žena s kosačkou na trávuNemáte žiadnu túžbu pracovať v lete na lôžkach, takže celá oblasť dacha bola jednoducho vysadená trávou. Tu si môžete odpočinúť po náročnom každodennom živote mesta. Aby Váš letný trávnik vyzeral krásne, potrebujete aj starostlivosť. Ručné kosenie trávy okolo miesta je ťažké a dlhé. V špecializovaných predajniach sa predávajú rôzne modely elektrických a benzínových kosačiek na trávu, ktoré sa môžu stať vašimi vernými asistentmi v krajine. Je potrebné vybrať vhodný model pre vašu kosačku.

História vynálezcu kosačky na trávu

Prvá kosačka Edwin Badding

V mestečku Stroud v Anglicku v roku 1830 Edwin Beard Bading vynašiel kosačku na trávu. Byť majstrom v miestnej továrni na výrobu textilu a pozorovaním práce na zariadeniach na rezanie okrajov na tkaninách, vzal ako základ mechanizmus a po prvýkrát sa objavil valcový kosač na trávu. Bola to veľmi ťažká liatinová mechanika, ale oveľa jednoduchšie sa starali o anglické trávniky než o kosenie veľkých trávnikov bežnou kosou. Spoločnosť “Ransom” sa stala majiteľom patentu pre vynález a začala vyrábať malé jednotky pre páni a veľké kosačky na trávu pre prácu na veľkých plochách. História kosačky sa začala rozvíjať.

Škótsky Alexander Shanks sa stal nástupcom vynálezov a bol prvým, kto vytvoril samohybný model, ktorý namiesto človeka pretiahol koník. Agregát sa stal širším a ľahším vďaka Thomas Greenovi v roku 1853 po tom, ako reťazová jazda bola nahradená ťažkými liatinovými prevodmi. Ešte jednoduchšia a praktickejšia kosačka bola Amary Hill. Ďalšou etapou príbehu bolo vytvorenie mechanickej sekačky Elwood McGuire z Ameriky.

V roku 1890 sa objavili kosačky na paru a benzín. Začiatkom 20. storočia sa Ransomes, Sims a Jefferies stali hlavným výrobcom kosačky na trávu s benzínom. Európa začala používať masové kosačky na trávu až po druhej svetovej vojne. Hlavným výrobcom je nemecká spoločnosť. V Austrálii sa objavila rotačná kosačka na trávu. V skorých 60-tych rokoch Flymo predstavil model vzduchových vankúšov na svete. Zoznámime sa so všetkými druhmi kosačky na trávu.

Typy kosačiek na trávu

Dnes vo výrobe existujú tri typy kosačky na trávu.

Manuálne modely môžu byť s benzínovým alebo elektrickým motorom. Rezací mechanizmus je pripevnený k spodku držiaka tyče a samotný motor je pripevnený k hornému koncu. Stále na tyči sa nachádzajú špeciálne kľučky, ktorými obsluha riadi jednotku. Hlavná výhoda ručných modelov je schopnosť kosiť sa na najťažších miestach s maximálnou blízkosťou stromov, kríkov, plôch. Operátor položí pás na ramená a kosačku na správne miesto. Kvôli ochrane úžitkových rastlín pred náhodnými poruchami sú kosačky vybavené krytom.

Related  Prečo sa Kalančó na okenných parapetoch zmení na žlté listy

Ručná kosačka na trávu

Modely kolies sú určené na spracovanie trávnikov na plochých a veľkých plochách. Prevádzkovateľ nemusí mať kosačku v rukách. Teraz ho práve posúva pred ním. To je len taký model, ktorý nie je vhodný na úhľadné kosenie trávy v blízkosti plôch, stromov a stien. K dispozícii sú modely vybavené funkciou mulčovania kosenej trávy alebo špeciálnym košom na jej zhromažďovanie.

Kolesový kosačka na trávu

Raiders sa líšia svojou silou a schopnosťou zvládnuť obrovské oblasti bez veľkého úsilia. Tento mini traktor s pohodlným sedadlom pre obsluhu. Okrem kosenia raider mulčuje trávu alebo ju zozbiera v krabici s kreslom na zadnej strane.

Samohybný benzín na kosačku

V závislosti od použitého zdroja energie môžu byť kosačky na trávu benzínové alebo elektrické. Na prevádzku elektrickej sekačky na mieste potrebujete dlhý napájací kábel. Benzínové kosačky na trávu sú vďaka vynikajúcej možnosti použitia na akýchkoľvek miestach veľmi žiadané. Motor s benzínom je oveľa silnejší a bez špeciálnych úsilí kosí vysoká a silná tráva.

Kritériá pre výber kosačiek na trávu pre chaty

muž s kosačka na benzín

Pri správnej voľbe v type skladu kosačky na trávu pre vaše stránky sú ovplyvnené tromi hlavnými kritériami:

 1. Typ trávy pestovania na mieste. Výkon nakupovaného zariadenia závisí od toho. Pri kosení mäkkej trávy nie je potrebný trimmer s výkonným motorom. Na kosenie vysokých bylín so silnými burinami je lepšie kúpiť benzínový model s výkonným motorom.
 2. Terén. Miesto, ktoré sa nachádza na strmých svahoch s veľkým množstvom priehlbín a vrchov, je najlepšie zaobchádzať s ručnou sekačkou. To isté sa dá povedať o kosení v sade. Ploché plochy trávnikov rýchlo a kvalitatívne riešia nájazdníci a kolesové jednotky.
 3. Rozmery trávnikov. Malé predmestské oblasti nevyžadujú nákup silných kosačiek. Uprednostňujte trimmery s nízkym výkonom alebo ručné pásky. Ak je obrobená plocha viac ako 3 hektáre, urobí sa kolesový model. Ak chcete rýchlo a efektívne kosiť trávu na veľkej ploche, potrebujete silný trimr.

Related  Ozdobíme našu stránku ibištekom trávnatým

Vzhľadom na základné kritériá pre výber správneho modelu kosačky na trávu, nesmieme zabúdať na technické vlastnosti žacích strojov. Ak chcete použiť kosenie trávy na kŕmenie dobytka, potrebujete agregát so špeciálnou krabicou na zber kosenia. Použitie kosenej trávy ako hnojiva pre danú lokalitu zahŕňa nákup modelu so špeciálnym bubnom pre brúsne rastliny.

Kúpte si modely kosačiek iba v špecializovaných predajniach, aby ste získali záruku na údržbu a výmenu nízko kvalitných zariadení.

Recenzia známych modelov kosačiek

V súčasnosti sa vo výrobe kosačky na trávu venuje veľa rôznych spoločností, ale budeme skúmať kosačky na trávu, aby sme dali len malý počet najobľúbenejších modelov.

Kosačka na trávu Bosch Rotak 32

Vynikajúci moderný model s inovatívnymi vodidlami umožňujúcimi kosenie trávy v najbližšej blízkosti okraja. Je to potešenie spolupracovať s takouto kosačkou. Je ľahký s výkonným motorom, pohodlnou rukoväťou, zberačom trávy s objemom 31 litrov, nastaviteľný podľa výšky rezu. Pás trávy so šírkou 32 cm sa rozrezá na jeden priechod. Motor na kosenie trávnika Bosch Rotak 32 je chránený pred reštartovaním.

Kosačka na trávu Bosch Rotak 32

Kosačka na trávu Makita

Udržujte územie v blízkosti domu v dobre udržiavanej forme ľahko a jednoducho pomocou modelu elektrickej sekačky Makita ELM3311 bez vlastného pohonu. Šírka kosenia je 33 cm, minimálna výška rezu trávnika je 20 mm a maximálna výška kosenia je 55 mm. Na výrobu kosačiek sa používa polypropylén.

Keďže na fórach ponechali početné recenzie na elektrické kosačky na trávniku spoločnosti Makita, spotrebitelia si všimli dobrú priechodnosť jednotky, kapacitu tráviaceho zariadenia s ukazovateľom plnenia. Aby sa zabezpečila schopnosť kosiť trávu v blízkosti stien alebo okrajov, výrobca zatlačil kolesá do tela.

Kosačka na kosačku

Husqvarna kosačky na trávu

Spoločnosť vyrába od manuálnych modelov až po univerzálne lietadlá. Model 128R je vybavený nožovým nožom a cievkou s rybárskym vedením. Žací stroj je poháňaný dvojtaktným benzínovým motorom.

Husqvarna kosačka na trávu

Model kosačky Husqvarna WC48SE upozorňuje na jej vzhľad, šírku kosenia 48 cm, trojstupňové nastavenie skosenia, pohon na predné kolesá a plné technické vybavenie. Kosená tráva môže byť mulčovaná a rozložená na trávnik alebo zozbieraná v zachytávači trávy.

Related  Voňavé hyacinty: výsadba a starostlivosť v otvorenom teréne

Husqvarna kosačka na trávu

Rider Husqvarna LT154 beží na benzíne. V jednom priechode sa pás prerezá o šírku 97 cm. Zrezaná tráva sa spadne na jednu stranu. Vynikajúci mini traktor pre manipuláciu s veľkými plochami. Jedinou nevýhodou je nedostatok trávnika.

Sekačka na trávu s vlastným pohonom

Samohybná elektrická sekačka Husqvarna sa obyčajne nazýva robot. Pre jeho prevádzku pozdĺž obvodu miesta je vložený obmedzovač drôtu. Pri prvom spustení robota na mieste starostlivo preskúma celý priestor a vstupuje do obrysu na pamäťovú kartu. Navigačný systém je aktivovaný. Teraz tvoj asistent kontroluje miesto každý deň a kosí pestú trávu. Stačí si vychutnať krásu dobre upravených trávnatých plôch.

Robot kosačky na trávu

Porady odborníkov na výber kosačiek na trávu pre chatové osady

 • Pred výberom modelu premýšľajte nad tým, ako použijete zrazenú trávu. Na oplodnenie miesta potrebujete kosačku s funkciou mulčovania.
 • Uprednostňujte trimer s trávnikom, dbajte na jeho kapacitu. Je žiaduce, aby zhromažďoval svah z celej stránky. Zachytávač trávy chráni váš trávnik pred semenami buriny.
 • Všetky detaily kosačky, ktorú ste si vybrali, musia byť vyrobené len z veľmi kvalitných materiálov. Najlepšie v tomto prípade sú plastové alebo kovové prvky.
 • Ak máte problémy s chrbticou, odmietnite zakúpiť si ručnú kosačku.
 • Väčšina modelov lupičov a kolesových kosačiek má možnosť nastaviť výšku kosenia, čo je dôležité pre terén s výkyvmi.
 • Jednotka s veľkými kolesami ľahšie prechádza cez trávnik.
 • Zakazujte nákup žacích strojov pomocou žacieho prvku vyrobeného z dreva alebo lán. Po ňom kosenie nevyzerá veľmi atraktívne. Najlepšou možnosťou sú ostré nože.
 • Čím väčšia je šírka kosenia, tým menej priechodov budete musieť spracovať.

Teraz viete, v ktorej krajine bola vynájdená kosačka na trávu, hlavné kritériá pre výber správneho modelu pre vašu chatu. Môžete navštíviť špecializovaný obchod a kúpiť to, čo potrebujete, a na jar vyskúšať nové zariadenia na vašich stránkach. Ak už máte kosačku, povedzte nám, ako ste ju kúpili, a či to odôvodňuje vaše nádeje.

Video tipy pre špecializovaný výber kosačiek