stupňová tehla kvetinovýVäčšina záhradníkov miluje ich pozemok rovnako ako mestský byt, ale nemusia hovoriť o majiteľoch súkromných domov: Každý chce, aby zeleninová záhrada priniesla nielen zdravú a neznečisťujúcu zeleninu a ovocie, ale aj oko. Preto sa každý pokúša ozdobiť niekoľko akrov svojou vlastnou cestou: položte kamenné cesty, usporiadajte malý rybník, položte altánok. Jedným z najjednoduchších a najefektívnejších spôsobov zdobenia pozemku krajiny sú kvety. A čím viac originálneho prístupu k ich výsadbe, tým prekrásnejšie budú vyzerať, keď kvitnú. Samozrejme, tehlový kvetinový záhon bude vyzerať oveľa lepšie ako zvyčajné pristátie. Výhody tehlových lôžok v dacha sú nepopierateľné: okrem krásneho dekoratívneho významu nesú racionálne zaťaženie – zónovanie priestoru a zabránenie šíreniu buriny.

V tomto článku sa naučíme, ako kvalitne a krásne vytvoriť kvetinovú záhonu s vlastnými rukami.

Vyberte miesto pre tehlovú kvetinovú záhonu

Najprv sa rozhodnite, kde chcete vybaviť kvetinovú záhradu. Na prvý pohľad sa môže zdať, že to nie je také ťažké, je však potrebné zvážiť tieto faktory:

 • Osvetlenie – kvetinový záhon by nemal byť v tieni domu alebo skleníka, pretože dobré množstvo slnečného svetla je potrebné pre dobrý rast kvetov.
 • Pohľad na kvetinovú záhradu – kvetinové záhony by mali byť jasne viditeľné z okna domu alebo z verandy, aby ste vy a vaši hostia mohli vychutnať krásny výhľad.

Ak už viete, kde chcete vytvoriť záhon, zamyslite sa nad jej tvarom.

Existuje niekoľko typov záhonov:

 • Prsteň (vysadený okolo stromov alebo rybníkov);
 • ostrov (kvetinové záhony s guľatým tvarom);
 • (dlhé úzke záhony pozdĺž cesty alebo steny);
 • stupňovité (viacúrovňové záhony);
 • obdĺžnikové záhony.

Okrem vhodného miesta pod kvetinovým záhonom musíte tiež vybrať kvety, ktoré v ňom rastú. Upozorňujeme, že sa navzájom kombinujú nielen farebne, ale aj v kompatibilite.

kvetinový
kvetinové záhony z tehál

okrúhle záhony

rohová murovaná posteľ

Polygonálne tehlové záhonové kvetiny

Vlnité biele kamenné tehly

Nevyhnutné materiály pre murované kvetinové záhony

Tehlové záhony sú jednoduché a nevyžadujú si zvláštne výdavky. Obvykle sú na mieste už k dispozícii všetky potrebné materiály: v prvom rade ide o tehlovú a cementovú maltu. Okrem toho budete potrebovať kolíky a líniu na vyrovnanie, rovnako ako piesok a ďalšie kamene na dekoráciu.

Related  Zoznámime sa s odrodami zimolezu pre strednú zónu Ruska

Etapy práce

Celý proces vytvárania kvetinového záhonu s vlastnými rukami možno rozdeliť do niekoľkých etáp:

 • Značenie. Nakreslite obrys budúceho kvetinového záhonu na zem, vyberte ho pomocou tenkého pásu tkaniny.
 • Vykopávame dieru. Hĺbka jamy nesmie presiahnuť 30 cm. Na dne je potrebné položiť piesok a dlažobné kocky, aby sa zabezpečila kvalitná drenáž.
 • Staviame steny kvetinového záhonu. Vytvorte prvý rad tehál, označte ich kolíkom na obidvoch stranách a nakreslite medzi nimi líniu. Roztierajte roztok. Vytvorte tehly, upevnite ich maltou a uistite sa, že murivo je ploché a robustné.
 • Ponechajte pripravené murivo po dobu 4-5 dní, aby ste boli silnejší.
 • Vložte potrebné množstvo pôdy do postele. Nechajte ju zmršťovať po dobu 10-15 dní.
 • Rastliny rastliny, vyliate hojne. Fotografie postele z tehál vám pomôžu krásne zaistiť rastliny.

Dekorácia kvetinového záhonu

Keď je kvetinový záhon pripravený, môžete ho zdobiť ďalej. Ak sú steny kvetinového záhonu dostatočne široké, v rohoch môžete položiť kvetináče. V blízkosti kvetinovej záhrady záhradné sochy budú vyzerať dobre. Usporiadať cestu k záhonovému kvetu z dekoratívnych dlaždíc, štrku alebo iných materiálov. Ďalšie nápady na zdobenie vašej kvetinovej záhrady môžete čerpať z fotografií z tehál kvetinové záhony okrem tohto článku.

Prajeme vám úspech vo vašom úžasnom úsilí. Nechajte svoje tehlové kvetinové záhony teší vás mnoho rokov.

Video: príklady kvetinových záhonov