Kalanchoe tube-coloredLiečivé rastliny, ktoré Kalanchoe priniesli pred stovkami rokov, sú zastúpené dvomi druhmi – perličkami a Dergemonom. V prírode existuje asi 200 foriem Kalanchoe. Mnohí z nich obsadili dôstojné miesto v domoch severnej a strednej zemepisnej šírky. Vyrábajú sa nové odrody, pestujú sa prírodné rastliny. Ukážeme niektoré odrody Kalanchoe, fotografie a mená týchto kvetov.

Základy Kalanchoe

Kvety Kalanchoe sú zpeřenéAby mohla rastlina v umelých podmienkach prosperovať, je potrebné vytvoriť pre ňu prírodné podmienky. Skutočnosť, že Kalanchoe je šťavnatá, rastlina s hustými mäsitými listami, hovorí o jej odolnosti voči suchu. Obyvateľ v púšti vyberie vlhkosť a starostlivo ju udržuje. Šťava z tejto rastliny opakovane zachránila domorodcov, ktorí sa ocitli v púšti bez vody.Kalanchoe zpeřená

Kalanchoe z DergemonAby rastlina kvitla v kultúre, mala by vytvoriť podmienky:

  • pôda je svetlá, s množstvom piesku a kamenných drobeniek;
  • zalievanie je mierne, takmer štíhle;
  • poskytnúť čas odpočinku;
  • upraviť trvanie denného svetla a teploty;
  • pravidelné prerezávanie a kŕmenie;
  • v čase na transplantáciu.

Rastlina kvitne v zime niekoľko mesiacov, neskôr získa silu a čas odpočinku. Na dosiahnutie bohatého dlhého kvitnutia je potrebné dodržiavať podmienky zadržania. S jemnosťou poľnohospodárskych techník, tými, ktorí pochopia túto rastlinu štedro a môžu ju presvedčiť, aby rozkvitla k akémukoľvek významnému dátumu.

Kalanchoe blossoming je liečivá rastlina a ozdobné rastliny. Jeho listy a stopka sa používajú v ľudovej medicíne a tradičnej. Táto rastlina je zastúpená dvoma druhmi – zubatý a Kalanchoe z Dergemon. Druhy sa líšia tým, že na zubatých listoch tvoria deti, miniatúrne rastliny s hotovými koreňmi. Dotknutím sa na zem dieťa ľahko korení. Iným spôsobom, takéto rastliny sa nazývajú “calanchoe viviparous”.

Kalanchoe RosalinaKalanchoe Rosalina niekoľko mesiacov vám dáva hodinky štedré kvitnutie. Amatér sa z času na čas necháva odstrániť oddelené púčiky, čo vytvára priestor pre nové stonky kvetov. Tieto kvety sa rozmnožujú pomocou semien alebo odrezkov. Zakorenenie by malo byť vykonané v mokrom piesku v miniparke.

Related  Tajomstvo bezchybnej krajiny je jalovcová skala

Kalanchoe KalandivaKalanchoe Kalandiva foto vníma víťazný kvitnutie v podmienkach tak ďaleko od prírodných. Ale životná sila rastliny je tak úplne dobytá, že v najbližších pokrmoch sa zázrak šíri v okne medzi zimou. Tento druh rastliny má krátke kvetinové stonky a čiapka kvetov sotva stúpa nad niekoľkými mäsitými listami. Trpasličí závod nevyžaduje veľa priestoru na parapet.

Rôzne farby Kalanchoe mini mixKalanchoe mini zmesi sú malé kríky, ktoré môžu vytvoriť malebný koberec s rôznymi odtieňmi. Rastliny vyzerajú úžasne na balkóne, parapete. Zvlášť nezvyčajné je zloženie niekoľkých rôznych farebných rastlín v jednom kvetináči.

Kalanchoe z BlossfeldKalanchoe z Blossfeldu je zastúpená mnohými odrodami rôznych farieb. Stonky tejto rastliny sú hladké až do výšky 40 cm. Listy majú denticles. Kvetne tento druh Kalanchoe pol roka v letných mesiacoch. Obdobie odpočinku je od novembra do februára.

Žltá LatsiniataKalanchoe Lacinia sa od svojich príbuzných líši silne rozrezanými listami. Predstavujú mäsité vetvy, ktoré pripomínajú rohy mladých jeleňov. Rovnaký jemný a živený liečivým džúsom. Pod hmotnosťou šťavy ponuka listy postupne klesá a rastlina môže byť považovaná za ampel, použitie v stenových kompozíciách. Kvety tohto druhu sú rúrkové, riedke, ale v zložení vyzerajú jemne. Inak povedané, táto kvetina sa volá rohovitá klenutá.

Pink LaciniaRozdelenie Kalanchoe – toto je ďalší názov Leciniates. Nie každý môže dosiahnuť kvitnutie tejto rastliny. Ale kvôli svojej tolerancii, pre svoju schopnosť žiť vedľa suchého vzduchu vnútorných batérií, sa používa v kompozíciách na východnom okne. Kvety sú nenáročné, ale s nadmerným napájaním sa môžu hniť. Okrem bežných metód sa znásobujú aj vzdušné korene. Rezanie prúžok, môže byť okamžite zakorenené.

Jemné zamatové kvetyKalanchoe Rosaflauers je nová hybridná kultúra, o ktorej je málo informácií, ale vzhľad kvetu vás znemožňuje prekvapujúcu kombináciu jemných odtieňov a krásu otvoreného pupenku. Rastlina nie je vysoká, ak je rezidentom v skleníkoch, v ktorých sa tento druh rozmnožuje. Reprodukcia sa rozmnožuje odrezaním.

Related  Ako vysadiť spiru a usporiadať správnu starostlivosť o rastlinu

Kalanchoe BecharKalanchoe Bekharskoye je krík s modrými listami neobvyklého tvaru. Môžu byť sivé alebo zelené s vynechaním. Kvitne túto rastlinu uprostred leta, hádzajúcu voľnú panvicu svetložltej farby. Vzhľadom k tomu, že listy na kmeň spadnú, potom kvôli aktuálnosti by mal byť vrchol odrezaný a časom zakorenený.

Felted KalanchoeKalanchoe plsť rastie až do výšky 40 cm s veľmi tesne umiestnenými mäsitými plsenými listami. Kvitne to šťavnaté v júli, kvety sú biele alebo mierne ružové. Na špičkách rastúcich listov sú hnedé škvrny.

Ako sa starať o Kalanchoe na dlhý a bohatý kvitnutie

Kvetenstvo Tuber Colored KalanchoeKeď sa oboznámime so zberom kvetov, možno vyvodiť záver, že nie všetky Kalanchoe vyžadujú rovnakú starostlivosť. V závislosti od kvitnutia majú rastliny odlišnú dobu odpočinku, preto bude potrebné študovať typ získaného kvetu, aby sa dosiahla maximálna krása.

Kalanchoe vybledla a začala listovať listy. Je potrebné kŕmiť rastlinu kvetinovým hnojivom. Nemá dostatok potravy.

Všeobecné pravidlá pre všetky Kalanchoe sú:

  • vytvorenie krátkeho dňa v jasnom svetle počas odpočinku;
  • výber osvetleného miesta na bývanie;
  • pred začatím výživy fosforečnými hnojivami;
  • mesačne používať hnojivá pre kaktusy.

Ale je už jasné, že kvitnutie predchádza obdobie odpočinku. A na začiatku tohto obdobia sa rastlina vytvára, vynásobí a kŕmi. Hlavná vec je, že si udržiavajú potrebný svetelný deň. Preto získanie Kalanchoe, musíte vedieť jeho rozmanitosť a vzhľad, nájsť informácie o starostlivosti. Len potom môžete získať kvitnúce rastliny.

Zakorenenie rastlín nespôsobuje ťažkosti. Ak sa reprodukcia uskutočňuje pomocou semien, tanier so semenami je pokrytý filmom, ale každý deň je vetraný. Sadenice sa objavia za mesiac.

Listy svietia, depresívna forma rastliny. Na zavlažovanie sa používa tvrdá voda. Je potrebné chrániť alebo použiť snehovú a dažďovú vodu. Soľ tvrdosti je pre rastlinu škodlivá

Jedným z dôvodov neprítomnosti kvitnutia sa môže stať hmyz, ktorý kolonizoval rastlinu. Strašným škodcom pre sukulenty je škrabka. Je neviditeľná, kým nevytvorí veľkú kolóniu. Boj s hmyzím škodcom sa vykonáva s použitím insekticídov. Použitie listov na liečivé účely sa nemôže uskutočniť, kým sa džús nezbaví jedu.

Pri nadmernom zalievaní, pri nadmernom ochladzovaní alebo v teplej vlhkej pôde môžu začať plesne a hubové ochorenia. Liečba sa vykonáva pomocou fungicídov. Najlepšie je transplantovať rastlinu na čerstvý substrát.

Related  Ako rozlišovať medzi hippeastrum a amaryllis?

Video o rôznych farbách Kalanchoe