krásne mestské kvetinové záhonyAk máte chalupu s pozemkom, pravdepodobne ste premýšľali nad tým, ako krásne kvetinové záhony vyzerajú na tomto úseku. Súhlaste s tým, že obvyklé kvetinové záhony sú už dosť nudné, teraz chcete novosť, jas farieb, originalitu myšlienok. Nižšie sú nápady na dizajn a fotografie krásne zdobené záhony. Použiť trochu úsilia a vaše záhonové kvetín bude potešiť oko každý deň.

Užitočné tipy na zdobenie záhonov

Záhradní záhradníci sa často zamýšľali nad tým, ako urobiť kvetinové záhony výraznejším a zaujímavejším. Samozrejme, každý vlastník pôdy má vlastné názory na to, ako by mali vypadať jeho záhony, ale niekedy aj tipy z vonkajšej strany môžu významne pomôcť pri navrhovaní záhonov. Takže, čo je dôležité v konštrukcii záhonov a aké farby okrem kvetov môže zdobiť?

 • Ak chcete ušetriť peniaze a súčasne zdobiť kvetinový záhon originálnym spôsobom, zahrňte aj vašu predstavivosť. Môžete vytvoriť úžasné dekorácie z kvetinových záhonov z improvizovaných nástrojov, pomocou takých zbytočných vecí ako prázdne fľaše, napríklad, ktoré môžete zdobiť záhon umiestnením vodorovne. Neviete si ani predstaviť, aký zaujímavý bude tento kvetinový záhon!
 • Ak ste jack všetkých obchodov, potom určite budete môcť robiť nejaké zábavné predmety, napríklad figúrky zábavných zvierat, v ktorých bude samotná záhonová záhrada. Môže ísť o postavy rôznych zvierat a vtákov. Vaša predstavivosť nie je obmedzená!
 • A najjednoduchší spôsob, ako ozdobiť kvetinovú záhradu, je použiť staré pneumatiky (posteľ pneumatík). Stačí ich maľovať v rôznych odtieňoch a vaše záhonky budú vyzerať naozaj pekne! Všetko, čo potrebujete pre to – sú to pneumatiky a olejové farby.
 • Pri zdobení kvetinových záhonov nezabudnite na úlohu kvetov. Musia byť usadení v určitom poradí, takže kvetinový záhon nakoniec vyzerá logicky. Ak chcete mať skutočne krásnu kombináciu kvetov, rada kvetinárstva nebude zbytočná.
 • Samozrejme, že každá záhonová kvetina by sa mala úspešne priblížiť k všeobecnej situácii vo veľkosti, tóne a štýle. Kvôli tomu, aby kvetinové záhony vyzerali harmonicky, mali by byť vyzdobené v rovnakom štýle ako miesto. Zvyčajne kvetinové záhony v podobe geometrických tvarov vyzerajú organicky a moderne. Táto klasická možnosť je vždy náhradná, ak z nejakého dôvodu iný dizajn nie je vhodný. A často tento druh záhonov je win-win.
 • Ak chcete, aby vaše kvetinové záhony vyzerali naozaj bohatý a dokonca luxusne si vybrali ako materiál pre ich dekoráciu tehly alebo prírodné kamene – žuly, kamienky a iné. Zvážte však klimatickú oblasť, v ktorej sa nachádza vaša krajina. Nie všetky materiály môžu trvať dlhú dobu v určitých klimatických podmienkach.
 • Dnes môžete čoraz viac vidieť kvetinové záhony, ktoré sú zarámované lemovanou cestou, napríklad z dekoratívnych dlaždíc. Takéto kvetinové záhony vyzerajú na jednej strane pomerne masívne a na druhej strane – štýlové a moderné, ako je vidieť na fotografii zdobených záhonov.
 • Kontrast je vždy výherná možnosť. Dokonca aj v prípade, že kvetinový záhon nie je zarámovaný, sýtosť jeho farieb bude výhodná na to, aby sa odlišil od jasne zeleného trávnika.
 • Ak chcete zvýšiť účinok originality, pridajte do kvetinového záhonu ďalšie prvky, napríklad niekoľko kameňov alebo záplaty.
 • Ak chcete zapôsobiť na návštevníkov originálnosť vašich kvetinových záhonov, môžete rastliny v nich rastúť tak, že keď kvitnú, vytvorí sa určitá postava. Môže to byť napríklad hodiny alebo motýľ. Takýto kvetinový záhon bude vyzerať prekrásne, ale na realizáciu tejto myšlienky budete musieť starostlivo priblížiť výber farieb a usporiadať ich správne.
 • Kvetinové záhony sú spravidla vytvorené tak, aby oko očarilo bohatými farbami od jari až do neskorej jesene. Preto je potrebné vybrať špeciálne záhonové rastliny, ktoré farby vášho dovolenkového pozemku s ich jasnými tónmi a robiť to slnečnejšie a útulnejšie.

Related  Viete, kedy kopať hyacinty po kvete?

tulipány na kvetinovom lôžku

krásne kvetinové lôžko

okrúhle záhony

rozprávka

Typy záhonov

V závislosti od toho, aký efekt chcete dosiahnuť, sú záhony rozdelené na:

 • pravidelné, t.j. kvetinové záhony, v ktorých kvitne všetky rastliny v rovnakom čase. Hlavnou výhodou takýchto kvetinových záhonov je ich súčasné kvitnutie, ktoré samozrejme nemôže prekvapiť svojou krásou.
 • nepravidelné, t. kvetinové záhony, v ktorých kvitnú rastliny v rôznych časoch. To sa konkrétne vykonáva s cieľom zabezpečiť, aby postupne vyblednuté rastliny boli nahradené novými, ktoré práve vykvitli. Možno, že účinok takýchto kvetinových záhonov nie je taký úžasný svojimi farbami, ale niektorí ľudia majú rád len také záhony.
 • monoklub – kvetinový záhon, v ktorom sú všetky rastliny ekologicky kombinované a tvoria niečo ako dobre zostavené kytice.

To je to, koľko nápadov na zdobenie záhonov možno realizovať! Veľa šťastia pre všetkých záhradníkov a nové víťazstvá na vašej krajine!

Video: zdobenie kvetinových záhonov vlastnými rukami