krásne kvetinové lôžkoNízke kvety sú nevyhnutným prvkom pre akékoľvek kvetinové záhony. Používajú sa ako popredné a separačné prvky pre väčšie rastliny. A teraz stále viac a viac pozornosti priťahuje kvetinové záhrady, vytvorené len z nízkych rastlín.

Pri výbere kvetov a okrasných rastlín je dôležité zvážiť, aký typ kvetinovej záhrady má vytvoriť.

Kvetinové záhony sa môžu meniť podľa:

 1. stupeň osvetlenia;
 2. vlhkosti;
 3. farebný roztok.

Výber rastlín v závislosti od osvetlenia

Kvetinové záhony môžu byť umiestnené na dobre osvetlenom mieste. V takom prípade si môžete dať na neho kapustová, malé druhy pelargónie, nechtíka a Dahlia, Aubrieta, Alyssum, Celosia striebro, lobulyariyu, Nasturtium, mesiačiky. Vyzerá to skvele a dekoračné leef rastliny – Coleus, Far tsinnerariya, Chlorophytum, okrasných kapustu.

Pre čiastočné odtieň bude vyhovovať begónie, Fuchsias, Impatiens ( “Vaňka mokré”), sedmokrásky, fialová tricolor, modrice, Scilla Difolia, hyacinty.
V tieni, hostitelia a ľalie z údolia dobre rastú.

Výber kvety pre pôdy s rôznou vlhkosťou

mladý - malý kvet pre záhonVo vlhkých miestach je veľa rastlín pohodlné. Tieto podmienky, ako hostiteľ, Coleus, kapusta, begónie a netýkaviek, dúhovky. Ak je pozemok sa nachádza na suchom mieste, potom pomohol rastlín – sukulenty: rozchodníky rôznorodé, mladý, lomikameň, zimozeleň.

Kvetinové lôžkové riešenie

Farbou záhonov môžu byť:

 1. monochromatický;
 2. pestrý.

V prvom prípade, trhať kvety v rôznych odtieňov tej istej farby. Napríklad na lôžku môžu byť zasadené modré Aubrieta, lobulyariyu, Bellflower, petúnie modrej a fialovej farby (cv Mirage, Fantasy Merlin), modré Muscari, Nezábudka.

kvety

Ružový záhon sa získava z rovnakých petúnií, ale ružovej, fialovej a karmínovej farby, begónie, muškáty a fuchsie. Perfektným doplnkom bude ružová arogancia a sedmokrásky. Na posteľ ani zdať nudné, okolie vysadené rastliny s kvetmi rôznych veľkostí a tvarov.

Farebná kvetinová záhrada si vyžaduje starostlivé plánovanie. Tu môžete použiť rôzne riešenia – kombinovať rastliny s kontrastnými alebo súvisiacimi farbami, vytvárať rôzne ozdoby. Takže kombinácia modrých kvetov a žltých alebo oranžových nechtíkov bude výnimočná. Všetky farby budú vhodné, ak sú oddelené pruhmi bielej farby. A každá kvetinová záhrada bude elegantnejšia, ak ju obklopíte “matracou” z bieleho voňavého alissumu.

Related  Pristátie miezd a starostlivosť o neho na otvorenom teréne

Nízke pestované viacročné kvety

Základom akéhokoľvek kvetinového záhonu sú viacročné rastliny. Sú zárukou zachovania “tváre” záhrady.
Crocuses sú veľmi dojemné. To možno odporučiť klasifikovať Prince Clause (biela farba až fialové škvrny), Ruby Gian (magenta), Violet kráľovná (zlatý fialové kvety a krku).

Muscari rozkvitá jeden z prvých a poteší sa svojimi modrými alebo bielymi “sviečkami”. Po nich sa objavujú narcisy a tulipány, ktoré majú aj veľa odrôd. V máji až júni príde čas pre phloxy: styloid, Douglas, Rugelli.

Nízka-rastúca phlox pre kvetinové záhon

Celé leto a až do neskorej jesene kvitne dlhodobé alisum (skalné a strieborné). Na jeseň, keď väčšina rastlín už zaspáva, v záhradách vládnú celoročné astery a chryzantémy.

Nízkorozpočtové chryzantémy pre kvetinové záhony

Každoročné predimenzované kvety na lôžkach

Letniki vám umožnia priniesť do svojho života rôznorodosť – pretože ich rozsah sa môže meniť každý rok. Okrem toho vyplňujú medzery, v ktorých viacročný plán ešte nenastal.

Najpopulárnejšie druhy týchto rastlín sú:

 • asters (napríklad odroda Milady);
 • aheeratum, dávajúc kvetinové lôžko biele a modré tóny;
 • okvetné lístky nechtíkavé a malé odrody;
 • begóniá (Cock Tail and Organdy);
 • nealkoholické odrody Little Ball, Calypso, Orange Coronet a Lemon Coronet;
 • mattioly (nočné fialky), ktoré majú silnú a príjemnú arómu.

Samostatne je potrebné písať o petúnie. Rozmanitosť a farby týchto elegantných a nenáročných kvetov sú tak rozmanité, že môžete zdobiť kvetinovú záhradu len s nimi. Okrem toho sú petúnie zvyčajne lacné.

Nemali by sme zabúdať ani na okrasné rastliny. Niektoré z nich sa navyše nedajú odlíšiť od skutočného kvetu.

Taká je dekoratívna kapusta kapustových odrôd (do výšky 40 cm):

 • “Farby na východe” s listami zo striebristého šedej vonku na vínnu;
 • “Lacy mozaika” z fialovej, krémovej alebo bielej;
 • “Ruský kruh” rôznych farieb;

zakalený karfiol

Kapusta odoláva mrazom na -12 stupňov a je mimoriadne atraktívna v chladnom počasí, keď iné rastliny už nie sú viditeľné. A ďalšie plus: priamo z lôžka kapusty možno podávať na stôl, ak nie je ľúto, že jesť takú krásu.

Správne vybrané rastliny urobia kvetinovú záhradu jasnú a krásnu od jari po mráz. Len pamätajte na správnu starostlivosť. Nízko rastúce rastliny nemôžu byť preplnené dusíkom – z toho budú blednúť a roztiahnuť sa.

 Video: populárne veľké kvety pre záhon