Ihly z Tui Yellowow StuhaThuya Yellow Ribbon je krásny strom so zlatými ihličkami. Je určený pre jednokruhové aj skupinové pristátia. S jeho pomocou môžete vytvoriť slnečný odtieň na pozadí rozmanitosti zelene iných výsadieb alebo stien.

Popis odrody

mladé výhonky žltej stuhyThuya západná žltá stuha je jednou z mnohých záhradných foriem bielych cédrov, ktorých rodiskom je Severná Amerika. Vzťahuje sa na rod jehličnatých ihličnatých stromov Cypressovej rodiny. Má úzku kužeľovitú korunu. Rastová rýchlosť stromu je priemerná. Každý rok vo výške Thuja rastie 10-15 cm na šírku. – Nie viac ako 8 cm dvojmetrovej výšky a koruna veľkosť polutorametrovogo rastlina dosahuje asi 15 rokov.

Pri opise Tui Yellowow Ribbon nemožno poznamenať jeho hlavnú rozlišovaciu črtu: žlto-zlatú farbu mladých výhonkov. Najjasnejšia farba hrubých a jemných ihiel je možné získať v miestach s rolovacím tieňom.

Thuya Žltá stuha v živom plotuNa jeseň sa na strom stane malý kužeľ (dlhý až 1 cm). Koreňový systém tuy je povrchný, rozvetvený s niekoľkými hlbokými koreňmi. Odroda je odolná voči vetru a je odolná voči zimám. Ľahko toleruje mrazy na -35 stupňov.

Žltá stuha Thuju sa často používa na vytvorenie živých plotov. Ihly jemných, teplých, tónov vytvárajú pozadie pre skladateľove myšlienky záhradníka.

Kedy a ako pestovať

sadenice Tui Yellowow RibbonVysádzanie thujy sa najlepšie robí na jar. Počas jesennej výsadby strom nemôže mať čas sa usadiť a prispôsobiť sa na otvorenom teréne pred nástupom zimy. Pri výbere miesta na výsadbu Tui Yellowow Ribbon by ste mali zvážiť nasledujúce funkcie:

  1. Rastlina uprednostňuje slabo kyslú alebo slabo alkalickú zem s prídavkom rašeliny a piesku, rovnako ako hliny a piesčitú hlinku.
  2. Vlhkosť pôdy by mala byť mierna. Koreňový systém môže zomrieť v prítomnosti stojacej podzemnej vody.
  3. Osvetlením stromu je preferovaný čiastočný odtieň. Pri výsadbe silného tieňa sa stratí zlatý odtieň ihličiek a jeho hustota. Neustále slnečné svetlo môže spôsobiť popáleniny.
  4. Thuya zle reaguje na prievan.

jediné vysadenie Tui Yellowow RibbonPristátie Tui nebude ťažké ani pre neskúsených záhradníkov. Tu sú jeho hlavné fázy:

  1. Pripravíme pristávaciu jamku. Jeho veľkosť by mala byť asi jeden a pol násobne vyššia ako zemné práce sadeníc. Na dne jamy zaspávajú úrodná pôda, zmiešaná s malým množstvom kompostu alebo pripraveného hnoja.
  2. Umiestili sme sadenice do stredu jamy. Koreňový krk sa nachádza tesne nad úrovňou terénu. Korene sa starostlivo rozšíria.
  3. Zaspávame jamu s úrodnou zmesou z pôdy a kompostu a do nej pridáme nitroammofosku (500 g na rastlinu).
  4. Kompaktujeme zem okolo zariadenia.
  5. Hojne zavlažovanie sadenice.
  6. Mulčujeme okrúhly kruh s vrstvou 5-7 cm. Rašelina, kompost alebo borovica môžu byť použité ako mulčovanie.

Pri zdobení živého plotu môžete žltozelenú stuhu vysadiť v jednom alebo dvoch radoch. Pri jednoradovej schéme je vzdialenosť medzi sadenicami 50 cm, s dvojitým radom – 70 cm.

Vlastnosti starostlivosti tuya

pestovanie Tui Yellowow Ribbon v škôlkeThuja, rovnako ako každá rastlina, vyžaduje pravidelnú údržbu. V opačnom prípade stratí svoju jasnosť a individualitu, ihly sa zmenšujú. Na strome sa vytvorí veľké množstvo kužeľov, čo bude mať nepriaznivý vplyv na dekoratívnosť stromu.

Pristovalny kruh rastliny musí byť udržiavaný v čistom stave, včas odstrániť buriny.

Nie je povolené pestovať trávu priamo okolo kmeňa stromu.

Najprv po výsadbe potrebujete týždenné zavlažovanie. Norma je vedro s vodou na rastlinu. Ak dôjde k suchému počasiu, spotreba vody sa zvýši: jeden a pol až dve vedrá na sadenice dvakrát do týždňa.

Systematické zavlažovanieŽltý ježko Tylö je tiež potrebné pre dospelé rastliny, pretože thuya odparuje veľa vlhkosti. Odpovedajúce zariadenie na vykonávanie postreku. V horúcich dňoch sa tento postup môže vykonávať denne. Po zalievaní sa odporúča ponoriť kruh s blízkymi pahýlmi.

Topping pre tuja potrebuje mierne. Skoro na jar, pred konečným stratou snehu, je možné privádzať NPK (30 g na štvorcový M ..) Alebo komplexné hnojivá, v neskorom lete a ranom jesene – potaš a hnojivá. Prežitie rastliny vedie k veľmi rýchlemu rastu, a tým k strate ornamencie

Orezanie Tui žltá páskaPrerezávanie thujy sa vykonáva na jar. Skladá sa z odstraňovania suchých výhonkov av prípade potreby z lisovania živého plotu a koruny.

Pri prerezávaní stromu sa neodporúča odstrániť viac ako tretiu časť záberu.

Dresy dospelých sú mrazuvzdorné. Mladé stromy odporúčajú voľne vinutia svetla vrecoviny plátno alebo tenká a tým chráni rastlinu pred spaľovaním v zimnom a jarnom slnkom. Aby ste zabránili pretrhnutiu pobočiek thuya pri silných sneženiach, odporúčame ich na zimu dotiahnuť lanami.prístrešok na zimu

Pri správnej výsadbe a minimálnej starostlivosti môže Thuya Yellowow Ribbon páčiť svojich majiteľov viac ako tucet rokov.

Zoznámenie sa so žltou stuhou – video