Amaryllis ambitionDve rastliny z čeľade Amaryllis sú na prvý pohľad nerozoznateľné. Obe rastliny produkujú šípku zdobené niekoľkými gramofónmi úžasnej krásy. Spočiatku vzácne kvety pestovali iba v skleníkoch, kde vytvorili podmienky podobné prírodným podmienkam. Botanisti však našli niekoľko znakov, ktoré poukazujú na rozdiely v hippeastrum a amaryllis na fotografiách a katalógoch rastlinných odrôd.

História vzhľadu v Európe a to, čo robí kvety podobnými

V bežných ľuďoch sa nazývajú lilyoncissa alebo ľalieEurópa otvorila nové kvety kvety len neskoro a prvýkrát sa spomína v profesionálnych katalógoch rastlín v roku 1737, pôvodne nazývaných ľalie a lilionarcissa. Opísaný rod Amaryllis je založený na opise prvých exemplárov z Južnej Afriky. Neskôr sa objavili nové exempláre zo subtropík Ameriky

Amaryllis AmsterdamV roku 1821, botanik W. Herbert načrtol hlavné rozdiely Amaryllis rastliny z Afriky a Ameriky regióny. Nový rod sa nazýva Hippeastrum. V tomto krásnom Amaryllis je pravý a jediný druh, všetky ostatné odrody a hybridy sú nazývané alebo Hippeastrum Hippeastrum hybrid. Toto nariadenie bolo založené až v roku 1954 Medzinárodným botanickým kongresom.

Hypeastrum dvojitý žltý senV polovici 19. storočia sa o dodávke Amaryllis do Petrohradu informovalo. V roku 1936 sa v Adlerovi zorganizovala škôlka pre pestovanie cibuliek a v Estónsku sa od roku 1953 venuje výskumu biologického ústavu.

Hippeastrum a amaryllis sú cibuľovité rastliny. Vynásobia semenami, deťmi a šupinami od žiarovky. Po chvíli odpočinku vystupuje šíp zo žiarovky, korunovaný veľkými gramofónmi. Po dlhom kvitnutí je čas odpočinku.

Hypeastrum Blossom PcacockTvar a farby odrodových a hybridných jedincov sú rôznorodé. Pre milovníkov oboch kvetov sú dokonalé v kráse, sú pýchou majiteľa.

Aký je rozdiel medzi gippeastrum a amaryllis?

Hyppeastrum Evening AvenueAmaryllis krása, amaryllis belladonna, to sú názvy jedného rodu a jedného druhu rastlín Amaryllis. Hippeastrum ako rod je reprezentovaný 90 druhmi. Sú klasifikované ako odrody a hybridy:

  • pestované prírodné odrody;
  • s dlhými tubulárnymi kvetmi;
  • prekrížená s amarallisom;
  • s hippasterom regiónu;
  • hybridy – Leopold;
  • opracovanie;
  • orhideepodobnye;
  • miniatúrne kvety;

V tomto prípade existujú hybridy, ktoré nezodpovedajú popisu ktorejkoľvek z týchto podskupín.

Hyppeastrum Hmlovina AndromedaRastliny sa líšia v období tvorby listov a ich klesania. Listy na amaryllis sa objavujú po kvitnutí a pomáhajú doplniť zásobu živín. Potom listy zomrú a žiarovka vstúpi do doby pokoja. Pri kvitnutí nemá Amaryllis listy. Amaryllis kvitne koncom leta a jesene a uvoľňuje mäsitú šípku s kvetom stredne veľkých kvetov, ktoré môžu byť až 12 kusov. V rovnakom čase kvetiny vyživujú jemnú arómu. Amaryllis kvety iba raz za rok.

Amaryllis RedHippeastrums kvitnú v zime a bližšie k prameňu. Kvety dosahujú priemer 25 cm, umiestnené na dutom stonku v rámci listov. Každá šípka môže mať 2 až 6 gramofónov. Kvitnutie trvá asi dva mesiace.

Hippeastrum Cavalry StarMôžete vystrihnúť šípku a dať ju do džbánu vody. Ak zmeníte denne vodu, kvitnutie bude predĺžené. Oslobodená žiarovka je schopná dať ešte jednu šípku. Môže dobre kvitnúť 2 krát za rok.

Predajcovia môžu stále volať hippeastrum amaryllis. Preto získanie žiarovky, môžete presne určiť, aké druhy rastlín pred vami. V amaryllis má žiarovka tvar hrušky pokrytej šupkou. Ak oddeľujete dosku, potom ju vtlačte podobne ako na web. Tvar žiarovky hippeastramu je zaoblený, predĺžený, váhy sú ľahké, bez dospievania.

Žiarovka gippeastrumListy amaryllis sú úzke, hladké. V Hippeastrum pretiahnuté listy, rovnako ako pásy, vztýčené alebo zvesené, ale orámovaný žiarovkou počas kvitnutia, ak je korene rastliny. Stáva sa, že listy po transplantácii stále chýbajú a šípka už vychádza.Amaryllis bulb

Starostlivosť o Amaryllis

Hippeastrum žiarovka a kvetina špiceAko cibuľovité rastliny rovnakej rodiny vyžadujú podobnú starostlivosť. Pre rastliny je nevyhnutné poskytnúť čas na odpočinok pre dobrý kvitnutie. V tomto prípade sa pre zvyšok Amaryllis vytvoriť leto pre kvitnúce na jeseň a gippeastrum suché a odložil na tmavom chladnom mieste, budete potrebovať jeden mesiac pred budúci kvitnutia.

Hyppeastrum Doping QussnJedným z hlavných rozdielov bude použitie hippeastramu ako krátenej kultúry. V tomto prípade šípka neťahá potravu z žiarovky a rýchlo sa obnoví.

Nebezpečný pre hippeastrum a amaryllis je nadmerné zvlhčenie pôdy so slabou drenážou. V tomto prípade sa môžu objaviť rôzne hnilobné plesňové ochorenia. Pred vysadením je potrebné vykonať povinnú dezinfekciu a ošetrenie žiarovky pomocou fungicídu zabíjania.

Pravidelne kontrolujte rastliny kvôli prítomnosti roztočov a pavúkov, hlavných nepriateľov týchto rastlín.

Video hippeastrums a amaryllis