Pavasarį planuojame paversti nedidelį obuolių sodą. Labai domisi “Welsey” įvairove, jie sako, kad jis gerai žiemoja ir retai serga. Jei galite, išsamiai aprašykite “Welsey” obelų medį su suaugusių medžių ir vaisių nuotraukomis.

velsiečių vaisiaiPasirinkdami sodinukus, sodininkai nori tų veislių, kurios yra gerai toleruojamos pagal regionines klimato sąlygas ir gali pagaminti gausų derlių. Ne mažiau svarbu yra ir skonio savybės vaisių. Viena iš populiariausių veislių teisingai gali būti laikoma “Welsey” obelų mediena – Amerikos veisimo naujovė, kuri daugeliu atžvilgių viršija vietines rūšis. Mes atkreipiame Jūsų dėmesį į išsamų Welsey obelų su nuotrauka aprašymą.

Pažymėtina, kad mūsų rajone įvairovė yra gana nauja (plačiai naudojimas buvo pabaigoje 19 amžiuje), bet ne visai “užsienio”: per jo pasirinkimas buvo naudojamas sėklų obuolių vishneplodnoy juodligės.

Botaninės savybėsfilialas su obuoliais

Welsy obelis auga vidutinio dydžio, jauna medis ūgliai su rausvu atspalviu ir šviesos pistoletai, karūna yra piramidės formos, su amžiumi ji tampa apvalios, iš šakų galai patenka į žemę truputį. Retas lapai yra maži, bet labai gražūs, dažyti tamsiai žalios spalvos, blizganti blizgesiu. Žydėjimo metu filialai, balti maži žiedynai su rausvos atspalvio žiedų. Gimstamumas yra gausus, šoninis augimas.

“Welsey” veislėms reikia reguliaraus genėjimo, kitaip medis bus perkrautas vaisiais. Senieji medžiai turėtų būti atjauninami, kad būtų išvengta vaisių derlingumo ir melanchodų išblukimo.

Skonio savybėssupjaustytos obuolys

“Welsey” yra nokinami, daugiamečiai vaisiai, žiemos įvairovė, pirmas derlius galima gauti jau ketvirtais metais po sodinimo. Rugsėjo pabaigoje vaisiai brandina, todėl jie turi būti pašalinti anksčiau, nes jie yra silpnai užfiksuoti, o jei jie “atsistoja”, jie gali sudžiūvti.

Obuoliai yra gana dideli, kiekvienas yra iki 150 g, plokščiosios formos. Pradinis brandos etapas yra geltonos spalvos, nes jie brandinami ant vaisių, atsiranda aiškių vyšnių juostelių, kurie yra tankiai išdėstyti greta vienas kito. Kūnas yra labai sultingas ir tankus, saldus ir rūgštus, plonas, bet tankus oda, gamina subtilus saldaus aromato.

Veislės privalumai ir trūkumaipirmas derlius

“Welsey” obelys yra tinkamas vietinių veislių konkurentas dėl tokių pranašumų:

  • sugebėjimas derlių nuo 4 metų amžiaus;
  • gausus vaisius (vienam suaugusiam medžiui galite derliaus nuimti iki 200 kg);
  • puikus vaisių vaisius (obuoliai nepraranda skonio savybių, nei jų pateikimas saugojimo metu iki pavasario);
  • didelis atsparumas tam tikroms vaismedžių ligoms;
  • pilnas imunitetas šašai;
  • gera žiemos atsparumas pietų ir vidurio auginimui (obuolys gali išlikti 25 laipsnių šaltyje, tačiau žemesnė temperatūra veda į užšalimą).

Trūkumas yra tai, karūnos struktūra: smailiu kampu šakų atliekos gali nutraukti pagal savo svorį, ypač gausiai derėjimo. Be to, obuoliai greitai skverbiasi, jei praleidote rinkimo laiką ir gali keisti skonį, priklausomai nuo oro sąlygų (tampa rūgštesni). Tačiau, nepaisant smulkių niuansų, obuolių Welsy dar yra vienas geriausių žiemos veislių, kurios įtiks augintojams gerą derlių, kuris gali būti saugomas iki Kalėdų atostogų, ir net daugiau nei tai.

Vaizdo įrašas apie “Welsey” obelų auginimo Sibire ypatumus