostane do nich a výsledkom bude, že plesne budú odložené.

Po zakorenení žiaroviek na hyacinty je usporiadaný umelý prameň, kvety sa na tento účel presunú do domu. Tu hyacinty by mali byť v jasnej miestnosti s odporúčanou teplotou vzduchu + 10-15 stupňov.

Hneď ako sa rastlina začne kvitnúť, prenesie sa do požadovanej miestnosti a umiestni sa tak ďaleko od vykurovacích batérií. Že hyacint dlho páči majitelia majestátne nádherné farby, teplota vzduchu by nemala byť viac ako +20 stupňov. Okrem toho je potrebné vylúčiť existenciu prievanu a zabezpečiť osvetlenie zariadenia.

Ako sa starať o hyacint doma?

Starostlivosť o hyacintyAk chcete pestovať svieže, krásne kvety, musíte sa o ne postarať. Ako sa starať o hyacintu doma, tak že rýchlo kvitol a potešil majiteľov s krásnymi kvetmi na dlhú dobu?

Starostlivosť o hyacint je pomerne jednoduchá a obsahuje tri základné súčasti:

 • zalievanie;
 • dobré osvetlenie;
 • hnojivo.

Zalievanie. Základom starostlivosti o hyacintu v miestnosti je kompetentné zavlažovanie. Pôda by mala byť vlhká, takže musíte starostlivo sledovať, či sa nevysychá a včas nasypať rastlinu. Táto požiadavka je dôležitá počas rastu, kvitnutia a zimovania. Avšak stagnácia vody pre túto rastlinu je tiež smrteľná a môže vyvolať hubový útok. Preto musíte zabezpečiť, aby prebytočná voda vnikla do palety a je potrebné ju vypúšťať.

Počas zavlažovania je potrebné navlhčiť len pôdu a dbať na to, aby voda neklesla na pupeny, cibuľu a v axilách listov. Aby ste to dosiahli, odporúča sa nalievať vodu na okraj hrnca alebo na panvicu.

Je to krásne.Dobré osvetlenie. Z času na čas je potrebné obrátiť kvetinu na osvetlenie na rôznych stranách. To podporuje jednotný rast rastliny. Vo večerných hodinách av oblačných dňoch môžete zariadenie navyše vyzdvihnúť pomocou žiariviek. Keď je nedostatok osvetlenia, rastlina môže zomrieť, zbaviť listov a mladých púčikov.

Hnojivo. Odporúča sa podávať hyacinty dvakrát mesačne. Na tento účel sa používajú špeciálne hnojivá, ktoré sa chovajú podľa pokynov.

Odstránenie hyacintov doma

Hyacinty domaPríjemným rysom hyacintu je schopnosť kombinovať jeho kvitnutie s určitým obdobím alebo sviatkom. Za týmto účelom sa ohniská hyacintu vykonávajú doma. Môžu byť tri typy:

 • prvé žiarovky vysadené v októbri a hyacintové kvety do nového roka;
 • priemer – výsadba sa vykonáva v novembri a kvitnutie spadá na konci januára – začiatkom februára;
 • neskoro – cibule zasadené v decembri – januári a obdivovať kvety v marci – apríli.

Obdobie od výsadby po kvitnúce priemery 2,5-3 mesiacov.

Na bezpečnú destiláciu hyacintov doma musia žiarovky podstúpiť niekoľko stupňov prípravy s postupným znižovaním teploty vzduchu. Po vykopaní by sa mali skladovať 2 týždne na teplom a vlhkom mieste s teplotou vzduchu 28-30 stupňov. Potom sa počas 2 týždňov umiestnia do chladnej miestnosti s teplotou + 22-25 stupňov. Ďalej po dobu 2 týždňov vzniknú ešte chladnejšie podmienky – + 15-17 stupňov. A potom sú žiarovky pripravené na pestovanie v hrnci.

Čo robiť po kvitnutí hyacint?

Hyacinty pestované v bankeRovnako ako všetky kvitne rastliny, hyacint stráca s časom. Čo robiť s hyacintom po kvete doma? Ak chcete zachrániť jeho život, je potrebné odrezať stopky a neprerušovať zalievanie a hnojenie rastliny, až kým listy úplne nevyschnú. V tejto dobe sa matka obnoví a môže tvoriť dcérske žiarovky.

Potom musíte odstrániť hyacint zo zeme, vyčistiť listy s vysušenými listami a vysušiť žiarovku 2-3 dni. Ak sú deti dobre vyvíjané po vykopaní žiaroviek, môžu byť oddelené. Ak sa odpojí zle, je lepšie sa ich do budúceho roka nedotknúť. Vzhľadom k tomu, že vyblednuté žiarovky by sa nemali použiť na opätovné nútenie, sú transplantované do záhradného pozemku. Výsadba sa vykonáva na jeseň av budúcom roku sú už spokojní majitelia s kvetmi v kvetinovom záhoní.

Na získanie žiaroviek, ktoré sa môžu používať na pestovanie vo vnútorných podmienkach, zariadenie nemôže normálne prúdiť. Púčiky sú odrezané, aby sa žiarovka mohla zotaviť. Na jeseň sa vyberie zo zeme, vysuší a opäť sa uskutoční destilácia.

Reprodukcia hyacintov doma

Reprodukcia hyacintuHyacintu vynásobia deti (dcérske žiarovky), ktoré sú starostlivo odpojené od žiarovky pre dospelých. Prírodné rozdelenie prebieha pomaly, za jeden rok môže matka tvoriť maximálne 4 deti. Preto v kvetinárstve používajte umelú metódu reprodukcie hyacintu doma. Aby ste rýchlo dostali veľké množstvo detí, precvičujte si špeciálne techniky – rezanie a rezanie dna.

Pred začiatkom umelého rozmnožovania sa žiarovky ošetria 1% roztokom manganistanu draselného a sušia sa pri teplote vzduchu + 20-23 ° C počas 2-3 dní.

Rezbárstvo Donu. Táto metóda sa vykonáva po dobe odpočinku. Čajová lyžička v žiarovkách je starostlivo vyrezaná zo spodku, potom sú uložené v škatuliach s rezom nahor pri teplote vzduchu nie nižšej ako +21 stupňov. Po 2-3 mesiacoch začínajú malé deti tvoriť sekcie 20-40 kusov.

Po výskyte detí je cibuľ zasadená v chladnom skleníku. Mladé žiarovky začnú rásť a vyhodia prvé listy. Po vegetačnom období sú vyňaté zo zeme, oddelené a pestované na pestovanie. Po 3 až 4 rokoch zrelé žiarovky zlikvidujú svoje prvé stopky.

Zrezanie dna. Táto metóda je podobná predchádzajúcej, s tým rozdielom, že krčok je vystrihnutý a je rez 2-4 cm a hĺbke 0,5 až 0,6 v ňom. Manipulačné a skladovacie podmienky sú rovnaké ako u prvého spôsobu. Počet detí s touto metódou je znížený (8-15 kusov), ale budú väčšie a silnejšie. Rastúce obdobie v tomto prípade je znížené na 2-3 roky.

Proces rastúcich hyacintov doma nie je ťažký, ale veľmi plodný. Pre jeho úspešné naplnenie musí človek mať veľkú túžbu a trochu trpezlivosti. A samozrejme dodržiavať všetky pravidlá a odporúčania, ktoré sa týkajú výsadby a starostlivosti o hyacinty v miestnosti.

Ako rastú hyacinty doma – video