Ornament štítu - salviaZenita leta prišla a každá rastlina sa snažila byť známa. Kvitnúce, to je pokračovanie rodu. Slávnostné, vyživujte semená života a choďte do tieňa a uvoľnite cestu novej generácii. Salvia rozpúšťa svoju kefku z tubulárnych kvetov vo výške leta, keď sú najaktívnejšie hmyzové opeľovače s dlhými proboscismi. Jeho víťazný kvitnutie, fascinuje a poteší. Ako pestovať salvia, vytvoriť kompozíciu?

Pôvod a kultivácia Salvia

Salvia mealy SeascapeSalvia a šalvia sú jednou rodinou čistení. Názov kvetu je preložený ako znak jeho užitočnosti – byť zdravý. Užitočnosť rastlinnej šalvie je známa mnohým. Používa sa na liečivé účely od čias starovekého Egypta. Zvyčajne sa nazývajú Salvia dekoratívne formy, ktoré majú spoločných predkov so šalvia. V Európe sa salvia nazýva aj salvia.

Rastlina sa pestuje v mnohých druhoch a je divokou rastlinou v rozľahlosti Ameriky a Európy. Mnohé rody predstavujú viac ako 900 rôznych odrôd. Medzi šalvia je dokonca aj halucinogénna odroda. Rastlina má rád jasné miesta a ľahké pôdy.

Výsadba a starostlivosť o salvia

Salvia lesklá, pestované zo sadenícMesto terénne úpravy nemôžu robiť bez salvia z mnohých dôvodov:

  1. Kvitne salvia nepretržite a počas teplého obdobia pred mrazom.
  2. Krásna ozdobná rastlina nerastie a udržuje vytvorené zloženie dobre.
  3. Prepravovateľnosť sa neodráža v dekoratívnosti zariadenia.
  4. Výber rôznych odtieňov kvetenstva môže vytvoriť ľubovoľnú kompozíciu.

Ale záhradníci, ktorí začínajú zasievať salvia doma, rovnako ako rastlina toľko, ako ju milujú, keď je zima len v plnom prúde. Okrem víťaznej šarlátovej farby sú štetiny Salvia zasiahnuté rôznymi tónmi. Môžete si urobiť viacúrovňové pristátie, vyberaním salvií na výšku kroviny. Hlavnou etapou získavania dlhého kvitnutia bude kultivácia sadeníc salvia.

Ako a kedy zasievať salvia pre sadenice

Salvia TeraincoRastlina zo semien kvitne v štvrtom mesiaci, a preto sa pestuje v každoročnej kultúre iba prostredníctvom siatia vo februári alebo začiatkom marca. Semená Salvia je možné zakúpiť v špecializovanom obchode, ale môžete si ju sami. Oni dozrievajú po páde kvetu za 50 dní. Klíčení semien trvá až 5 rokov.

Zriedené semená stále ešte lepšie po zakúpení v špecializovaných predajniach

Pred sejbou semien je potrebné pripraviť pôdu pre sadenice. Mal by byť ľahký a výživný. Dva týždne pred zasadením salvia na sadenice by sa pôda mala ošetrovať kompozíciou, ktorá zvyšuje biologické procesy na spánku. Zem obrobiť, zvlhčiť a priniesť čajovú lyžičku do vedra príprava pôdy EM-1 Baikal. Zem sa stane plodnou počas dvoch týždňov a zárodkovité semenáčiky burín vychádzajú v rovnakom čase, semená ktorých v živých krajinách budú nevyhnutne proklyutsya.

Krabica s pripravenou zeminou by mala byť inštalovaná v palete, vyrovnaná a osiata malými semenami salvia, zmiešaná s pieskom na rovnomernejšie rozloženie. Aby sa semená stlačili na zem, je potrebné navlhčiť zem jemným rozprašovaním a pokryť povrch, aby sa zachovala vlhkosť. Výsadba a starostlivosť o salvia počas klíčenia semien sú rozhodujúce pre pokračovanie v produkcii zdravých sadeníc.

Related  Zistite, ako šíriť jalovec odrezaním

Salvia semenáSadenice sa objavia za 10-14 dní. V tomto čase je potrebné sledovať stav zeme, neumožňujúc vyschnuť kómu. Zavlažovanie musí byť vedené cez paletu. Zem cez drenážne otvory je nasýtená vlhkosťou a potom vypúšťajte vodu z panvice tak, aby nedošlo k nadmernej vlhkosti.

V období klíčenia nedovoľte, aby sa rastliny natiahli do strún a ubytovania.

Sadenice v štádiu kotyledónu sa môžu natiahnuť, ak sú na tienistom mieste alebo pri vysokých nočných teplotách. Potom je potrebné pokropiť zem každou pružinou a nechať ju spadnúť. Napájací vodič bez namáčania čepele listu. Pri pestovaní semien šalvie zo semien je toto obdobie považované za najviac zodpovedné. Osvetlenie, znížená teplota dostane silné klíčky v prvej fáze výsadby

Nakladanie salvia zo semien by malo byť vykonané po výskyte dvoch alebo viacerých skutočných listov, zatiaľ čo prehĺbenie výhonkov na listy listnatých. Prvé vychystávanie môže byť v spoločnom kontajneri na vzdialenosť 5 cm medzi rastlinami. Druhé zriedenie rastlín sa uskutočňuje za mesiac v oddelených pohároch s dobrou kapacitou hlinenej kómy, pretože sa budú musieť vyvinúť až jeden a pol mesiaca.

Transplantované do pohárov salviaČi je potrebné vykonať vrchný obväz rastúcich semenáčikov salvia, ukáže stav rastlín. Ak je puzdro nedostatočne vyvinuté, je možné podávať minerálnu kompozíciu kvety v nízkej koncentrácii. Ale pri každej transplantácii rastlín sa používa úrodná pôda a výživa by mala stačiť.

Pri výsadbe a starostlivosti o šalvia je potrebné zavolať k hubení rastliny. Po výskyte 3-4 párov skutočných listov by vrchol mal byť zachytený, aby sa mohol rozvíjať vývoj axilárnych výhonkov. V tomto prípade usporiadajte kontajnery s rastlinami tak, aby nedošlo k žiadnemu tieňovaniu. Od konca apríla sa teplota v noci zníži na 10 stupňov, popúšťanie salvia pred pristátím v zemi.

Aby sa pestovali sadenice zo semien, musia byť splnené tieto podmienky:

  • pripraviť úrodnú pôdu a kvalitné semená;
  • sledovať teplotný režim a podmienky osvetlenia v každom období rastu;
  • neumožňujú nadmerné vysávanie a nadmerné navlhčenie zemského kóma;
  • v čase zberu rastlín.

Related  Ohromujúca borievka Lime Glow v predmestí

Vysádzanie sadeníc salvia v zemi

Salvia Vista MixVýsadba a starostlivosť o šalvia na otvorenom teréne spočíva v správnom výbere miesta pre kvetinovú záhradu alebo chátra. Miesto by malo byť dobre osvetlené, pôda je ľahká a plodná, s dobrou vlhkosťou. Pri násilnom kvitnutí je možné pridávať fosfátovo-draselné hnojivá v rýchlo sa rozpúšťajúcom stave. V jamke pri výsadbe pridajte popol hosťa, lyžicu superfosfátu a liter dobre preniknutých organických látok. Opatrne prejdite na zem a trochu ho prehĺbite. Nalejte teplú vodu a kryt niekoľko dní od slnka, až kým sa rastlina nezabudne alebo nezostane v zakalenom počasí.

Rastliny rastú v rozmedzí 20-30 cm, v závislosti od výšky kroviny a jeho tendencie k rozvetveniu. Zalievanie rastlín je mierne, pri sušení kómy krajiny, zavlažovanie vodou-vypúšťanie by malo byť vykonané až večer. Kvitnutie rastliny nastáva 100-120 dní po vzniku a neprestane až do mrazu. Blooming bude bohatý, ak použijete na prevenciu a zvýšenie odolnosti proti tvorbe imunity na základe prípravy EM-1 Baikal.

Škodcovia a choroby rastlín.

Lavender salviaSalvia nie je ovplyvnená hubovými chorobami. Zariadenie preto bude musieť bojovať iba s hmyzom, ktorý ho obýval. Škodcami sú biele mušky a triky. Preto by výsadba šalvie mala byť od zeleniny, pretože neskôr sa bude na nich usadiť. Navyše, šalvie môže kolonizovať vošky, roztoče. Dekoračné rastliny v tomto prípade trpia. Preto sa používajú silné prípravky, ktoré je lepšie nepoužívať na zeleninu počas plodu.

Slimáky a slimáci chcú kŕmiť jemné listy Salvia. Ak sú prítomní na záhrade, bude dobrá vec nielen zachytiť kvety pre nich. Klasická metóda pascí z kôry a bridlice, ktoré sú rozmiestnené pod kríkmi, pomôže. Ale v nádrži s pivom a fermentovaným ovocným džúsom sa môže plazit aj susedné mäkkýše.

Salvia pre dizajn krajiny – video