krásna kombinácia kameňov a rastlínRastliny a kamene dokonale prelínajú, takže stojí za to, aby ste vo svojej záhrade vyzdvihli malý kútik pre skalku. Niektoré rastliny pre alpský snímok, fotografie a ich mená, uvidíte v tomto článku. Náš výber vám pomôže urobiť kopci originálnym a jasným, bude to najlepšia dekorácia celého objektu.

Dekorácia šmýkača vlastnými rukami (foto a graf)

návrh alpských altánovNajprv je potrebné urobiť označenie obrysov budúcej skalnej záhrady, odstrániť burinu a trávnik. Potom je vnútri týchto obrysov potrebné vytvoriť malý zárez v zemi a vytvoriť celý objem budúcej skalnej záhrady. Na to sa používajú nielen veľké kamene, ale aj sutiny, stavebný odpad, štrk. Najprv položte najväčšie kamene, potom malé, pokryté pieskom a pôdou.

Keď sa vrstva pôdy usadí, musíte vyplniť všetky útvary s rovnakou pôdou a potom pridať ďalšiu 20 cm vrstvu pôdy, vaše rastliny rastú na nej. Potom položte všetky zvyšné dekoratívne kamene.

Schéma usporiadania alpského svahuPripravuje sa pripravený šľapací stôl, celá konštrukcia stojí dva až tri týždne, môžete viac, celú dobu musíte aktívne odstrániť burinu. Potom sa rastliny vyberú pre alpskú šmýkačku, pozerajú sa na fotografiu, napíš mená odrôd, ktoré sa im páčia, a kúpia si ich v špecializovaných predajniach. Všetky rastliny sú vysadené buď na jar alebo začiatkom jesene, spravidla v septembri. Čas výsadby závisí od toho, kedy budete môcť pripraviť základňu pre skalnatú záhradu.

Kritériá pre výber rastlín pre alpský vrch

výber rastlín pre alpský vrchDekoratívne rastliny na kopci sa vyberajú podľa určitých pravidiel, nie sú zložité, môžete zvládnuť túto jednoduchú vedu sami. Vyššie môžete vidieť fotografiu – zdobenie alpského kopca vlastnými rukami. Tradičný klasický prístup zabezpečuje prítomnosť trvalých rastlín na kopci, ktoré rastú vo voľnej prírode. Jedná sa o exempláre, ktoré nepatria do úvahy, v ktorých je malý a kompaktný ker, nenáročný na zem a prítomnosť vlhkosti. Tieto druhy sú zvyčajne zimovzdorné, sú odolné voči poveternostným vplyvom. Medzi príklady patria rastliny, ako je dryad, shilolist phlox, tymian (oba plazivé a bežné a alpská alpaka.) Uvidíte aj niektoré kvety pre alpský vrch v článku.

Related  Fotografie rôznych typov gippeastramu a zvláštnosti starostlivosti o ne

Takmer vždy na kopcoch sa nachádzajú ihličnaté ihličnany, niekedy listnaté nízke kríky, medzi ktorými je lepšie vybrať pomaly rastúce odrody. Medzi opadavé na alpských snímkach vyzerajú dobre:

  • krátke odrody z čučoriedky, ktorého plody a farebné jasné lístie zdobia kopci až do neskorej jesene;
  • Japonská nízka kunčina;
  • niektoré odrody cotoneaster.

Spolu s dekoratívnymi kameňmi tvoria základ celej kompozície. V nedávnej dobe sa však na alpskom vrchu stretávajú aj ročné obdobia, ktoré majú dlhú kvitnúcu dobu, stepné trávy a cibuľové. Druhá z nich veľmi oživí kopce na jar a poteší pestovateľov kvetov. Môžu to byť krokusy, snežienky a ľalie z údolia, okrasné cibule a narcisy, podrodené odrody tulipánov a cyklámen.

Najobľúbenejšie kvety pre alpský vrch

Prinášame do pozornosti niekoľko mien a fotografií populárnych rastlín pre alpský vrch (kvety – trvalky).

Iberis

IberisIberis vyzerá veľmi dobre na vrchole kopca, existujú odrody, ktoré nevyrastajú viac ako 10 centimetrov na výšku. Rastlina kvitne hojne so snehovo bielymi záclonami na konci jari alebo začiatkom leta.

Plesnivec

PlesnivecSlávna horská kvetina, spievaná v literatúre vo voľnej prírode, rastie na vyčerpaných hlinených pôdach. Takáto rastlina na vysokohorskom kopci je pýchou pestovateľa kvetov, najmä preto, že je uvedená v červenej knihe. Avšak, je možné pestovať tento kvet nezávisle od obyčajných semien, a potom šíriť obvyklým spôsobom (sadenice).

Edelweiss je slnkom milujúci a netoleruje tieňovanie, pretože vo voľnej prírode tieto rastliny rastú na vrcholoch hôr. Pre lepší rast exotického kvetu je potrebné vytvoriť špeciálnu vyčerpanú pôdnu zmes s jemnozrnným pieskom a malými kamienkami.

Takže vyberanie kvety pre alpský vrch už mnoho rokov, nemôžete ignorovať tento krásny exemplár, ktorý navyše môže rásť na jednom mieste až 20 rokov.

Molodilo (kamenná ruža)

Molodilo pre alpský vrchTáto rastlina je podobná rozetám, ktoré sa skladajú z mäsitých hustých listov všetkých veľkostí a tvarov. Rôzne odrody sa líšia svojimi farbami. Existuje veľa druhov a odrôd medzi celoročné kvety pre alpský vrch, rozety sú vínovo a striebristo zelené, môžete si vybrať niekoľko rôznych vzoriek naraz. Nenáročná rastlina sa môže prispôsobiť akýmkoľvek životným podmienkam a zaberá najviac nepohodlné miesto vrátane prasklín medzi kameňmi, ktoré sú ideálne pre alpský sklíčka.

Related  Ako vysadiť spiru a usporiadať správnu starostlivosť o rastlinu

Arménie pobrežie

zbrojnica schopná plavbyTáto rastlina sa nebojí zimy ani sucha, ale nepáči vodu. Malé kríky, môžu okamžite uvoľniť desať stopiek, v ktorých sú guľovité kvetenstvo. Arméria je stále dobrá, pretože kvitne veľmi dlho, praktické počas celého leta, ale nesmieme zabudnúť na odstránenie starých kvetenstvo, inak sa bude vyčerpať.

karafiáty

karafiát modrošedýTrvalky karafiáty sú na alpskom vrchu veľmi dobré, mimochodom dobre rastú v horách. Pravdepodobne sú preto najpopulárnejšie karafiáty zo všetkých celoročných kvetov pre alpský sklíčka. Existuje veľa vhodných odrôd, napríklad byliniek, krátkych pražcov, sisajy a tiež šedo-modrej farby, ktoré prejdete na fotografiu vyššie. Karafiáty rozkvetnú všetky letné obdobia svetlými kvetmi, ktoré odvodňujú príjemnú korenistú arómu.

Khvoyniki – základ alpského kopca

ihličnanov na alpskom vrchuV prvom rade chcem zdôrazniť tie najkrajších rastlín, napríklad trpasličí druh norského smreka, ktorý rastie dokonca aj v kvetináčoch a je to skutočná perla na alpskom vrchu. Tiež prekvapujúco krásna je plačúca jedľa, je tmavozelená so žltým nádychom a dlhé pobočky sa ohýbajú na zem.

Keď vytvoríte alpský snímok, často sa chystáte použiť zrezané stromy s tradičnými vysokými ihličnatými stromami. Ak starostlivo zoberiete fotky na návrh alpského kopca vlastnými rukami, zistíte, že existujú iba odrody trpaslíkov. Všetky rastliny, ktoré vo voľnej prírode musia byť veľké, sa ich pokúsia stať.

trpasličí borovica NevakiTu sú niektoré druhy a odrody trpaslíkových ihličnanov:

  1. Nevaki – japonská borovica, ktorá odkazuje na skutočné bonsaje, prirodzene, trpaslík. Jedna z odrôd je na fotografii vyššie. Ak je to rezané, bude mať akúkoľvek formu.
  2. Pine Nana, veľmi načechraná tmavozelená.
  3. Pander Pine, tiež veľmi načechraný s obrovskými ihlami, rastie aj bez prístrešku, aj keď pochádza z teplých miest.
  4. Velda – plazivé druhy borovice, výhonky rastú len horizontálne. Musí byť rezané, inak bude trvať tri metre v kruhu.

Related  Dôležité informácie o výsadbe a údržbe vonkajších aktivít

Nemôžete zabudnúť na plazivé odrody jalovíc, sú nenahraditeľné na alpských vrchoch.

Takže, ak chcete vytvoriť skutočne úžasný snímok, pozrite sa na fotografiu kvetov pre alpský vrch, pamätajte si mená rastlín, ktoré sa vám páčia a dopredu, pre príčinu! Môžete vytvoriť alpský snímok s vlastnými rukami bez vážneho finančného alebo dočasného odpadu a nebude to veľa času. Samotný proces jeho tvorby je veľmi zaujímavý a výsledok presahuje všetky tie najvážnejšie očakávania.

Aké rastliny sú potrebné pre alpský snímok – video