Thuya Khosery v dizajne krajinyMalý západný thui s guľovitou korunou je nenáročný, ľahko sa stará a je vhodný pri konštrukcii veľkých a veľmi skromných miest. Preto sú ich odrody, vrátane Thuya Khosery, tak populárne.

Thuya Western zaujíma prvé miesto v zozname najpopulárnejších okrasných ihličnatých stromov. V súčasnosti sa na záhradníctvo používajú odrody s odlišným tvarom koruny a farbou ihličiek. Niektoré rastliny počas celého roka si zachovávajú svoj vzhľad, v iných farbách sú vetvy závislé od sezóny.

Tui Huseri popis

Thuya sadenicePoľskí chovatelia vyšľachtené Thuja occidentalis Hozer alebo Thuja occidentalis Hoser odkazuje na zakrpatené druhy s malým ročným rastu a husté guľovité koruny. Forma a ozdobnosť Bush je spôsobená niekoľkými ochotne rozvetvenými stonkami, ktoré sú pokryté zelenými šupinatými borovicovými ihličkami.

Tmavozelená letná króma na jeseň je maľovaná červeno-hnedými bronzovými tónmi. To však neznamená, že v zime stratil ker. Ihly nespadajú, a thuya zažíva iba čas odpočinku. Na jar sa zelený odtieň opäť vráti. Ihly, rovnako ako výhonky, perfektne znášajú zimu, ale zomierajú a spadajú len tri roky po vzhľade.

Mrazuvzdorná rastlina nie je v strednom pruhu dobre unavená. Podľa opisu Thuya Hozeri:

  • Len v prvých rokoch života potrebuje ďalšie útočisko;
  • bez problémov prerezávanie prevodu;
  • Vďaka kompaktnej korune veľkej veľkosti sa nebojí silného vetra.

Tuy je odolný a môže dekorovať pozemok niekoľko desaťročí. Do veku 10 rokov dosahuje priemer a výška krovu 60-80 cm.

pomaly rastúci tuya hoseriV budúcnosti sa rast ďalej spomalí. Keďže ročný nárast je veľmi malý, koruna perfektne zachováva prirodzené rysy a majiteľ lokality ušetrí čas na účes Thuey Hozeriho.

Pri rozmýšľaní o pestovaní tejto odrody však musíte pamätať na to, že pre thuju potrebujete voľnú, mierne úrodnú pôdu a pravidelné zalievanie.

Ak pôda pod krovinami vyschne, tak aj podzemná časť a koruna tujy trpia nedostatkom vlhkosti. Rastlina stráca svoj tón, ihly začnú žltnúť, mladé výhonky sa môžu vytratiť.

Thuya Khosery v zloženíV popise Tui Khosery sa uvádza, že rastlina je odtieň-tolerantný, môže rásť pod korunami záhradných stromov, budov, veľkých kríkov. Avšak pre conifera tejto odrody je lepšie vybrať dobre osvetlenú oblasť alebo čiastočný odtieň. Tu kultúra ukáže svoje najlepšie vlastnosti:

  • hustota a zaoblenosť plyšovej koruny;
  • nasýtená farba ihličiek.

Vysadenie Thue Hueri a starostlivosť o Bush

tuya hoseri ako kultúra hrncaVysádzanie thujy sa vykonáva na začiatku jari alebo na jeseň tak, aby keš pred mrazom má čas, aby sa zakorenil. V severných regiónoch je dôležité, aby neboli neskoro s výsadbou, inak by koreňový systém zmrazil a Thuya Khoseri zomrie.

Tui, rovnako ako všetky ihličnaté kultúry, je zle tolerovaná stagnujúcou vlhkosťou a hlbokým tieňom. V tieni rastliny postupne strácajú atraktívnosť.

V prípade, že dej je v zaplavenie plochy pod pristátie, aby umelý kopec, dlažby odvodňovacie kanály na dne vstupnej jamy nalial vrstvu piesku, keramzit, tehlová drť.

Zariadenie nemá žiadne špeciálne požiadavky na zloženie a kyslosť pôdy. Pod 3-4 rokov staré sadenice, aby hĺbku otvoru 60 až 80 cm. Mladá piate miesto v otvore tak, aby koreňový obojok nebol zasypané pôdy. Voľný priestor medzi koreňmi a stenami studne je naplnený substrátom. Je lepšie pripraviť vopred, zmiešať:

  • 2 kusy záhradnej pôdy;
  • 1 časť piesku;
  • 1 diel nízkej rašeliny.

Čerstvé organické látky, ktoré sú schopné spaľovať koreňového systému sadeníc podľa thuja nie špicatý, ale komplexné zmes ihličnanov pomôcť myc koreň a rýchlo prekonať obdobie aklimatizácie.

Zatiaľ čo na Bush mladé vetvy nebudú sa objaviť, thuju napojený, akonáhle bude povrch kruhu blízka-spodná vyschne.

V budúcnosti sa zavlažovanie vykonáva týždenne v množstve 8-10 litrov na jeden kef. V období sucha je voda mimoriadne dôležitá. Na jej zachovanie v pôde sa vykonáva mulčovanie. Dobrý stav koruny je udržiavaný pokropením.

Thuya Khosery medzi ostatnými ihličnanyTouja care Po pristátí má Josey jarné a jesenné kŕmenie. Na začiatku vegetačného obdobia hnojivá pomáhajú rastline prebudiť, obnoviť a rásť. Na jeseň položili drastické soli a fosfáty spolu s bohatým pred zimným zalievaním základy pre úspešné zimovanie. Pred nástupom chladného počasia sú mladé kríky zviazané a pokryté lapkanom netkaným materiálom. Nad korunou snehu.

Na jar sa uskutoční sanitárne prerezávanie a pôda pod rastlinou sa mierne uvoľní, pričom sa nehrubí viac ako 7-10 cm.

Tui Haweri v dizajne krajiny

thu západnej choser na miesteThuya s nízkou rozmanitosťou je rastlina univerzálneho účelu. Kvôli odolnosti voči odtieňom budú kríky oživiť spodnú vrstvu záhrady, nestratnú sa pod steny obytného domu a v blízkosti plotu.

V krajinnom dizajne Thuya Hozeri je široko používaný na pestovanie živých obrubníkov, ako jasné akcenty na priestranných trávnatých plochách, ako aj ako vizuálna podpora vysokých, bylinných rastlín: kvety, papradie, trávy.

TUYA HOSERY je výborne vhodná na pestovanie v kontajneroch používaných na terénne úpravy balkónov, lodžií, striech, verand.

Výborné zázemie pre Arborvitae bude umenia a listnaté a kvitnúce kríky, ako je kalina, Spirea, dráč záhrady alebo drieň. Výsadba pred zemským povlakom druhov, ktoré pokrývajú krajinu, bude mať vplyv na kvetinovú zástavbu motýľového koberca s jasnými škvrnami ihličnatých rastlín.

Výsadba globulárnej thujy – video