kamenné lôžkoLetný odpočinok je obľúbený čas našich krajanov. Tak prečo nie urobiť túto dovolenku nielen príjemnou, ale aj krásnou? Bude to vyžadovať jednorazové úsilie a potom jednoduché akcie zamerané na udržanie vytvorenej krásy.

Najvhodnejšie pre oko rastliny na mieste sú samozrejme kvety. Len ich zaradenie do radov je príliš nudné. Najlepšie je vytvoriť si vlastný dizajn krajiny neobvyklého kvetinového záhonu. Nevyžaduje univerzitné vedomosti, len túžbu.

Ako začať vytvárať návrhárske kvetinové záhony? Jemnosť a rady

Ak chcete navrhnúť kvetinový záhon bol krásny, musíte to spočiatku urobiť kvalitatívne a vziať do úvahy niektoré vlastnosti:

  • Urobte kresbu alebo aspoň náčrtky na papieri, aby ste pochopili, kde bude kvetinová záhrada umiestnená, aký tvar a veľkosť bude, či zabráni iným rastlinám.
  • Vybrané miesto by malo byť ploché. Odstráňte z neho kamene, buriny, kopajte a označte.
  • Pri vytváraní dizajnu kvetinového záhonu v dacha zvážte jeho hranice. Zasadené kvety môžu veľmi rásť.
  • Ak sa kvetinová záhrada nedodržiava domu, urobte cestu k nej.
  • Vysádzanie kvetov by sa malo brať najviac zodpovedne. Ak ste to ešte neurobili, vyberte si rastliny, ktoré sa ľahko starajú.

Ako vytvoriť krásnu farebnú schému v konštrukcii záhonov?

dizajn záhonovPri navrhovaní záhonov v krajine nie je pravdepodobné, že si vyberiete iba jeden druh kvety. Skvelé výsledky možno dosiahnuť, ak poznáte niektoré jednoduché pravidlá ich kombinácie. Potom môžete ľahko kombinovať niekoľko krásnych rastlín a získať nádhernú kvetinovú záhradu.

  • Maximálny počet farieb na jednom kvetinovom lôžku je 4-5.
  • Ak vytvoríte oblasť na kvetinovej záhrade, ktorá bude hlavným prízvukom, mala by sa na tomto pozemku zdôrazniť jedinečnou farbou.
  • Nezabudnite, že studené farby sa miešajú s chladnými farbami a teplé teplé.
  • Nebojte sa kombinovať jasný odtieň a mäkšie farby. Takže dizajn kvetinového záhonu, vykonaného vlastnými rukami, sa ukáže viac rôznorodý.

Okrem toho sa postarajte o praktickú stránku problému. Zvážte obdobie kvitnutia rastlín. Pre všetky kvety na tom istom kvetinovom záhrade sa musí zhodovať. Uistite sa, že listy z jedného rastlinného druhu nepokrývajú inú, keď kvitnú. Pred vysadením si preštudujte vlastnosti jednotlivých kvetov. Všetky vyžadujú osobitnú starostlivosť a typ pôdy.

Pokiaľ ide o dizajn záhonov, môže to byť nielen jednostranné, ale udržať prechody hladké. Skvelá možnosť – navrhnúť kvetinovú záhradu tak, aby kvitnúce rastliny boli nahradené kvitnúcimi. Táto metóda pomôže väčšinu roka zachovať krásu kvetinového záhonu. Mimochodom, aby ste nemuseli trpieť neustálymi transplantáciami, dávajte prednosť celoročným rastlinám.

Skvelé nápady na návrh kvetinového záhonu vlastnými rukami

Živé obrubníky. To je jeden z najkrajších a relatívne jednoduchých spôsobov, ako zlepšiť svoje stránky. Najprv potrebujete cestu a na jej stranách môžete vytvoriť úžasnú krásu. Návrh kvetinových záhonov vo forme obrubníka sa dá urobiť pomocou jedinej rastliny alebo kombinácie farieb. Pre takúto kvetinovú záhradu sa neodporúča vysadiť viac ako 2 až 3 rastliny súčasne.

obruba kvetov

rabatki. Jedná sa o druh kvetinového záhonu, ktorý má dĺžku asi 1 meter (môže byť viac) a tvar úzkeho obdĺžnika. Rabatki sú spravidla vytvorené v blízkosti stien, plôch, živých plotov, trávnikov. Môžu byť vysadené na jednej strane alebo symetricky na druhej strane. V takom dizajnovom kvetinovom lôžku môžete perfektne kombinovať nízke a vysoké rastliny rôznych farieb.

dizajn záhonov

mixborders. Ak máte v krajine príležitosť a túžbu urobiť zložitejší dizajn kvetinového záhonu, vyberte túto možnosť. Vaše úsilie sa spláca stokrát krásou, ktorá sa vytvorí na pozemku. Mixboxery kombinujú kvety a kríky, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Oni sú zvyčajne vysadené tak, že obdobie ich kvitnutia padá v rôznych časoch. Od stredu jari až po prvé mrazy, dizajn kvetinového záhonu s vlastnými rukami v podobe mixborátora poteší oko. Ak kompozícia obsahuje ihličnaté rastliny, potom bude krása zachovaná po celý rok.

kvetinové lôžko

Alpský vrch. Toto je možno jedna z najobľúbenejších skladieb na mieste každého majiteľa dacha. Samozrejme, že to vyžaduje viac času a úsilia na jej vytvorenie, stojí za to? Stačí sa pozrieť na fotografický dizajn záhonov, kde sú zobrazené alpské snímky? Je to vždy originálna, neorganizovaná a esteticky krásna voľba pre dizajn letnej rezidencie. Na tejto kvetinovej záhrade si môžete nainštalovať umelý rybník, ale dokonca aj bez neho bude kvetinový záhon vyzerajú skvele, najmä ak sú vyzdobené krásne kamene.

alpský sklíčko

Okrem navrhovaných možností môžete navrhnúť záhony v dedinskom dome podľa vlastnej predstavivosti. Nebojte sa vybrať originálnu formu, nebojte sa kombinovať rastliny a nezabudnite pridať neobvyklé doplnky k záhrade.

Nie je potrebné si myslieť, že príslušenstvo k záhonovým kvetinám sú len dobré staré pneumatiky (aj keď pomocou pneumatík lakovaných v jasných farbách, môžete dosiahnuť zaujímavý krajinný dizajn neobvyklého záhonu). Zahŕňame fantáziu! Používame starý nábytok. Vhodné stoličky, nočné stolíky, stoly a dokonca aj vane. Samozrejme, že pred inštaláciou do kvetinovej záhrady potrebujú trochu obnovenie – ukradnúť v správnej farbe, vytvoriť účinok staroveku špeciálnymi prostriedkami.

Tiež ako doplnky sú vhodné smrekové stromy, ktoré vždy vyzerajú harmonicky v lone prírody. Návrh kvetinových záhonov, ktorých fotografie sa nachádzajú na internete, často zahŕňa pahýly (dokonca ani vykopané zo zeme), tehly, rôzne prírodné kamene, staré a zbytočné kuchynské potreby. Krásne dizajnové záhonové záhony s vlastnými rukami je možné dosiahnuť pomocou dlažbových dosiek položených okolo kvetinového záhonu v radoch vo výške.

Nezabudnite, že v špecializovaných predajniach môžete vždy nájsť rôzne položky a postavy, ktoré vyzerajú skvele vo vašej kvetinovej záhrade!

Video: návrhárske nápady pre neobvyklé záhony