Zber zimolezuExistuje mnoho odrôd zimolezu. Všetky z nich majú svoje vlastné charakteristiky a charakteristické črty. Súčasne je možné rozlíšiť jedlé odrody, ktoré dávajú dobrý zber a ozdobné, určené na zdobenie záhrady. Tiež odrody sa vyznačujú zrelosťou. Môžu byť:

  • predčasné dozrievanie;
  • v polovici;
  • neskoré dozrievanie.

Ak na svojom mieste pestujete rôzne typy zimolezov, ich opis je uvedený nižšie, potom môžete zberať na 3 až 4 týždne.

Jedlé zimolezové odrody predčasné dozrievanie

Jedlé odrody zimolez skoré zrelosti obdobie prinesie ovocie skôr ako všetky ostatné bobule. Zároveň sú cenené za ich chuť a liečivé vlastnosti.

Grade Blue Bird

Zimolez BluebirdJednou z týchto raných odrôd je zimolez zimolez. Je to ovocný ker, ktorý dosahuje výšku až 1 meter. Elipsovité bobule pestovať 2 cm dlhé. Tento kmeň nie je vyberavý starostlivosť, keď znáša zimu zmrazenia a má slabú osypaemost.

Modrý vták je nezištný. Na to, aby prinášalo ovocie, je potrebné vysadiť ešte niekoľko druhov samolepiacich zimolezov. Krížové opeľovanie zabezpečí dobrú zber.

Zimolez Leningrad Giant

Zimolez Leningrad GiantĎalšia raná odroda môže byť považovaná za zimolez Leningrad obra. Jeho plody sú pomerne veľké a predĺžené, s kyselinou sladkou chuťou a silnou arómou. Bush môže rásť vyššie než meter a pol. Dobre toleruje zimu a je odolný voči chorobám a všetkým druhom škodcov. Ak chcete plodiť ovocie, je potrebné pestovať celý rad opeľovačov. Môžu sa stať Morenou, Malvinou a ďalšími.

Zimolez Morena

Rozmanitosť MorenaVčasné dozrievanie je zimolez Moreny, ktorého opis je daný. Je charakterizovaná ako zimovzdorná kultúra s veľkým plodom (2,5-3 cm) a vysokým výnosom. Bobule majú sladkú a kyslá chuť a slabú arómu. Táto odroda je samozrenávaná, takže ďalšie odrody v okolí nie sú potrebné. Plody udržiavajú dobre na Bush na dlhú dobu a nerozpadajú.

Jedlé odrody zimolezu stredného dozrievania

Zimolez bacchárskeho obra

Zimolez bacchárskeho obraJednou z odrôd stredného dozrievania je zimolez bacharského obra. Bobule sú veľké (4 – 5 cm) a kefy rastú až takmer dva metre. Ovocie má zakysanú sladkú chuť a zrelý koncom júna. Ich mäso je jemné a kosti sa prakticky necítia. Plody začnú v 2 až 3 rokoch po výsadbe. Pre dobrú plodnosť by sa malo vysádzať niekoľko odrôd, napríklad: Bakchara, Lazurnaya, atď.

odrody bobule Bakcharsky obra rýchlo začínajú rúcať a po dozretí je lepšie úrodu, a nie odložená na neskorší dátum.

Rozmanitosť zimolez Amphora

Zimolez AmphoraUniverzálne obdobie stredného zrenia môže byť považované za zimolezu Amphora. Jej plody rastú veľké a majú tvar džbánu. Ich chuť je mierne kyslá a podobá sa brusnicam. Plody majú hrubú pleť, ktorá je vhodná pri ich prenose. Vzhľadom na vysoký výnos môže byť odroda veľkým prínosom. Amfora je samooplodná odroda, takže iné druhy by mali byť vysadené v blízkosti. Tento zimolez je odolný proti rozbitiu a neskvitá druhýkrát.

Related  Celoročná starostlivosť o trávnik v prímestskej oblasti

Variety Zest

zimolez ZestZiaru zimolez sa vzťahuje aj na odrody stredného zrenia. Jeho plody sú dostatočne veľké na 2,6 g každý. Predĺžené bobule sú modré a majú modrastý kvet. Pri dozrievaní prakticky neklesnú. Môžete ich použiť v akejkoľvek forme. Chuť bobúľ je sladká, bez akejkoľvek horkosti. Kroviny tejto odrody sú stredne veľké a slaboroskidistye. Dobre rastie na slnečných miestach a vytrvalo trvá zimu.

Zimolez Azure

Zimolez AzureKŕmi kôrok v polovici júna. Jahody sú pomerne stabilné. Nebudú sa rozpadať a dozrievať spolu. Plody majú sladkú a kyslou chuťou a pripomínajú čučoriedky. Pri pestovaní tejto odrody by ste si mali zvoliť viac osvetlené miesto. Okrem toho je potrebné zvážiť, že kríky neboli príliš blízko sebe, pretože môžu sa rozšíriť v šírke. Optimálna vzdialenosť medzi nimi je 1, 5 metrov.

Je potrebné vedieť, že teplý jeseň môže vyvolať opakované kvitnutie. Z tohto dôvodu sa budúci rok nemusí skrývať.

Jedlé zimolezové triedy neskorého dozrievania

Zimolez Kamchadalka

Druh KamchadlinyReprezentantom obdobia neskorej splatnosti je zimolez Kamchadliny. Jeho bush je kompaktný a stredne veľký. Vo výške môže dosiahnuť 1,5 metra. Bobule sú modro-modrej farby a pokryté voskovou vrstvou. Majú sladkú a kyslá chuť a silnú arómu. Plody sa nerozpadávajú, keď sa spievajú, a prichádzajú pomerne ťažko.

Kamchadalka môže rásť na slnku, v tieni, ale prvé prevedenie je výhodnejšie, pretože v polotieni Bush zle plodu. Okrem toho je rastlina samopodravná. Dávajú dobrú úrodu, by to bolo, keby odrody budúci závod: Memory Gidzyuka, Popoluška, modrá vreteno a ďalšie prinesie ovocie Bush 3 – 4 roky po výsadbe .. Bude podávaný každý rok.

Dekoratívne odrody zimolezu

Jemnozrnný zimolez môže poslúžiť ako krásna dekorácia záhradný plot. Sú obzvlášť účinné v období kvitnutia. Tento zimolez nie je vyberavý a rastie ako husté vínnej révy, ktoré môžu splieta altánok, oblúk, plot a tak ďalej. D. V závislosti na odrode, že bude mať inú farbu a iný čas kvitnutia.

Related  Vyberáme plameň výlučne pre moskovskú oblasť

Zimolezová odroda Serotín

Zimolez SerotínJednou z dekoratívnych odrôd, ktoré si zaslúžia pozornosť, je sérotynová zimolezka. Ide o dekoratívny vinič s krásnymi kvetmi, ktoré sa neskôr stali červenými ozdobnými plodmi. Na začiatku majú kvitnúce pupienky červenohnedú farbu a po kvetení je viditeľné krémové jadro. Kvitne ako zimolez od júna do jesene. Vôňa kvetov sa podobá na falošnú a cíti sa obzvlášť vo večerných hodinách. Liana tejto odrody môže rásť o výške 3 – 4 m. Každý rok môže rásť až 1 m. Na zimu je lepšie ho odstrániť z podpery a dostať ho do vodorovnej polohy, ale nemôžete ho skryť.

Dekoratívna odroda – zimolez Brown

Zimolez BrownHlavnou výhodou tejto odrody sú nezvyčajné kvety. Majú jasne oranžovo-oranžovú farbu. Kvety sú posiate veľkými zväzkami. Tento zimolez má dlhé obdobie kvitnutia (jún až október) a nerastie tak rýchlo ako iné odrody. Je vhodný pre malé záhrady. Po kvete na kroviach sa objavujú tvrdé ovocie, ktoré nie sú vhodné na konzumáciu.

Hnedá je termofilná odroda zimolezu. Na zimu sa jej výhonky lepšie pokryjú filmom alebo suchými listami, inak môže zmiznúť.

Zimný zimolez

Zimolez lesOzdobná odroda sa považuje za zimný zimolez. Často sa to nazýva wolfberry a rastie v lese. Napriek tomu sa v poslednej dobe používa častejšie na ozdobenie lokality. Tento zimolez vyrastie malú krovinu a začne kvitnúť v máji s bielymi kvetmi. V polovici júna sa na kríkoch objavili tmavo červené bobule. Rastú spolu v pároch v základni. Nemôžu sa jesť, ale môžu byť použité na medicínske účely. Tento zimolez liečí rany dobre, má antibakteriálne a anestetikum.

Vzhľadom k tomu, že Zimné zimolez je zvyknutý na divoké podmienky rastu, nevyžaduje si zvláštnu starostlivosť. Krov sa šíri nezávisle vegetatívne, jeho vetvy padajú na zem, po ktorých sa sami zakoreňujú.

Related  Pravidlá pristátia a starostlivosti o vŕtačku Matsudana

Honeysuckle video