Prekvapivo krásna jarná kvetinaDokonca aj tie najprestížnejšie rastliny majú určité zvláštnosti a kladú si požiadavky na výsadbu a starostlivosť. Agrotechnika používaná na pestovanie hyacintu v záhrade je tiež podmienená potrebou vytvoriť podmienky, ktoré sú pohodlné pre dekoratívnu kultúru. A tu hyacintovia ukazujú, že vyžadujú pozornosť a neodpúšťajú chyby teplým milujúcim pekným mužom.

Tradične očakávajúc hojné kvitnutie týchto cibuľovitých rastlín v apríli alebo máji, niekedy pestovatelia kvetov na jar nedodržia požadované jasné šípky. Prečo na záhrade nekvitnú hyacinty? V akej fáze bola urobená chyba a ako v ďalšej sezóne sa to nestane znovu? Ak chcete dať odpovede na tieto otázky a zistiť dôvod, prečo hyacinty v záhrade nekvetú pomôcť žiarovke. Toto je hlavná časť rastliny, ktorej stav závisí nielen od kvitnutia, ale aj rast hyacintu, jeho zdravia a reprodukcie.

Celoročné kultivovanie hyacintu v záhrade

Kvitnúce hyacinty na posteliVäčšina záhradníkov urobí vážnu chybu, pretože v júni nevykopá vyblednuté žiarovky, keď je vzdušná časť elektrárne takmer úplne vysušená. Doma, kde je leto oveľa teplejšie a dlhšie ako v strednej časti Ruska, hyacinty strávia horúce mesiace odpočívajúce a hromadia silu pre nadchádzajúcu sezónu. To je v lete v žiarovke, že existuje rast bud obsahujúci rudiment kvetu šípku.

Ak zostane v krajine až do pádu žiarovkou bolo v chladnom vlhkej pôdy, potom na zimu, ona nielenže nemal čas dobre pripraviť, ale môže byť ovplyvnená pôdnych škodcov, choroboplodných húb a baktérií. Takže na jar, v najlepšom prípade budú slabé stonky. Niekedy kvet nie je pozorovaný po chladnom daždivom lete.

Pri pestovaní hyacinty v záhrade za sprievodu ich kopanie na začiatku leta a príslušným skladovanie až do konca septembra alebo v októbri, riziko nevidí svieže voňavé kvety opakovane znížili.

Kvalita záhradných hyacintových žiaroviek

Trávnik hyacintuNavyše bez vykopania žiaroviek na leto nie je možné kontrolovať kvalitu sadiva. Hyacinty však môžu:

 • nedostatok živín;
 • nedostatok alebo nadmerná vlhkosť;
 • na napadnutie škodcami a patogénmi bulbóznych.

Hyacinthus, ktorý stráca svoj kvetStárne žiarovky tiež postupne strácajú schopnosť kvitnúť. Tieto vlastnosti by sa mali brať do úvahy pri nákupe žiaroviek na pestovanie hyacintu v záhrade a pestovaní vlastného sadiva.

Ak sa pri kontrole hyacintov v obchode alebo počas skladovania odhalil mäkké, mechanicky poškodené alebo vyschnuté žiarovky, ktoré nespadajú do zeme. V opačnom prípade hľadá dôvody, prečo nie kvetovaný hyacinty, záhradník by mal obviňujú len, ako je tomu v situácii, keď sú žiarovky, ktorá je vysadená stopami plesní, žlto-hnedé alebo šedé škvrny – znamenie vážnych ochorení.

Prečo hyacinty nekvetú: chyby pri skladovaní

Krásne kvetinové lôžko hyacintuAby sa zabránilo situácii, keď sa na jar nekvitnú hyacinty, žiarovky vykopané v júni:

 • premyje;
 • Leptanie až do 30 minút v roztoku insekticídov;
 • na týždeň vysušte na temnom, vetranom mieste pri teplote 20 ° C;
 • uchováva sa pri teplote 24-26 ° C počas 60 dní;
 • Posledný mesiac pred vysadením sa udržiava na teplote 17 ° C, aby sa zabezpečilo, že sadivový materiál nevyschne;
 • týždeň pred pristátím v krajine je umiestnená na teplote blízkej ulice, aby sa temperovali budúce rastliny.

Spracováva sa iba zdravý, spracovaný sadivový materiál, ktorý je umiestnený v jednej vrstve buď v škatuliach alebo v papierových vreciach.

Chyby pri vysádzaní hyacintu a jeho kultivácii v záhrade

Kvitne hyacintyV pôde sa hyacinty vysádzajú v septembri alebo začiatkom októbra po ošetrení žiaroviek fungicídom.

 • Skôr výsadba bude nielen udržiavať žiarovky, ale aj k rastu zelenej časti, ktorá je plná so stratou rastlín pred mrazom alebo zmrazenie von puky, a potom nemal čakať na jarné kvitnutie.
 • Neskoré vysadenie hyacintu je tiež nebezpečenstvo zmrazenia a jeden z dôvodov, prečo hyacinty nekvetú v záhrade na jar.

Od vegetačného obdobia pre hyacinty začína veľmi skoro, každá manipulácia žiaroviek na jar je pre rastliny veľmi bolestivá. Preto jar je čas, kedy transplantácia hyacinty, rovnako ako výsadba žiaroviek v zemi je veľmi nežiaduce. Bolesť aklimatizácie môže byť taká silná, že rastlina odmieta kvitnúť a už zrejmé šípy zomrú.

Niekedy je dôvod, prečo nie je kvetovaný hyacinty, spočíva v nesprávnom výbere lokalít pre tieto nádherné rastliny, rovnako ako nedostatok starostlivosti o krásne kvitnúce kultúry:

 • Hyacinty preferujú neutrálny, dobre štruktúrovaný a prevzdušnený základný náter. Ak je pôda je príliš kyslá alebo silný, nemôže očakávať, že priateľské rozkvet bez ďalšieho prípravnej oblasti.
 • Nedostatok zavlažovanie vo farbách nastavenej doby je tiež nebezpečné pre kultúru cibule, ktoré môžu zhodiť púčiky.
 • Nedávajte, aby kvetenstvo oslabilo škodcami a chorobami cibule, keď sa hyacinty transplantujú na miesto blízkych príbuzných druhov.
 • Tenké kryty váhy môžu poškodiť čerstvé organické, používané pri hnojení a výsadbe žiaroviek.
 • Chudák kvitnutia hyacintu očakáva záhradníka, ak rastliny boli vysadené príliš často alebo hlboko.
 • Ak hyacint padne do hustého zeme alebo na miesto, kde je hromada buriny, rastlina nemusí mať silu prelomiť.

Možná smrť kvetu šípkyNiekedy kmeňová šípka zomrie, už sa objavila nad úrovňou terénu. Dôvody, prečo hyacint nekúpal v tomto prípade, sú tieto:

 • pôda je nadmerne nasýtená vlhkosťou;
 • žiarovka bola vysadená príliš skoro;
 • sadba padla do už zmrazenej pôdy.

V podmienkach stredného pásma hyacint rastie dobre v otvorenom poli a každoročne teší bohaté kvitnutie, ale iba pod podmienkou, že boli vytvorené všetky potrebné podmienky pre neho, a v starostlivosti záhradníka neumožňuje otravné chyby.

Vysádzanie hyacinty – video