Barbaris Tunberga Bagatelle.Barberry je stále zelený ker. Jeho výška dosahuje 3 m. Hlavným rozlišovacím znakom sú ostrý hrebene. Zakrývali kmeň a strieľali. Vo voľnej prírode, čučoriedka rastie hlavne v vysočinách severnej pologule. K dnešnému dňu existuje asi 175 druhov tohto krovu. Každý z nich sa vo svojich charakteristikách navzájom líši. V záhradách a záhradách nájdete niekoľko druhov tejto rastliny: čučoriedka obyčajná, Amur, Ottawa a ďalšie. V tomto článku sa budeme rozprávať o najobľúbenejších druhov čučoriedok.

Barbaris vulgaris: popis, opis

Táto odroda čučoriedok rastie hlavne v strednej a južnej Európe a tieto nafukaté kríky možno vidieť na severnom Kaukaze. Výška rastliny spravidla nepresahuje 1,5 m. Kvety sú žlté a biele, začínajú kvitnúť v poslednom desaťročnom máji, v niektorých oblastiach začiatkom júna. Trvanie kvitnutia je priemerné – 13-20 dní. Ideálne pre záhradu alebo zeleninovú záhradu. Bush dobre toleruje strih. Nie je príťažlivý vybrať si miesto: môže rásť aj v perličke a v osvetlených oblastiach. Okrem iného, ​​čučoriedky spoločné môžu ľahko preniesť aj ťažké mrazy. Táto varieta čučoriedok je vhodná na stravovanie.

druhy

Černice obyčajná nemá veľa odrôd. Najobľúbenejšie z nich sú:

 • Barbaris JulianaBarberry “Juliana” (“Jilianae”) – Bush rastie až na 3 metre. Listy na jeseň získajú jasne červený odtieň;
 • Barbaris Barbaris “Aureomarginata” (“Aureomarginata”) – výška výšky 1,5 m. Listy sú nasýtené zelené so zlatým okrajom. Je žiaduce, aby tento druh rástol v osvetlených oblastiach. V opačnom prípade zmizne dekoratívna farba;

Barbaris Tunberga: fotografie, popis, popis

Nie menej dekoračné dudlík Tunberg. Vo voľnej prírode rastie na svahoch Číny a Japonska. Vo výške rastlina dosahuje 1,5 m. Na jar a v lete majú listy čerešňa žltý alebo jasne červený odtieň a priblíženie jeseň – hnedé. Kvety z borberbery Tunberga sú zvyčajne žlté s červeným okrajom pozdĺž okrajov. V porovnaní s obyčajným čučoriedkom táto odroda nekvitne dlho – len 8-12 dní. Zariadenie toleruje chlad a sucho dobre, do pôdy nie je náročná. Ovocie má horkú chuť a preto sa v potravinách nepoužíva.

druhy

Barbaris Thunberg má veľa odrôd. Tu sú hlavné:

 • Barbaris AtropurpuraBarbaris “Atropurpurea” (“Atropurpurea”) – tento názov bol daný rastline nie náhodne – listy sú tmavo fialové. Výška púšte je asi 1,5 m. Kvitnutie padá na začiatok alebo polovicu júna a je 12 dní. Plody dozrievajú v októbri.
 • Barbaris Tunberga AureaBarberry “Aurea” – v porovnaní s predchádzajúcim druhom, nízky – 0,8 m. Listy sú žlto-oranžové. Kvitnutie začína v máji a trvá asi 14 dní. Kvety sú veľmi pekné – v strede sú žlté a na okrajoch sú červené. Plody môžu byť zozbierané už v septembri;
 • Barbaris Barbaris “Zlatý prsteň” – pomerne vysoký krov – 3 m. Listy majú rôzne odtiene: od svetložltej až tmavo červenej. Rastlina začína kvitnúť v máji. Kvety sú žlté, na okrajoch je červený okraj. Plody dozrievajú v prvej dekáde októbra;
 • Barbaris Bagatelle je veľmi krátky ker, jeho výška je len 0,4 m. Vytvorenie obrubníkov alebo živých plotov je priamym cieľom tejto odrody. V lete majú listy hnedý odtieň a bližšie k jesennej červenej. Plody dozrievajú do konca októbra;
 • Barbaris NanaBarbaris “Nana” – výška kroviny je 0,5 m. Listy sú červené a kvety sú žlté. Kvitnúce sa začína v prvej dekáde mája. Plody dozrievajú okolo druhého desaťročia októbra.

Barbaris Ottavsky: popis, popis

Barbaris Ottavsky je veľmi ozdobný – listy sú fialové a kvety sú žlto-červené. V jesennej sezóne je rastlina obzvlášť atraktívna – listy nadobúdajú bohato farebnú farbu. Kvitnú sa v prvých desiatich dňoch v máji a trvajú približne 14 dní.

druhy

Barbaris Ottawa sa môže pochváliť iba tromi odrodami:

 • Barbaris SouperbaBarbaris “Superba” – výška krovu sa pohybuje od 2,5 do 3 m. V lete sú listy červené s modrým odtieňom a na jeseň sa farba líši od jasne oranžovej až po nasýtenú červenú. Kvitnutie začína v máji, kvety majú žlto-červený odtieň. Plody dozrievajú v druhej dekáde októbra;
 • Barberry AuricomBarber “Aurikoma” (“Aurikoma”) – výška kroviny dosahuje priemer 2 m. Listy a kvety sú väčšinou červené.
 • Draslík purpleaPurpurea (Purpurea) – výška rastliny dosahuje 2 m. Kvety sú žlto-červené, listy majú tmavý fialový odtieň.

Amur borberry: popis, opis

Tento druh čučoriedok je menej populárny. Možno to je spôsobené tým, že niektoré kríky môžu rásť pomerne vysoko – až 3,5 m. Toleruje suché obdobie dobre, ale môže zmrznúť pri silných mrazoch. V lete majú listy bohatú zelenú farbu a v jesennej sezóne zlato-červené. Kvitnú sa obvykle na konci mája.

Hlavné triedy

K dnešnému dňu sú známe iba dve odrody tejto odrody:

 • Barbarys JaponicaBarberry “Japonica” – rastlina dosahuje výšku 3,5 m. Kvety sú žlté, listy sú zlaté farby;
 • Barbaris Amur OrpheusBarbaris “Orpheus” – chované domácimi chovateľmi, ker je pomerne kompaktný – až do 1 m. Listy sú svetlozelenej farby. Mínus tejto odrody spočíva v tom, že kvitne.

Tento druh čerešne nekončí. Existuje napríklad sibírska čučoriedka. Každý druh je jedinečný svojou vlastnosťou. Každý má svoje vlastné charakteristiky a charakteristiky. Výber rôznych druhov čučoriedok závisí od účelu záhradníka.

Dodávame, že čučoriedka je veľmi obľúbená kvôli jej nenáročnému a zároveň dekorativnému charakteru. Ten je vysadený v parkoch, domácich pozemkoch, v chatkách. Zariadenie dáva územie rafinovaný a rafinovaný vzhľad. Počas horúcich teplôt takéto plantáže vylučujú tortu a zároveň sladkú arómu. Mimochodom, všimnite si záhradkárov. Barberry je vynikajúca medová rastlina. Preto spolu s pohánkou a limetkou stále neexistuje žiadny priznaný – medu z borovica.

Drevo pre záhradu – video