trvalé stále zelené živé plotyVäčšina vlastníkov súkromných domov a chát sa snaží diverzifikovať pozemok a fasádu svojich budov. Rastúci, trvalý, stálezelený živý plot bude slúžiť ako vynikajúca alternatíva k matným murovaným plotom a konštrukciám z kovového profilu. Ak chcete rast na svojich stránkach, živý plot nie je ťažké. Stačí stačiť vybrať rastlinu, ktorá dobre toleruje klimatické podmienky, a vytvoriť pre ňu správnu starostlivosť.

V jednej sezóne nemôžete vybudovať stenu z hustej kvitnúcej rastliny. To bude trvať niekoľko ročných období. Zvážte možnosti pre evergreen lezenie rastliny pre živých plotov a kríkov.

Barbaris Darwin

Darvina je čučoriedka kvetySkvelý výber stálezelených kríkov pre živé ploty. Barberry Darwin pomaly rastie, vyžaduje primeranú starostlivosť. Kríky musia byť rezané a tvarované tak, aby správne rástli a potešili prenajímateľa. Vetvy rastliny zapadajú tesne do seba, vytvárajú tŕne. Okrem krásy, čučoriedka chráni krajinu pred nechcenými hosťami a susednými domácimi zvieratami.

Ak chcete vytvoriť kejhú formu v podobe živého plotu, výhonky sú zasadené vo vzdialenosti 25 centimetrov od seba alebo v poradí šachu. Rok po výsadbe sú mladé vetvy kríkov na každej strane odrezané. Zvyšné hlavné pobočky naďalej rastú. Krehký dospelý kvet roste nad 1,5 metra. Na kríkoch sa tvoria jasne oranžové kvety, ktoré sú nahradené modrým ovocím.

Barbaris úzky listnatý

dráč angustifoliaRastlina patrí k evergreen kefám na živé ploty. Dospelá čučoriedka dosahuje výšku až 2,5 metra. V procese rastu sú jej pobočky smerované vysoko. Čím staršia je rastlina, tým nižšia je. Ak nie sú rezy odrezané, môžu vyrastať až na 3 m dlhé a ohýbať sa na zem. Výhonky rastliny sú nahé, tmavo červené.

Listy sú malé, oválne s ostrým koncom a dosahujú dĺžku 2 cm. Barbaris úzky listnaté kvitne koncom jari. Rastlina má jasné žlté kvety, zbierané v elegantných kyticách. Počas kvitnutia pochádza z bush príjemná aróma. Na začiatku jesene sú kvety nahradené modrými bobuľami. Majú sférický tvar a priemer nie viac ako jeden centimeter.

Horizontálny cotoneaster

bobuľovité bobule horizontálnejKrík rýchlo rastie na dvore a nevyžaduje veľa starostlivosti. Záhradníci vyberajú túto konkrétnu rastlinu kvôli veľkému počtu listov a malých kvetov. Cotoneaster môže byť vysadený v otvorených slnečných oblastiach a v tieni. Dospelé kríky dosahujú výšku 50 centimetrov. Bush dobre toleruje akékoľvek klimatické podmienky. Rastú pri nízkych teplotách, koreň nezomrie bez prístrešku na zimu.

Related  Kvetinové záhony trvaliek pre začiatočníkov

Bush má okrúhle listy nasmerované na jednu stranu. V teplom období sú jasne zelené. S nástupom chladného počasia, listy sú červené. Kvitnúce stromy horizontálne s malými kvetmi červenej farby, ktoré na začiatku jesene nahrádzajú červené bobule.

V prvom roku výsadby, cotoneaster získa silu. Počas výsadby sa rezne usadia vo vzdialenosti pol metra. V procese rastu tvorí ker hustá, nízka živá stena, ktorá si vyžaduje ročné zrážky. Mladé vetvy sú rozrezané na začiatku jari pred vznikom obličiek.

Krov nevyžaduje časté zavlažovanie. Dokonca aj v suchom leto, cotoneaster je napojená nie viac ako trikrát za mesiac. Ak sa rastlina začne zmyť z neznámych dôvodov, môžete do pôdy pridať hnojivá a uvoľniť ju v koreňoch kríkov.

thuja

Existuje niekoľko typov rýchlo rastúceho, trvalého, stálezeleného thuja pre živé ploty.

Thuya Brabant

Thuya BrabantPuzdro má vertikálnu korunu. Dospelá rastlina dosahuje výšku päť metrov. Kef sa rýchlo pridáva k rastu. S nevýznamnou starostlivosťou rastlina každoročne rastie o 40 centimetrov a šírku 20 centimetrov. Vysadené ako zabezpečenie vo vzdialenosti pol metra od seba. Ak oplodíte pôdu a pravidelne vtekáte rastlinu, niekoľko rokov neskôr sa z tujy vytvorí hustá zelená stena. Pestujte ker na začiatku jari a konca leta pri príprave na zimu.

Touya Smaragd

Thuya SmaragdRod z evergreen kríkov pre živé ploty je prinesený z Kaukazu. Vzťahuje sa na vysoké odrody. Tvar koruny je kónický. Dobre toleruje nízke teploty vzduchu. V chladnej sezóne sa líši jasne zelená farba koruny. Rastá veľmi pomaly, takže nevyžaduje časté rezanie vetví.

Kerému potešený so zelenou korunou musí byť dôkladne napojený. Zariadenie netoleruje sucho a rýchlo sa zväčšuje.

Thuya Holmstrup

thuja HolmstrupZáhradkári sa domnievajú, že táto rastlina je určená najmä pre lenivých vlastníkov pôdy. Po vysadení Thuyy Holmstrupovej ako živého rýchlo rastúceho, trvalého, vždyzeleného plotu sa nemusíte obávať jej odchodu. Rezanie rastlín sa nevyžaduje viac ako raz za dva roky. Thuya pridáva rast o 5 centimetrov na šírku a 11 na výšku ročne. Ihličnatá koruna sa odlišuje od ostatných odrôd s kučeravými vlasmi. V zime zostáva rastlina jasne zelená.

Related  Ihličnany z ihličnatých rastlín – stále zelené oázy v krajinnom dizajne

brečtan

Existuje niekoľko druhov evergreen vínnej révy pre živé ploty.

Ivy bežné

brečtan bežnéRastlina patrí k evergreen stálezeleným plotom. Ivy obyčajný toleruje zimné a nízke teploty, zatiaľ čo neopadá listy. Liana splošťuje svoje konáre kovovými ploty, sieťami a stromami. Keď je chránený konštrukciou vetra, prežije v extrémnej chlade. Ak ju odstránite z plotu a použijete brečtan obyčajný ako záhradný kryt, potom prežijete zimu, bude potrebovať hrúbku snehu najmenej 15 centimetrov.

Na pestovanie viniča stačí uvoľniť pôdu, v ktorej rastie. Ibraň rastie dlho. Má niekoľko listov, podobne ako listy javora, ale menšie. Farba vetví je tmavozelená. Listy sú pestrejšie s množstvom tmavých a ľahkých žil, v závislosti od veku rastliny a ročného obdobia.

Ivy Colchis

brečtanLiana má tenké výhonky. Pri pristávaní v blízkosti plotu, mriežky alebo v blízkosti stromov sa môže vyšplhať až do výšky až 28 metrov. Listy veľkoplošného bergendu Colchis. Dĺžka dosahuje 22 centimetrov, šírka 15 centimetrov. Listy sú tmavozelenej farby, okraje sú lemované ľahkým mliekom. Kvetenstvo rastliny je pokryté vlasmi.

Kvitne brečtan s pozdĺžnymi kvetmi, malé veľkosti. Stameny prevyšujú početnosť samotných okvetných lístkov. Kvety sú nahradené ovocím s priemerom do 1,5 cm, ktoré obsahujú až 6 semien. Colchis Ivy dobre robí v tieni, miluje vlhkosť. Nesie nízke teploty.

Video o evergreenovom plotu