Ibištek Sýrie na dvorePestované tropické rastliny ohromujú svojou krásou. Ibištek Syrský je obzvlášť často používaný v záhradníctve. Má pomerne vysokú odolnosť voči mrazu. V južných zemepisných šírkach krajiny ibištek stromu spánku spánku aj bez prístrešku. Na severe rastlina rastie a riskuje zmrazenie v zime. Ale už v Kaliningrade a na predmestiach sa syrský ibišek používa v záhradníctve.

Charakteristiky kultivácie syrského ibišteka v strednej kapele

Biológia rastliny je taká, že dvojité formy kvetov sú získané v dôsledku výberových prác. Preto jednoduché kvetenstvo je znakom väčšej odolnosti voči mrazivému zimovaniu. Hibiscus môže prežiť krátkodobý pokles teploty na -20 bez prístrešia. Takéto podmienky je možné zaručiť len v južných oblastiach. Preto zimný ibištek Syrský na predmestí na otvorenom priestranstve by mal byť pod ochrannou štruktúrou.

Pestovanie ibišteka v strednom pásme RuskaPo zimovaní sa prvé výhonky objavia vtedy, keď sa priemerná teplota vzduchu za deň zistí v rozmedzí 12-15 stupňov. Na predmestí – to je koniec mája. Keď rastlina prebudí a riadi kmeň, trvá to tri mesiace, kým kvitne, biológia je to. Krása sa objaví v auguste a poteší sa septembrové dni pred mrazom. Ďalej bude nasledovať žltnutie a príprava závodu na novú zimnú sezónu.

Hibiscus kvitne koncom augustaTo všetko naznačuje iný spôsob záhradníctva s tropickými kvetmi. Ak sa na jar vytvorí skupina rastlín, aby sa postavil skleník vyrobený z polyetylénového filmu, zem sa rýchlejšie zahreje a vegetácia začne skôr. Preto je príroda schopná vyhrať až dva týždne a získať ibištek Sýrskeho, ako na fotografii.

Častejšie v stredných a severných oblastiach sa tropické rastliny pestujú v kontajneroch. Na území sú umiestnené v jedno alebo skupinových miestach.

Kontajnery je možné zakopávať v zemi alebo nainštalovať na povrch. Po vytvorení pupienkov sa kontajner nemôže presúvať alebo otáčať.

Zimné skladovanie syrského ibišteka sa vykonáva pri nízkych teplotách 5-15 stupňov. Vytvorením podmienok pre vývoj, rozrábanie a kŕmenie rastliny sa môže uchovávať vo vani po dobu až 20 rokov. V takýchto podmienkach je možné pestovať najkrajšie froté odrody kvetov na Sibíri.

Rozmanitosť fotografií Hibiscus Syrian

Hibiscus Syrian ArdensNeviditeľná krása kvetov je lepšie vidieť. Rastliny v strednej zóne rastú až na jeden a pol metra. Prerezávanie sa môže použiť na prispôsobenie požadovaného tvaru.

Related  Evergreen akáci strom je striebristý (mimosa)

Hibiscus Syrian Ardens (fialová). Bush je kompaktný, vždy froté, s kvetenstvami z ružových až tmavo purpurových kvetov. Na Ukrajine rastie s minimálnym prístreškom.

Ibištek syrský Rosenthus Plentus – listnatý ker. Listy sú zubaté veľké. V zime je potrebný prístrešok. Pestuje sa aj ako krytá rastlina.

Hibiscus Syrian Blue Chiffon je pokračovaním série “šifón”. Táto trieda rozlišuje čistú modrú farbu, ktorá sa zmení na modrú bez prídavku šela. Niekoľko takýchto kvetov je v prírode. Modrý šifón je novinkou sezóny.

Rôzne farby a odtiene ibišteka to robí želanou ozdobou akejkoľvek záhrady.

Hibiscus Syrian – výsadba a starostlivosť

Bohatý kvitnutie ibišteka v záhradeAk chcete pestovať ibištek vo voľnom ovzduší v strednom pásme, je potrebné vytvoriť priaznivé podmienky pre rozvoj závodu. Potrebujú:

  • ľahká, výživná, vysušená pôda;
  • pravidelné napájanie mäkkou teplou vodou podľa potreby;
  • vyvážené hnojenie minerálnymi a organickými hnojivami;
  • Miesto je slnečné, ale je pokryté vetrom a priamym lúčom.

A krásny strom potrebuje lásku. Čím viac ho navštevuje a hovorí, tým viac sa stáva krásnejším. Ale na to, aby ste sa k nemu priblížili, je potrebné s lukom uvoľniť zem. Ráno alebo večer, v chlade, posypejte listy teplou sprchou. Zároveň zistiť, či sa vošla. Po troch dňoch nechá pokrčené päste na mieste krásnych listov.

Semená ibištekaPo prerezaní starých vetvičiek môžu byť umiestnené do kôpky s vodou a za mesiac získate nádherný sadivový materiál. Môžete pestovať rastliny, ktoré prežili v hrncoch v teplej miestnosti. A môžete vytvoriť škôlku na otvorenom priestranstve. Iba na jeseň budú mladé rastliny vyžadovať obzvlášť starostlivé otepľovanie. Odkiaľ rastliny rastú, závisí od začiatku kvitnutia. Po teplej zime budú budúci rok kvitnúť. Po chovateľskej stanici – 3 roky vyrastie.

Zaujímavou metódou je pestovanie syrského ibišteka zo semien. Takáto reprodukcia môže byť šťastná pri príchode novej kvetiny, ktorá sa líši od sedenia vedľa seba a účasti na opelení. Semená Makhrovost sa neprenášajú, iba farba. Preto je táto metóda častejšie využívaná chovateľmi. Najmä preto, že mladé sadenice v čase kvitnutia vstúpi po 4-5 rokoch.

Pre reprodukciu osiva sa stratifikované semená namočia do stimulátora a vyklíčia pred hromadením na teplom mieste.

V pripravenom substráte v oddelených okuliaroch osi slnečnicových semien. Môžete zasiať v miske, ale potom musíte potápať po výskyte druhého listu. Deti by mali vyrastať na teplom, svetlom mieste.

Related  Výsadba a starostlivosť o dievčenské hrozno v prímestskej oblasti

Priateľské výhonkyS príchodom šiesteho listu zo semenáčikov sa začína vytvárať kríže, prichytenie vrcholov. Keď rastú prekládky, mladé ibišky sú transplantované do nových jedál, kŕmené a nechané tráviť zimu v chladnej miestnosti. V budúcom roku rastliny zo semien zaistia trvalé miesto.

Video o výsadbe a starostlivosti o ibištek Sýria