kvetinové záhony s ihličnanyIhličnaté rastliny sa používajú ako terénne úpravy uličiek, krídel, pozemkov. Ihličnany majú rad výhod oproti ostatným rastlinám.

Výhody kvetinového záhonu ihličnatých rastlín:

 • Hlavnou výhodou kvetinového záhonu s ihličnatými stromami je jeho vždyzelený vzhľad kedykoľvek počas roka. Stačí sa pozrieť na fotografiu záhonov rastlín ihličnatých, aby ste sa uistili o správnosti tohto postulátu.
 • Dostupnosť vývoja návrhu záhonov a následná príprava na výsadbu;
 • Ľahká a ľahká starostlivosť o kvetinové záhony s ihličnany;
 • Možnosť zachovania výsadby v kvetináči už niekoľko rokov. Ihličnaté rastliny sú prevažne viacročné rastliny a nevyžadujú každoročnú obnovu;
 • Úspora materiálových nákladov na vytvorenie záhonov a starostlivosť o ne;
 • Úspora času na zachovanie vzhľadu ihličnatých rastlín na správnej úrovni.

Voľba sa robí, je čas začať s tvorbou kvetinového záhonu ihličnatých stromov. Tento proces pozostáva z niekoľkých etáp.

Usporiadanie záhonov z ihličnatých rastlín:

 • Vývoj dizajnu záhonov s ihličnany;
 • Výber ihličnatých stromov;
 • Štúdia schémy kvetinového záhonu z ihličnatých rastlín;
 • Príprava pôdy pod posteľou;
 • Výsadba samotných ihličnatých rastlín.

Napriek bohatstvu výberu ihličnatých rastlín, v krajinnom dizajne existujú jednotné zásady pre tvorbu kvetinových záhonov od ihličnatých stromov.

Zásady dizajnu ihličnatého záhonu:

 • Uprednostňuje sa zabudované a kompaktné rastliny;
 • Hra je založená na hre kontrastu tvaru a farby;
 • Na pozadí záhradných rastlín sa pestujú pomaly rastúce trpaslíkové ihličnaté rastliny;
 • Ako základ pre kvetinový záhon je trávnik a alpský sklíčka;
 • Pridanie ihličnatých záhonov sú kamene;
 • Dekorácia pre lôžko ihličnanov je vybraná kôra.

Podľa nasledujúcich pokynov môžete vyhnúť mnohým najčastejších chýb záhradníkov. Napríklad rastliny sú zasadené, bez toho, aby s ohľadom na kapacitu pre ďalší rast a príliš blízko pri sebe. V budúcnosti, čo vedie k tomu, že niektorí z nich rastú pomerne rýchlo, uzatvárajúce prístup ku slnečnému žiareniu pre iné rastliny a dokonca aj bytového domu. V dôsledku toho je zrejmé, nesúlad vo veľkosti rastlín a kvetinových záhonov celkový pohľad stráca svoje pôvodné čaro.

fotografie kvetinové záhony z ihličnatých rastlín

Ako základ, postele ihličnanov vybrať borovica, smrek, jedľa alebo borievky.
Kry, spolu s ihličnanov sú rododendrony, dráč Heather Spiraea Eric skrinky-stromy.
Kompozícia je tiež vhodná pre trvalé bylinné rastliny, ako sú obilniny, papradie.
Ako skokov rastliny vzor tvoriaci lôžok je vybraný plamienky, tymián, Machovky, zbehovec plazivý, Sedum.
Kombinácia rastlín v kvetinových záhonoch s ihličnany ilustruje lepšie ako akékoľvek popisy.

Related  Dekorácia krajinného pozemku z vŕbových kôz

schéma kvetinových záhonov z ihličnatých rastlín

Pri príprave pôdy pod lôžkom treba mať na pamäti, že zvláštnosťou rastlín ihličnatých je ich nenáročnosť a schopnosť zakoreniť v ktorejkoľvek krajine. Napriek tomu bude rozumnejšie postarať sa o pôdu vopred a zmiešať listový alebo zemný trávnik a pridať rašelinu a piesok k nim. Tiež sú vhodné špeciálne zmesi pre ihličnaté stromy, predávané v obchodoch pre záhradníkov.

Jamy pod rastlinami sú vyťažené asi 60-70 cm hlboké a lemované pripravenými zmesami pôdy. Ako odtok sa používajú štrk.
Po výsadbe ihličnatých rastlín je potrebné kompaktovať pôdu a mulčovať. V prípade potreby môžete pridať ďalšiu vrstvu zeme.

Schéma kvetinového záhonu z ihličnatých rastlín predpokladá spravidla 12 variantov registrácie. Každý záhradník, či už amatérsky alebo profesionálny, môže rozvíjať svoju vlastnú kompozíciu. Predtým, než sa k tomu dostanete, odporúčame sa zoznámiť sa s ich hlavným druhom.

ihličnany pozdĺž plotu

 1. kompaktné. V tejto schéme popredí vyzrážaný pobrežné borievky, ktoré uprostred horských borovicových lôžkami a západnej thuja. Zvláštnosťou tejto kompozície je malá veľkosť, čo umožňuje usporiadať pozdĺž oplotenia, a tak zdobiť.
 2. väčšia. Záhon je ideálna pre veľké priestory a sú zvyčajne umiestnené v oblastiach priľahlých k plotu. V tomto zložení, pozdĺž plota sú vysadené dve odrody Juniperus, a pred nimi – západnej tuja, na jeho strany majú borievok, v polovici – horskej borovice, dráč a znovu jalovec, ale šupinatá, a potom pozdĺž okraja – jalovec horizontálny 2 druh;
 3. horizontálne. Jeho črtou je povinná požiadavka plochého plochého povrchu na výsadbu. Pri jeho tvorbe použite 3-4 druhy jalovíc, napríklad lisované panny, princ z Walesu, Andorra Compact;
 4. Kvetinová záhrada v lese. Umožňuje vytvoriť dojem prírodnej krajiny. Pre takéto prírodné kvetinové záhony je ideálna pre horskú borievku a borovicu, rovnako ako kanadský a obyčajný smrek.

Video: ihličnaté rastliny pre alpské sklíčka