Dokonca aj najmenšie metochion môže zdobiť trávnikTrávnatý kryt bez zvýšenej starostlivosti, zalievania alebo kŕmenia robí skvelé a niekedy sa stáva problémom pre majiteľa lokality. Ale taká nenápadnosť a sebestačnosť je platná iba vo vzťahu k divým bylinkám.

Ak je trávnik rozbitý na záhrade alebo na záhrade, stáva sa oblasťou neustálej pozornosti.

Prečo robiť hnojivo pre trávnik?

Existuje niekoľko dôvodov pre stratu ornamentality trávnikov, suchosť trávy, jej mrzutosť a nedostatok rastu. Medzi hlavné faktory – postup zameraný na udržanie miesta v dobre udržiavanej podobe a tlačenie rastlín na vytvorenie nových listov.

Nepochybne výhodou je, že účes je vážna trauma, čo vedie k strate časti dosiek a zníženiu intenzity fotosyntézy.

Péče o trávnikPodobný účinok na trávnik zažíva pri zmene sezóny, napríklad v horúcom slnku alebo v daždivom chladnom počasí. Nie je to najlepšia cesta v podmienkach trávnika, odrážajú sa mechanické zaťaženia. Rovnako ako ostatné rastliny, druhy trávnikov sú náchylné k chorobám a útokom nezvaných hostí.

Preto, okrem zavlažovania a pravidelných zrážok, trávnatý kryt potrebuje hnojenie a v závislosti od ročného obdobia sú potreby rastlín v získaných prvkoch veľmi odlišné.

Čo má trávnik oplodniť na jar? Ako to urobiť, rast, zachovať krásu v lete a pripraviť sa na dovolenku pod snehom?

Živiny a stopové prvky, ktoré neustále potrebujú rastliny, sú obsiahnuté v pôde. Intenzívne rastúce kultúry vyčerpávajú substrát, v dôsledku čoho kvalita samotných rastlín sa zhoršuje. Najmä je to pozoruhodné na miestach s celoročnou vegetáciou, ktoré sa označujú aj ako trávniky.

Akékoľvek hnojivo pre trávnik je navrhnuté:

 • prekonať následky zrážok alebo sezónne zmeny počasia;
 • udržiavať tón trávy;
 • zlepšiť jej dekoratívnosť;
 • zvýšiť odolnosť voči chorobám, škodcom a burinám.

Na doplnenie pôdnych zásob použite zmesi, ktoré obsahujú všetky najdôležitejšie pre rast a vývoj.

Čo obsahujú hnojivá pre trávnik?

V jarnom období trávnik potrebuje hnojiváZákladnými prvkami, ktoré všetky zelené rastliny potrebujú, sú fosfor, draslík a dusík. Ak odmietnete trávnik v hnojive, čoskoro tam budú žlté škvrny na tráve, kryt bude menej šťavnatý a hustý.

Dusík je potrebný na udržanie miery rastu, farbenie listov a ich neustále obnovovanie. Jeho závod získava a utráca viac ako iné, a preto je veľmi potrebné doplniť zbytočnú sumu.

Najväčší dopyt po tomto hnojivo z trávnika na jar, keď je tráva aktivuje po zimného spánku období začína tvorbu listu v starých zásuviek, prejdite na rast koreňov z odrezkov. V jarných mesiacoch hnojenie zlúčeniny obsahujúce dusík sa vykonáva aspoň dvakrát. V letnom období sa tiež znižuje potrebu tohto prvku.

Je dôležité mať na pamäti, že aplikácia pád dusíkatého hnojiva na trávnik by mal byť zastavený, inak prebytok tohto prvku môže nepriaznivo ovplyvniť kvalitu krytie, takže pod snehom.

Mladý rast stimulovaný dusíkom neprestáva zimovať, rozkladá sa a stáva sa príčinou vzniku ochorení na celom území. V dôsledku smrti rastlín sa stráca integrita a dekoratívnosť povlaku. A majiteľ trávnika je pracovne náročná práca na rekultivácii lokality a zasiať trávu.

Trávnik po jesennej aplikácii dusíkatých hnojívZavedenie fosforových hnojív na trávnik na jar robí trávu zelenou skôr, robí jej koreňový systém silný a rozvetvený. Rastliny, ktorým tento prvok chýba, lepšie tolerujú letné teplo a sucho, aktívne vytvárajú nové výhonky. Podobné funkcie pre draslík. Rovnako ako fosfor, je možné použiť na trávnik alebo na začiatku sezóny, na jar alebo na jeseň.

Optimálny pomer makroelementov v hnojive pre trávnik je ťažké vypočítať a nesprávne vybraná kompozícia môže priniesť výhody, ale poškodenie výsadby. Preto experti radí použitie komplexných prostriedkov vypočítaných pre určitú sezónu.

Hnojivo pre trávniky Fertik: hnojenie od jari do jesene

Úprava trávnika s hnojivomKomplexné hnojivá sú vyvinuté s prihliadnutím na všetky potreby rastlín. Takéto kompozície sa môžu pripraviť v granulovanej forme na aplikáciu na zem. Alternatívne výrobca zabezpečuje potrebu riedenia produktu, potom sa hnojivo vykonáva pomocou postrekovača.

Kŕmenie kvapalinou je rýchly spôsob doplňovania výživných látok. Granulované hnojivá pre trávnik majú dlhšie trvajúci účinok, pretože účinné látky vstupujú do pôdy nie v plnom rozsahu, ale ako sa jednotlivé častice rozpúšťajú. Výsledkom je, že horné obväzy sa môžu robiť menej často, bez obáv z poškodenia kvality pôdy a straty dekoratívnej kvality trávy.

Dnes majú záhradkári prostriedky, v ktorých je elementárna kompozícia vybraná takým spôsobom, aby presne zodpovedala potrebám trávy v období jar – leto a jeseň.

Príkladom toho sú hnojivá pre trávnik Fertika. Na linke na kŕmenie trávnikov sú dva produkty, vrátane hlavných makro a mikroelementov a plne pripravené na použitie.

Hnojivo v peletáchUrčené na použitie na jarné hnojivo pre trávnik tejto série:

 • zvyšuje hustotu trávnatého pokryvu;
 • zlepšuje farbu, šťavnatosť zelenej časti rastlín;
 • aktivuje rast trávy;
 • pomáha trávniku odolávať rastu burín, machu, výskytu škodcov a chorôb;
 • udržuje tón rastlín a ich odolnosť voči nepriaznivým podmienkam.

Dusík, fosfor a draslík v približnom pomere 1: 1: 2 sú zahrnuté v kompozícii používanej na vrchný obväz. Nielen, že pôda zavádzaná do základných zásobníkových zariadení má základné prvky, ale doplňuje substrát s množinou dôležitých stopových prvkov. Na jar sa ihneď zavádza hnojivo na trávniky, keď je pôda bez snehu. Posledná úprava sa uskutočňuje v auguste. A ďalej, podľa požiadaviek rastliny budete musieť zmeniť zloženie.

Posledná aplikácia hnojív je v augusteZákladné frakcie dusíka by mali spadať do pôdy v jarných a letných mesiacoch, z tohto dôvodu, v druhom hnojivo pre trávnik Fertikov určené k pádu sa jeho množstvo redukuje na polovicu, ale zvýšený podiel fosforu a draslíka.

Tento výber komponentov pomáha:

 • posilnenie imunity trávy na trávniku;
 • najlepšie nahromadenie živín, ktoré sú mimoriadne nevyhnutné v jesenno-zimnom období;
 • úplne zachrániť trávnik a dokonca zlepšiť jeho kvalitu v nasledujúcej sezóne.

Táto zložitá kompozícia sa používa nielen na jesenné kŕmenie od augusta do novembra, bude to užitočné pri položení novej plochy trávnika.

Ako vyrobiť hnojivo pre trávnik?

Hnojivá sa pridávajú po každom druhom strihuSpýtajte sa otázka: “Ako hnojiť trávnik na jar?”, Mnohí záhradníci zabúdajú na správnosť realizácie hnojenia.

Akékoľvek, dokonca aj najefektívnejšie prostriedky budú zbytočné, ak sa hnojivo dostane do zeme v nevhodnom počasí alebo jeho šírenie cez pôdu bude nerovnomerné.

Bez ohľadu na to, ako sa kŕmenie vykonáva ručne alebo mechanizovanými prostriedkami, je dôležité, aby ste sa riadili niekoľkými pravidlami:

 1. Jarná obliekanie sa vykonáva vtedy, keď je sneh úplne preč a trávnik bude zbavený minuloročnej zhnitých porastov a listov.
 2. Počas rýchleho rastu trávnatého trávnika sa po každom druhom ostrihu pridáva hnojivo, pričom sa vykonávajú dva prechody pozdĺž a naprieč miestom, pričom sa použije polovica požadovaného objemu granúl.
 3. Po každom ošetrení trávnika sa miesto zalieva, ale počas dažďa je lepšie dočasne prestať s kŕmením. Kontakt hnojív s mokrými listami hrozí poškodením listov. Rovnaké nebezpečenstvo existuje aj v horúcom, suchom období.

Po aplikácii hnojív je potrebné trávnik odstrániťV priebehu sezóny trávnik, v závislosti od jeho typu, intenzita opotrebovania trávy, zloženie pôdy a ďalšie faktory, môže trvať od jedného do piatich ďalších obväzov. Hnojivá na trávniky sa po sekaní vždy zavádzajú a posledná liečba sa najlepšie vykoná niekoľko týždňov pred nástupom pretrvávajúcich prechladnutí.

Keďže hnojivá sú chemicky aktívnym produktom, zatiaľ čo granule sa nerozpúšťajú a nepadajú do zeme, je lepšie obmedziť prístup detí a domácich zvierat k tráve. Tým sa eliminuje riziko otravy, neželaných kožných reakcií a iných problémov.

Video o hnojivách pre trávniky