Úžasný krása dekoratívne kerSpirea – opadavý okrasné kríky, vo forme plodín a voľne rastúcich takmer vo všetkých oblastiach severnej pologule. Vďaka úsiliu chovateľov sa výrazne rozšírilo množstvo prírodných druhov a dnes môžu záhradníci vybrať z takmer stovky úžasne krásnych a nie podobných druhov.

Môžete nájsť Bush skúmaním fotografií a popisov populárnych odrôd spiru, ktoré zahŕňajú rastliny:

  • s rôznou farbou kvetenstva a listov;
  • dostatočne veľké a trpaslíkové koruny;
  • jarné a letné kvitnutie.

So všetkou rozmanitosťou sveta duchov sú všetky druhy kríkov nenáročné a už tretí rok sú pripravené potešiť záhradkárom s prvými kvetenstvami.

Špirála zlatá princezná (Spiraea japonica Golden Princess)

Spire Zlatá princezná

Zlatá princezná – špirála so širokou okrúhlou korunou výšky len 0,6 metra a dvojnásobkom priemeru. Charakteristickým rysom tohto, kvitne od polovice leta a jesene až do krovia je dekoratívne listy, ktoré v závislosti na ročnom období mení farbu z žltozelená až sýto žltú a dokonca oranžovej.

Drsne pokrývajúce vzpriamené výhonky, podlhovasté listy nepresahujú dĺžku 7 cm a sú zaoblené pozdĺž okrajov. V takom živom prostredí má korytnačka ružová alebo červenkastá spire Zlatých princezov asi 5 cm v priemere. Bush dobre znáša zimu stredného pásu, nepotrebuje starostlivú starostlivosť a špeciálne pôdne zmesi, ale najlepšie kvitnutie ukazuje v dobrom svetle.

Spiraea japonica Goldflame

Spire Gold Plameň

Bohato kvitnúce leto spirea Gold Flame Nie je prekvapivé intenzívne ružové paniculate alebo štítnej žľazy kvetenstvo ako neobvykle jasný ozubený zeleň, ktorá má vzhľad fialovým odtieňom, potom sa stane svetlo žlté a obráti sa na jeseň teraz oranžovo žltým plameňom bliká s Carmine. Kvôli tejto funkcii získala odroda aj svoje meno.

V druhom desaťročí júna kvitne výška stredného pásu okolo 0,6 – 0,8 metra a posledné kvety vyraste až do polovice augusta. Kultúra rastie pomerne pomaly, pričom ročne dosahuje iba 10 cm rastu. V záhradných plantážach sprite Gold Flame možno použiť na ozdobenie kvetinovej záhrady a ako základ pre nízke živé ploty. Bush nespôsobí problémy, ak je vysadený vo voľnej pôde, dostáva pravidelné zalievanie a má dostatok slnečného žiarenia, bez ktorého sa žlté lístie stráca alebo zmení na zelenú.

Spiraea macrophylla (Spiraea japonica Macrophylla)

Spiraea Macrophilia

S odkazom na skupiny letných kvitnúcich kríkov Spirea makrofágov cenné nie je ružová puky a pestrofarebný zeleň, ktorého farba sa vrcholky výhonkov sa stáva intenzívnejší a robí hlavné dekoratívne efekt. Pokrčené listy vyrezané na okraji tohto druhu nezvyčajné pre veľké veľkosti Spiraea dosiahnuť 20 cm na dĺžku a 10 cm na šírku. Na jar majú fialovú alebo purpurovo-červená farba, ktorá v polovici leta už dominujú zelenej farby a na jeseň lístie sa stane zlatožltej.

Related  Dôležité informácie o výsadbe a údržbe vonkajších aktivít

Kvôli vysokej rýchlosti rastu, ktorá je vlastná spirále Macrophilus, a kultúrne rastliny môžu byť do výšky 10-30 cm od záhradkárov prízemný neustále hľadajú jasné, ako na fotke Spiraea, farba apical listy na novo vznikajúce výhonky. Zariadenie toleruje mierne mrazy bez straty a nevyžaduje dodatočné úkryty na zimu. Pri vykonávaní tohto typu záhradného Spirea je nepostrádateľná pre záhony, tvorená trvaliek kvitnúcich rastlín, ako rám záhradných ciest a krajiny na slnečnej strane budovy.

Spirea Jenpey / Shirobana (Spiraea japonica Genpei / Shirobana)

Shirobana Spiraea

Jedinečnosť Shirobanovej špirály, alebo, ako sa nazýva aj táto veľkolepá trieda Jenpay, v jednorazovej prítomnosti na korytnačke kvetenstvo kvetov rôznych farieb. S masovým kvitnutím je ker sa rozptýli tisíckami malých kvetov všetkých odtieňov, od snehovo bielej až po jasno ružovú, ako na fotografii špirálov tejto odrody. Krov sám, s hustou, takmer sférickou korunou, je krátky a nepresahuje výšku 0,8 metra. Na udržanie tvaru koruny na jar sa ker je prerezaný na úroveň 10-15 cm od zeme.

Shoots, rovnako ako mnohí zástupcovia japonských špirál, sú vzpriamené alebo mierne naklonené, pokryté červeno-hnedou tenkou kôrkou. Husto posiata pobočiek listy Spiraea Shirobana tmavo zelené, úzke kopijovité a kvetenstvo až 7 cm v priemere tam zdobenie kríky na začiatku júla a kvitnú ukončený až v auguste. S vysokou dekorativitou ľahko toleruje rast v ťažkých mestských podmienkach, ale cíti sa lepšie na miestach s voľnou ľahkou pôdou a množstvom slnečného svetla.

Spiraea Crispa (Spiraea japonica Crispa)

Spirya Crispa

Elegantné Spirea Crispus – je ker s guľovým korunu, vytvorený z vzpriamený alebo mierne zvesené výhonky. Výška nenáročného, ​​vhodný na použitie v obrubníkoch alebo pestovanie v kontajneroch rastliny je asi 0,6 metra. Množstvo výhonkov je pokryté pozdĺžnymi listami, ktoré sú výrazne vyrezané pozdĺž okraja, ktoré sa zdajú na červenom vzhľade, v lete sú prevažne zelené a do októbra sú oranžové, bronzové alebo fialové.

Related  Hojivé vlastnosti nasturcia, ako aj kontraindikácie

Kvety v triede, rovnako ako v fotografického Spirea, jednoduché, ružové alebo fialové a sú zhromažďované v malých kvetenstvách až 6 cm v priemere. Pôda Spiraea aby sa zmestili všetky crispus, hlavná vec, že ​​to bolo dobre prevzdušnený, a nie je nasýtený vlhkosťou. Ak je v mimoriadne zamrznutej zimnej časti výhonkov trpí. Po prerezaní sa kríčka ľahko obnoví, ale je dôležité zvážiť, že rýchlosť rastu tejto odrody je nízka.

Spiraea Goldmound Spiraea

Spirea Goldmound

Bush spiraya Goldmound výška až pol metra a šírka približne 60 cm v tvare sa podobá mierne stlačený z hore. Výraznou črtou odrody je žltá letná farba listov, ktorá má na jar červenkastý nádych.

Hustá koruna spirea Goldmaund s množstvom stredných listov od júna do augusta je zdobený jemnými ružovými kvetmi, zjednoteným riedke corymbosa alebo umbellate kvetenstvo. Rovnako ako ostatné súvisiace druhy, tento spirea každých niekoľko rokov potrebuje prerezávanie staré a suché výhonky. Vo zvyšku je ker je nenáročný a rastie pomerne rýchlo.

Spiraea dwarfish (Spiraea x pumilionum Zabel)

Pygmy spirea

Hybrid trpaslík spirea, dosahujúci výšky takmer 30 cm, bola získaná krížením Spirea plazivej a Hacket. Tento skokov, plazivej rastliny s listami eliptický kužeľovitý tvar, dĺžku od 1 do 3 cm. V porovnaní s ostatnými príbuzných druhov a odrôd v živnej trpasličej Spirea je pomerne vzácne, aj keď zariadenie je nenáročná a veľmi atraktívne.

Biele kvety, ktoré sú od júna do septembra posiate kríkmi, sa zhromažďujú v 5-centimetrových korytnačkách. V zime môžu niektoré výhonky zmrznúť, ale nové pobočky ich rýchlo vyzerajú ako náhradu a už v tomto roku pokrývajú kvety.

Spiraea biela (Spiraea alba)

Začiatok kvitnutia špirála Biela

Vo voľnej prírode, spirea biela, zobrazená počas obdobia kvitnutia, je bežná na severoamerickom kontinente av mnohých európskych a sibírskych oblastiach Ruska. Ako kultúrna rastlina je kefka rastúca na výške 1,6 metra známa od roku 1759. Na rozdiel od odrôd spiruje, ktorých fotografie a popisy boli uvedené vyššie, koruna tejto rastliny nie je zaoblená, ale pozdĺžna, pozostávajúca z vyvýšených vzpriamených výhonov pokrytých červeno-hnedou pubescentnou kôrou.

Špicaté, ozubené listy dosiahnu 7 cm na dĺžku, šírku nie väčšie ako 2 cm. Spiraea biela, ako je zobrazené, alebo paniculate racemosa kvetenstvo 6 až 15 cm dlhé, jednoduché kombinujúci niekoľko bielych kvetov. Rozmnožovanie tohto veľkolepého krovu môže byť naočkované, ale odrezky poskytujú najlepší účinok.

Related  Ako sa starať o živý vianočný strom v hrnci

Spiraea je lístia ruže (Spiraea salicifolia Rosea)

Spirea živá Rosea

Spiša ružová alebo Rosea je nenáročný ker, ktorý kvitne hojne od polovice leta až po začiatok jesene. Dospelá rastlina vo výške dosahuje jeden a pol metra a vytvára vertikálne orientovanú zaoblenú korunu s priemerom 1,3-1,5 metra. Charakteristickou črtou odrody je vysoká zimná odolnosť a 20-centimetrový ročný rast silných vzpriamených klíčkov, pokrytých červeno-hnedou kôrou. V špirálovito ružovej, predĺženej, až 10 cm dlhej, zelené listy a malé, ružové kvety zhromaždené v hustom panikulárnom kvetenstve.

Spiraea je vápenatá (Physocarpus opulifolius)

spirea kalinolistnaya

Vyskytujúce sa v prostrednom jazdnom pruhu, a to nielen v európskej časti Ruska, ale aj v Severnej Amerike, rovnako ako na Sibíri Physocarpus kalinolistny často známe, že záhradkári ako Spirea kalinolistnaya. V skutočnosti rastliny patria do rovnakej rodiny a majú trochu podobný vzhľad, ale táto rastlina nie je správne nazývaná špirála.

Kvetina v tvare koruny kríkov až do výšky 3 metre je tvorená z klesajúcich ramien. Listy sú tri laloky, vlnité s výrazne rozrezanými okrajmi tvaru, ktoré veľmi pripomínajú listy Kaliny, ktoré dali tomuto druhu názov. Farba listov môže byť buď tmavozelená, alebo bronzová alebo vínová. Od polovice júna do konca júla je korunka vezikuly pokrytá zaoblenými kvitnecmi scutellaria pozostávajúcimi z mnohých malých bielych alebo ružových kvetov.

Sorbaria sorbifolia spirea

Rowanberry spirea

Ďalšie okrasné rastliny, tvrdí, že je ryabinolistnoy spirea – horský jaseň, domorodí obyvatelia Sibíri a Ďalekého východu, kultivovaný dnes od severnej hranice lesa zóny Ruska do stepi. Zmätok v klasifikácii kvôli vonkajšej podobnosti čvíkotavý a niektorých druhov liehovín, rovnako ako ich spoločný patriace do čeľade Rosaceae. Avšak, Drozd Čvíkota patrí k inému, skôr než rod Spiraea, ale to sa nestane menej atraktívne a zaujímavý závod po dobu 4 rokov dosahuje výšku 3 metrov.

Veľký, do 20 rokov starý kebus vzpriamený s hnedo-šedými kôrovcami, tvoriac silnú guľovitú korunu. Listy sú naozaj podobné k listnatým lístie, ale sú viac ostrý. Mladé lístie, ktoré sa javia ako jedna z prvých v záhrade, majú často fialovú farbu. V júli sa hojne odhalili voňavé kvety zhromaždené v pyramídovitom panikulárnom kvetenstve s dĺžkou až 20-25 cm.

Video o veže Gold Mound