princ na záhradeKnyazhik – neuveriteľne krásna krovitá rastlina, často používaná na záhradkárčenie osobných pozemkov. Rastlina patrí do rodu Lomonos z rodiny Lyutikov. Prvá zmienka o tomto viniči sa našla v encyklopedických slovníkoch konca 19. a začiatku 20. storočia. V tejto dobe bola rastlina známa ako divoký chmeľ alebo vyunets. Podobné mená sú kvôli skutočnosti, že rastlina má drevnaté stonky, ktoré sa pridržiavajú k rastu podpory pomocou štiepok listov.

Knížata triedy pre moskovský región

princ SibíriToto je najbližší príbuzný iného kvetu, klíma, obľúbeného medzi záhradníkmi. Ich hlavný rozdiel je v štruktúre kvetov. Majú správnu formu pre princa. Ich rozsah farieb sa značne líši.

Kvety často majú farbu:

  • červeno-fialové;
  • fialová;
  • ružová;
  • blue;
  • biela alebo fialová.

Koreňový systém pliev je dost krehký a listy sú umiestnené oproti sebe. Na území Ruska existujú iba tri druhy tejto rastliny. Najbežnejším druhom je sibírsky princ, ktorý sa používa aj v ľudovej medicíne. Tento druh sa najčastejšie vyskytuje v ihličnatých lesoch. Rastlina miluje svetlo a dosahuje výšku 3 m. Za ňou idú také druhy, ako je veľkoplošný a Okhotsk.

princ Pearl DreamNemenej populárne je odroda Purple Dream Purple s veľkými kvetmi, ktorých priemer dosahuje 10-12 cm. Jeho púčiky v akomkoľvek období kvitnutia sú froté. Rastlina má príjemnú arómu s poznámkami z grapefruitu. Dospelé vzorky dosahujú výšku 2 metre. Je to vynikajúca možnosť kombinácie s trvalkami, ako aj ruží a kríkov dekoratívneho typu.

Ktorú odroku si môžete vybrať?

princ Lemon DreamAk vezmeme do úvahy princov podrobne, odrody tejto rastliny majú veľmi podobný vzhľad, ale majú niektoré charakteristické rysy. Odroda Ballet Scartert sa vyznačuje aj jemne ružovými kvetmi. Môže sa použiť na vytvorenie živých krídel oblúkov alebo mriežok v záhrade. Vynikajúci vzhľad a princ Lemon Dream jemne citrónovým odtieňom. Jeho sepaly sú mierne predĺžené s vlnitými okrajmi. Kvitnutie rastliny padne na máj, av lete sa tento fenomén opakuje, ale nie je taký hojný. Rastlina sa môže používať ako kultúra zemného krytu.

Related  Kvetinové lôžko s phloxom: druhy kvetov a ich kompatibilita s inými rastlinami

princ alpskýNechcem obísť záhradkárov a princ Alpine s krásnymi kvetmi ružového alebo fialového odtieňa. Jeho vlasťou je stredná a južná Európa. Kvitnú sa obvykle od mája do júna. Ak chcete vytvoriť priaznivé podmienky, potom rastlina, rovnako ako v prípade iných odrôd, bude kvitnúť opakovane v lete. Pôda je lepšie vybrať hydratované. Najpriaznivejšia poloha je v poloostrove.

Knyazhiki: výber miesta a času pristátia

miesto v blízkosti plotuStarostlivosť o ne nie je taká ťažká, ale je potrebné dodržiavať určité pravidlá. Pri pestovaní rastlín je lepšie vybrať si osvetlené plochy, ale ak je to potrebné, sibírsky princ, ktorého fotka je zastúpená vo veľkom počte, môže rásť v čiastočnom tieni, čo ho odlišuje aj od príbuzných klematikov. pri silnej podporeTreba sa však vyhnúť nástrahám a tiež chrániť pred chladným vetrom. Pretože rastlina je viničom, bude potrebné vytvoriť nosné konštrukcie. Môže to byť plot na záhrade. Počas zimy môže byť zabudnutá starostlivosť o princa, pretože je to kultúra, ktorá je odolná proti mrazu a nevyžaduje ďalšie prístrešky.

Najpriaznivejšou dobou na výsadbu princa na záhrade je máj.

vysádzanie na otvorenom teréne na jarTo je tiež koniec augusta. Ak plánujete kúpiť kniežatá moskovského regiónu v Moskve, potom stojí za zváženie, že dvojročné sadenice sú najjednoduchšie prijaté. To môže tiež odrezky s koreňovým systémom, ale rovnakého veku. Pred pristátím je potrebné obohatiť pôdu humusom alebo bežným hnojom. Na dezinfekciu môžete použiť roztok manganistanu draselného. Liana bude rásť lepšie, ak sa vytvorí drenážna vrstva asi 10 cm. Príprava pôdy prebieha dlho pred výsadbou.

Pravidlá pre výsadbu a starostlivosť o kniežatá

vysádzanie sadenice na otvorenom teréneRovnako ako klematis na fotografii, princ potrebuje pravidelné zalievanie – asi raz týždenne alebo 10 dní. Po dvoch dňoch môže byť pôda uvoľnená tak, aby vlhkosť pretrvala dlhšie. V lete, keď teplota vzduchu stúpa, je povolené častejšie zavlažovanie – 2-3 krát týždenne. Pred zimou potrebuje rastlina aj bohaté zavlažovanie. Hnojenie pôdy by nemalo byť viac ako 2 krát za mesiac. Akonáhle sa objavia prvé výhonky, mali by ste vykonať dodatočné hnojenie. Potom sa postup opakuje počas tvorby púčikov. Aby sa rastliny cítili lepšie počas kvitnutia, stojí za opätovné použitie hnojiva. Ak si vyberiete organické komponenty, najvhodnejšou možnosťou bude kvapalná močovina alebo močovina. Niektorí záhradníci odporúčajú používať vtáčie výkaly na tento účel v pomere 1:15. Predtým, ako urobíte akékoľvek hnojivo, rastlina by mala byť hojne napojená.

Related  Typy pahorky, ich črty a pravidlá starostlivosti o rastliny

vytvorené krídlo princaExistujú tri varianty prerezávacej rastliny z tejto rodiny. Treba poznamenať, že väčšina odrôd nevyžaduje vôbec prerezávanie, pretože patrí do skupiny liany, ktoré kvitnú na minuloročný rast. V tomto prípade stačí vykonať preventívne opatrenia, t.j. odstráňte vysušené vetvy a odstráňte vyblednuté kvety. Na vytvorenie určitého tvaru je možné, že v jesennom období, keď je kvitnutie už dokončené, je možné mierne opraviť rastlinu.voľne rastúca liana

Spôsoby reprodukcie

Reprodukcia semien zriedka umožňuje zachovanie odrodových vlastností rastlín tohto druhu. Pred priamym výsevom je potrebné vykonať takzvanú dvojmesačnú stratifikáciu. Za týmto účelom sa semená pridávajú do piesku a potom sa umiestnia na chladnom mieste, výhodne do chladničky. Vďaka týmto snímkam sa objavujú už tretí mesiac po výsadbe. Ak sa tak nestane, proces sa oneskorí až na 8-9 mesiacov. Po prvýkrát by výhonky mali byť chránené pred svetlom a pravidelne napojené. Mladé exempláre sú transplantované na trvalé miesto v jesenných mesiacoch.

Rezne vínnej révy pre rozmnožovanieMedzi záhradkármi je metóda rozdelenia kríkov bežná, aj keď nie je taká účinná. Je to spôsobené skutočnosťou, že už dospelé exempláre netolerujú zmenu polohy a ťažko prežijú. Súčasne môžu byť pre rozdelenie použité len dospelé princové.

odrezky princaRezy sa považujú za osvedčený spôsob chovu. Za týmto účelom sa používajú letné odrezky a ich zakorenenie sa vykonáva v skleníkových podmienkach. Najdôležitejšou vecou je dodržať túto dobu určitú teplotu až 25 stupňov. Ak chcete urýchliť vzhľad koreňového systému, môžete použiť rastový stimulant. Do jedného mesiaca sa objavia prvé výsledky. Vo viac ako polovici prípadu je propagácia odrezkov úspešná. Podkladom je zvyčajne zmes expandovanej hliny a piesku. Pristátie na trvalom mieste sa vykoná najskôr po roku.

Knyazhik Sibírsky: liečivé vlastnosti a kontraindikácie

tinktúra kniežaťa SibíriTáto rastlina sa považuje nielen za dekoratívne, ale aj za zdravé. Liečivé vlastnosti kniežat sú dlho známe. Tradičná medicína ich klasifikuje ako množstvo rastlín, ktoré možno úspešne aplikovať na liečbu nádorov. V súčasnosti sa rastliny tejto rodiny aktívne používajú pri protinádorovej liečbe. Je to spôsobené prítomnosťou takých užitočných látok ako je horčík, železo, sodík a iné. Odborníci tiež poznamenávajú antibakteriálne, regeneračné a regeneračné vlastnosti liečivých rastlín.

Related  Vyberte si pre svoju záhradu voňavý zimolez zimolez zimolez

suché zhromažďovanieNa liečivé účely je možné použiť nielen kvety, ale aj mladé výhonky. Obstarávanie surovín sa vykonáva počas obdobia kvitnutia. Zhromaždená tráva by mala byť spracovaná. Sušenie sa vykoná predtým na slnku a potom pod ochranným krytom.

Treba poznamenať, že princ nie je vhodný na použitie v čerstvej forme.

Tradičná medicína odporúča pripraviť na základe infúzie a odvarov. Ready znamená, že veľký vplyv na srdce, stimuluje metabolizmus, odstrániť zápal žalúdočnej sliznice, rovnako ako výbornú prácu s bolesťou hlavy. Rastlina môže byť použitá na liečbu chorôb žien.

Avšak v každom prípade to bude vyžadovať konzultáciu lekára, pretože princ, rovnako ako akákoľvek lekárska rastlina, má kontraindikácie. Jedná sa o jedovatú bylinu, ktorej používanie je prísne zakázané počas obdobia tehotenstva. Paroxyzmálna tachykardia je ďalším dôvodom na vzdanie sa tinktúr a odvarov od princa. Lekári sú tiež skeptickí, pokiaľ ide o používanie tejto bylinky v prítomnosti extrasystoly.

Ako rozlišovať prince od clematis – video