jalovec čínsky pruh v krajineJuniperka čínskeho prísstra bola chovaná v roku 1945 chovateľmi z Holandska. Tento strom patrí do rodu jalovca cyprusovej rodiny. Používa sa na záhradné úpravy, parky, prímestské oblasti. Svojím atraktívnym vzhľadom bola odroda veľmi populárna nielen v jej rodných oblastiach, ale aj v iných krajinách vrátane Ruska.

vlastnosť

jalovec čínskeho prísnehoOpis Striktovho borievky umožňuje študovať odrodu predtým, ako sa do sadeníc dostanete do sadeníc.

Rastlina je považovaná za trpasličí strom, jeho rast dosahuje 2,5 metra. Priemer jalovca je 1,5 metra. Očakávaná dĺžka života stromu je asi 100 rokov. Ocenené ruskými záhradkármi za ich vytrvalosť a odolnosť voči mrazu.

Rovné a tenké vetvy sú husto a rovnomerne rozložené po stranách. Vyrastajú v ostrom uhle. Koruna stromu je plochá a hustá, kužeľovitý. Ihly sú ostré a nie tuhé, jemne namodralé. Plody ako jalovica s borovicovými šištičkami s tmavomodrým voskovým povrchom, ktoré stromu poskytujú krásny výhľad.

pristávacia

jalovcové sadenice sú pripravené na transplantáciuPri vysádzaní borievky by Číňanská priepasť mala dodržiavať nasledujúce odporúčania a pravidlá:

 1. Pri nákupe rastlín je potrebné venovať pozornosť tomu, že mladý strom bol pestovaný v krabici s uzavretým koreňovým systémom. Vo voľnom ovzduší korene vyschnú a zomierajú.
 2. Vysádzanie sa musí vykonávať na slnečnej strane. Je povolené rásť v tieni.
 3. Vysádzanie mladých rastlín sa najlepšie uskutoční v apríli, máji alebo v prvom jesennom mesiaci.
 4. Na kultiváciu takejto plodiny je potrebné naniesť výživnú, navlhčenú zeminu neutrálnou alebo mierne kyslou reakciou. Pripravuje pôdu z terénu, rašeliny a piesku v pomere 1: 2: 1.
 5. Veľkosť jamy na výsadbu by mala byť dvojnásobne alebo trikrát viac ako zemitý sadenice. Priekopa pre dospelú jalovičku čínskeho Striptana je vykopaná do hĺbky 60-70 cm, na jej dne je potrebné pripraviť drenáž pozostávajúcu z piesku alebo zlomených tehál s hrúbkou 20 cm.
 6. Pri výsadbe rastliny je potrebné, aby sa pôda nepoškodila koreňový hrdlo borievky. Mal by vyčnievať až 6 až 10 cm od okraja vyťaženej jamy. Potom sa krajina usadzuje, stúpa na požadované miesto.
 7. Vzdialenosť medzi mladými jalovcami by mala byť približne jeden meter, aby sa zabezpečil voľný rozvoj koreňového systému ihličnanov.
 8. Krátko po výsadbe urobte mulčovanie, to znamená pokrytie pôdy “dýchacím” materiálom (kôra borovice, listová zeleň, drevná štiepka, štiepka, šišky, papier, rašelina alebo jednoduchá tkanina). Výška vrstvy by mala byť 10-12 cm.

Mladé výhonky borievky jalovca môžu byť vystavené spáleninám. Prvýkrát v lete preto musí byť chránený pred agresívnymi slnečnými lúčmi.

Zalievanie a starostlivosť

starostlivosť o borievkuŽe rastlina je zdravá a krásna, je potrebné, aby ste ju správne ošetrili. Postupujte podľa týchto tipov:

 1. Zabezpečte bohaté zavlažovanie ihličnatých stromov. Bude to stačiť na vodu raz za mesiac. Počas horúceho, suchého počasia posypte vodu koruny borievky raz za týždeň. Je vhodnejšie vykonať takéto procedúry ráno alebo večer.
 2. Po zalievaní je potrebné uvoľniť a odstrániť zem v blízkosti ihličnatého stromu.
 3. Pri častom oplodnení nevyžaduje juniper Strikta žiadnu potrebu. Stačí, aby ste oplodnili dospelú rastlinu raz na jar a pridávali do pôdy 200 až 300 gramov. NPK.

Related  Prečo Kalanchoe nekvetuje doma

V zime dospelý ihličnatý strom nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Postarajte sa o mladé stromy, ktoré rastú na otvorenom teréne. To, že borievka nezomrela pri ťažkých mrazoch a vykonávala niekoľko procedúr:

 • zviažte vetvy a zatlačte ich na kmeň tak, aby sa nebrali pod váhu snehu;
 • pokrčte škrupina so stromom, papierom agrospan alebo kraft, zaistite zošívačmi;
 • izolovať kruh v blízkosti kmeňa s borovicovým alebo smrekovým lapnikom.

Ak strom rastú v kontajneri, potom by mal byť chránený alebo presunutý do teplej miestnosti.

Ak sa na rastline alebo jej chorobe vyskytujú škodcovia, musia sa prijať opatrenia. Z vošiek, roztočov a borievok pomôže liečbe insekticídmi.

Striekanie nielen postihnutého jalovca, ale aj tesne umiestnené kríky a stromy.

Takáto odroda sa môže podrobiť nasledujúcim mykotickým chorobám:

 1. Sušenie vetiev. S takou chorobou kôra vysuší, pobočky, stane sa žltá a ihličkové kužele padajú. Ovplyvnené vetvy musia byť odrezané a miesta vytvorené po rezoch musia byť ošetrené roztokom síranu meďnatého (1%) a pokryté pastou “Runnet”.
 2. Rust. Počas takejto choroby na trupu a vetvách sa vytvárajú hnedé výrastky so zlatým a oranžovým kvetom. Následne zasiahnu postihnuté oblasti, ihličnany sú hnedé a začnú sa rozpadávať. V boji proti takémuto nešťastiu pomôže náprava “Arzerida”.

Pri prvej detekcii choroby alebo škodcov musíte ihneď začať eliminovať.

Výsadbu a starostlivosť o pruhovanú borievku je potrebné vykonať včas. Na tom závisí zdravý vzhľad rastliny.

Foto jalovca v krajine dizajnu

jalovec pruh na pozemku krajinyTento druh jalovca sa často používa v dizajne krajiny. jalovec priamo v parkuSú zdobené parkom, záhradami, prímestskými oblasťami a omnoho viac. juniperstreet v krajinnom dizajneDokonalá harmonizácia s derehn, borovica, borovica. Fotografia Strict jalovec v krajinnom dizajne je uvedená nižšie.skupinové výsadby jalovca stricta

Rastlina vyzerá skvelo ako v skupinovej verzii, tak v solitárnej.samostatné vysádzanie jalovca stricta Ihličnatý strom je pôvodne kombinovaný s kamennými a drevenými budovami, nádržami.juniperstreet na trávniku V mestských podmienkach môžete vidieť zdobené ihličnaté stromy v kontajneroch. jalovec pruh v blízkosti domu

Related  Pravidlá pristátia a starostlivosti o vŕtačku Matsudana

Zaujímavé o borievke Strikt – video