Päťčlenný dievčenský girard na mriežke rabítkyPlody prírody (dievčatá) jedlých hrozna, ale viníc tejto rastliny je veľmi dekoratívny. Listy väčšiny druhov na jeseň získavajú luxusnej vínovej alebo červenej farby rôznych odtieňov a krásne vyniknúť zo zvyšku zelene. Rastlina je nenáročná na miesto a typ pôdy, ale aby rástol svieži kríky, je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých rád na výsadbu a starostlivosť o voľne žijúcich hrozna.

Kde pestovať divé hrozno

Zelený altánokČasto leto obyvatelia vzdať sa dekoratívne liana len preto, že nevedia, ako pestovať hrozno v krajine. Je ťažké nájsť viac letargickej rastliny ako dievčenskú dievčenskú. Rastú aj v hlbokom tieni, nevyžadujú časté hnojenie a zavlažovanie. Napriek takejto nenáročnej situácii je ešte lepšie pestovať na slnečnej strane – takže krov sa zrýchli, listy budú väčšie a malebnejšie.

Na pestovanie, obrábaná pôda s akýmkoľvek Ph. V prípade, že je určený na zemi na rastlinné neupravený zarastený buriny alebo skalnom mieste pripravený veľkú šírku doskočiska a 50 cm hlboko a je naplnený úrodnej pôdy s prídavkom humusu. Táto náplň stačí na to, aby rastlina rástla a dostala potrebnú výživu 2-3 roky. Po poslednom zakorenení sa samotný koreňový systém vyrovná s prekážkami.

Oblúk dievčenského hroznaDivoké hrozno, ktoré majú objemnosť ker, trvá takmer žiadny využiteľný priestor, ako by pestovanie vínnej révy v krajine, dal ju na mieste, nevhodné pre rast ostatných záhradných rastlín a záhradu. Lianas panenské hrozno je vhodné na tieto účely:

  • Zatienenie altánku.
  • Usporiadanie zabezpečenia.
  • Zariadenie oblúka.
  • Dekorácia stien starej, chátrajúcej budovy.

Nezabudnite, že rýchlo rastúca rastlina potrebuje podporu, takže od samého začiatku vytvorte podmienky pre to, aby liany mohli ísť hore. To sa nevzťahuje na prípady, keď sa plánuje zavesenie viniča na zem vo forme koberca.

Ako pestovať divoké hrozno

Výsadba dievčenského hroznaSadovnica je naplnená ½ dielom úrodnej pôdy s prídavkom humusu a rastlina je umiestnená v nej. Ak je pôda pomerne voľná a plodná, stačí vykopať malú dieru, v ktorej môžete voľne rozložiť korene hrozna. Zakrývajúc otvor s pôdou je hojne zaplavený vodou.

Related  Zelená záhradná dekorácia – hostiteľ, typy, výsadba a starostlivosť

Mladé výhonky divého hroznaMalo by sa zabezpečiť, aby miesto predchádzajúceho rastu sadeníc bolo na úrovni pôdy. Prehĺbenie rastliny vyvolá nepríjemný vznik dubrovky, ktorého boj bude vyžadovať veľa času a úsilia. Ak sa pôda po zalievaní uviazla a kefa padla so zemou, mala by byť vytiahnutá a jemne popadla strom v blízkosti zeme. Potom vyliali pôdu a znova ju zalievali.

Nedoporučuje sa transplantácia rastliny, ktorá je staršia ako dva roky, pretože proces rozvetvenia môže byť narušený a ďalšie prerezávanie bude potrebné na správne vytvorenie kríkov.

Starostlivosť o mladé sadenice divých hrozna

Starostlivosť o sadenice divých hroznaRastliny rýchlo prežijú, ak je pôda neustále udržiavaná vo vlhkom stave, preto počas prvého týždňa po výsadbe starostlivosť o sadenice hrozna spočíva v pravidelnom zavlažovaní. V horúcom počasí sa to robí skoro ráno alebo večer, a nutne aj teplou vodou. Pre lepšiu retenciu vlhkosti sa odporúča, aby bol otvor pokrytý kôrou alebo rašelinou.

Mladé rastliny sa nemôžu držať na mriežke, takže musia spájať mäkký povraz. Po niekoľkých rokoch potreba podväzky už nie je potrebné, pretože zariadenie je samo lipnutie na oplotenie, pergola alebo stena mriežková štruktúra úponky alebo prísavky na stopkách. Úkryt divokej hrozno stačí pervye2-3 roky po výsadbe, a potom v zime, môžete jednoducho pokryť otvor bazálnej vrstvu humusu. Informácie o tom, ako sa starať o divé hrozno, môžete vidieť video lekcie pripojené k článku.

Časť starostlivosti o dievčenské hrozno má obmedziť jeho rast. Zariadenie intenzívne umožňuje koreňom súrodencov, ktorí môžu chytiť priestor, ktorý nie je určený pre neho. V druhej polovici leta sa kríky kontrolujú niekoľkokrát a novo vytvorené výhonky sú vykopané. Nové kríky možno premiestniť na ďalšie úpravy terénu.

Prerezávanie divých hrozna

Prerezávanie divých hroznaV treťom roku rastu hrozna v axils listy, výhonky alebo nevlastné deti začať tvoriť. Čím viac je takýto proces, tým skôr je bush. Stimulovať ich tvorbu môže byť jarné prerezávanie rias. Skrátenie viniča sa vykonáva na požadovanú dĺžku a nemá žiadne obmedzenia. Ak odstránite väčšinu záberov, nebude to mať vplyv na životaschopnosť plazovadla – uvoľní sa bočné výhonky a opäť dosiahne rovnakú veľkosť.

Related  Večne zelené stonožce zemských – ihličnatých stromov

Terénne úpravy na balkóne s divým hroznomAk máte v pláne vysadiť stromy a kríky riasy hrozno balkón, musí byť kladený na stene domu a štipky hrozna (odstránenie nevlastní synov), zatiaľ čo réva dosiahne požadovanej výšky. Za to, že z balkóna koná prerezávanie strieľa uľahčiť rast zelenej hmoty. Spring odstraňuje všetky vyschla vetvičky, kravata vytiahol zo svojho miesta pri vietor, a skrátenie príliš dlhé výhonky. Formatívne prerezávanie sa vykonáva v priebehu prvej polovice leta a jesene zviazať konce výhonkov novo opäť obnovili, takže nebude vietor strapatil.

Videá o divých hroznoch