rybníka z poháraNapriek veľkosti pozemku, vždy chce byť rafinovaný. Môže to byť drahý dizajn krajiny, ako aj myšlienky na dacha s vlastnými rukami, zhotovené pomocou improvizovaných materiálov. Krásna a originálna stránka je schopná prilákať pozornosť okoloidúcich a návštevníkov a samotní majitelia len tlačia na vytvorenie ešte zaujímavejších detailov. Nižšie je fotka základných myšlienok pre letný dom a záhradu s vlastnými rukami z improvizovaných materiálov.

Nápady na chaty alebo iný život starého nábytku

staré stoličky

Nábytok, ktorý sa dlho nepoužíva, môže slúžiť ako viera a pravda viac ako rok. Po vyčiarknutí starých farieb a re-maľovaní môžete vytvoriť zaujímavé nápady na dávanie:

 • stoličky: odstránenie sedadiel, na ich miesto na inštaláciu veľkých kvetináčov;
 • jedálenský stôl: s vertikálnym upevnením stola na stenu domu, čím sa odstránili predbežné nohy a bili dva horizontálne držiaky rejki, je možné získať oporu pre obuv;
 • zadná časť stoličky: v rôznych variantoch môžete vytvoriť regál alebo vešiak na malé veci, originálny fotorámček;
 • drevené lôžko: bez nohy v zavesenom stave na silných lánach alebo reťaziach, získa sa závesné lôžko;
 • sediaca stolička s chrbtom: ak odstránite nohy a pripevníte lano, môžete vytvoriť detský hojdač.
 • dvere: vynikajúca základňa pre regály, regály, zrkadlá, vešiaky a rovnomerné stoly, dosky na postele.

Starý nábytok je zvyčajne vyrobený z prírodných materiálov. V šikovných rukách tvorivej osoby sa nevyhnutne stane základom nových a užitočných interiérov.

stoličky

závesné lôžko

Nápady pre záhradu automobilových pneumatík

Pravdepodobne najpoužívanejším materiálom pre realizáciu myšlienok pre záhradu a dachu sú pneumatiky s použitými automobilmi. Z pružného a trvanlivého kaučuku sa získavajú zábavné postavy zvierat, krásne kvetináče, hojdačky pre deti, pieskovisko, sandále pre prácu na pozemku a dokonca aj nábytok. Vykonávajú sa jednoducho a jednoducho do interiéru vily.

kvetinové lôžko

Pri rezaní pevnej časti pneumatík sa používa elektrická píla, odolný nôž a bulharský a pre dekoráciu – aerosólové alebo olejové farby. Ručné materiály sú laná, upevňovacie skrutky a skrutky, klince, drôty a rybárske laná. Môžete tiež použiť celé pneumatiky. Z kopaných do zeme, krásne oplotenie miest, záhradné schodisko, alpské kopce, viacúrovňové postele, malé rybník.

Obyčajné kamene

Kameň je spoľahlivý prírodný materiál, ktorý je vynikajúcou výzdobou dekorácie. Kamenné ozdoby sa nebojí poveternostných podmienok, nestrácajú ich farbu a tvar. Veľké balvany a malé kamienky môžu byť použité v zložení s krásnymi rastlinami v japonskom alebo talianskom štýle, vhodné na vytváranie záhradných ciest alebo bizarných sôch.

kvetinové záhony kameňov

Pôvodná myšlienka na dachu z kameňa je alpský sklíčka alebo skalná záhrada – skalky. Sú vytvorené z kameňov rôznych veľkostí, nenáročných nízko rastúcich stromov a rastlín. Niekedy je skalná záhrada zdobená potokom alebo rybníkom.

Jedným z klasických použití kameňov v záhrade sú fontány. V takýchto štruktúrach mokrý kameň hrá novú farbu a získava zaujímavý vzhľad. V starom strome alebo v kameňoch môžete vytvoriť malý dom pre škriatkov. Milovníci exotických rastlín môžu vytvoriť záhradu z kameňov. A podnikaví remeselníci môžu stavať mobilné kamenné chodníky, robia ich z kovovej mriežky a obklopujú ich kamienkové.

Maľovanie na kameň – ďalšie dobré riešenie pre zdobenie záhrady. Pre obrázok si môžete vybrať akýkoľvek príbeh alebo obrázok: lienka, dom, úsmev, mačka. Použitím obrysu v ceruzke by mal byť natretý akrylovými farbami.

lienok

Zaujímavé nápady pre chaty s plastovými fľaškami

Plast je ľahko dostupný a lacný materiál. Vďaka takým vlastnostiam ako je pevnosť, flexibilita a trvanlivosť, moderné remeselníci našli veľa možností na ich použitie:

 • zábavné remeslá;
 • Nástroje a príslušenstvo;
 • Ochranné ploty pre stromy od hlodavcov a kvetín;
 • mini-skleník pre sadenice;
 • vtáčie podávače a pasce na mušky;
 • umývadlo;
 • Hrnce a kvetináče na uličné kvetiny.

Páv z plastových fliaš

Pre vážnejšie nápady na dávanie, vyrobené z vlastných rúk z plastu, budete potrebovať veľké množstvo fliaš. Napríklad, vybudovať altánok, skleníky, podporu pre lezenie rastlín.

altánok fliaš

Pre tieto účely by ste mali byť trpezliví a vtipní. Dachové konštrukcie sú postavené z kontajnerov naplnených pieskom alebo zeminou a upevnené skrutkami. Primer zaistí pevnosť a spoľahlivosť štruktúry.

Letné nápady: používame tyče stromov

Prikrátené štruktúry z vetvičiek sú najhospodárnejšou variantou dekorácie v krajine. Môžete tkáčať koše, altány, lavičky, oblúky, podpery pre lezenie rastlín, obrubníky pre záhony, ploty a oplotenia rybníkov.

prútený kvetinový záhon

Ale najbežnejší je plot – oplotenie. Môžu chrániť nielen úsek rieky Dacha, ale aj rekreačnú oblasť, miesto pre domáce zvieratá alebo zeleň. Dokončené vlastnými rukami, táto myšlienka dávať obrázky a na stránkach vyzerá osobitne a originálne.

prútené ploty

Na vytvorenie prúteného plotu sa používajú vetvy vŕbových stromov, ktoré rastú v nížinách v blízkosti vody. Môžete tiež použiť mladé osiky, lieskové oriešky alebo akékoľvek dostupné pobočky záhradných stromov. Pre tkanie sa odoberajú ročné výhonky, ktoré sa zberajú na jeseň. Sú brúsené, sušené, viazané vo zväzkoch a uložené na uskladnenie. Pred použitím je suchá vňať dobre pražená a pre maximálnu ochranu je dobré ošetriť antiseptikom na drevo.

Žiaľ, tradičný plot je krátkodobý, môže trvať najviac 5 rokov. Aby ste zabránili rozpadu plotu, je potrebné nainštalovať podklad z nízkych tehál alebo malú drenáž z piesku. Tiež môže byť vyrobená z kočičích alebo trstiny.

Akýkoľvek výrobok z viniča je vhodnejší na farbenie prírodnými farbivami:

 • peroxid vodíka dá bary bielej farby;
 • manganistan draselný alebo farbivo poskytne hnedú farbu;
 • Železo vitriol bude mať šedý odtieň.

Všetko závisí od kreatívnej povahy majstra a zručných rúk.

Vybudujeme miniatúrny rybník

Každý letný rezident chce na svojom pozemku nainštalovať dekoratívne jazierko. Koniec koncov, rybníček je ukazovateľom dizajnérovho umenia a majstrovstva majstra. Bez ohľadu na to, či je malá oblasť územia alebo nie je možnosť vybaviť výstavbu plnohodnotného rybníka, dnes je táto myšlienka dosť uskutočniteľná. Pozrime sa na nejaké zaujímavé a celkom jednoduché nápady pre letné sídlo s fotografiou miniatúrnych nádrží.

mini rybník

Technológia, ktorú majú spoločné – vybraná nádrž je naplnená štrkom, hrnce s vodnými rastlinami a zaplavená vodou:

 1. Pri rybníku môžete použiť malé nádrže: veľké kvetináče, misku, vaňu.
 2. Rybník v maximálnej kapacite. Nádrž je inštalovaná na vybranom mieste záhrady.
 3. Starý barel, vykopaný hlavne v zemi, vytvára stacionárne, hlboké rybník. Môže byť vybavená fontánou alebo malým vodopádom.
 4. Rybník na terase. Pre túto možnosť je vhodný kontajner. Pripevnené kolieska vám umožňujú vytvoriť miniatúrny rybník.
 5. Najmenší rybník je možné postaviť doma. Takýto kúsok prírody rozjasní tupé zimné večery av lete aj terasu v krajine.

rybníka v bareli

mini rybník

Fantazia majstrov je neobmedzená: niektoré nápady dacha sú stvorené na hodinu, iné strávia celý deň. Ale v každom prípade, dacha kreatívna vyvoláva pozitívne emócie a slúži ako vynikajúci výzdobu pozemku. Prečítajte si viac o dizajne záhradnej alebo zeleninovej záhrady tu!

Nápady pre rekreačný dom – video