Aš ilgą laiką naudojau pelenus sodindamas bulves, o neseniai mano kaimynas man patarė jį naudoti gėlėms. Pasakyk man, kaip taikyti pelenus tręšti kambarinius augalus? Ar galiu jį tiesiogiai įdėti į puodą dirvožemyje?

pelenai kaip gėlių trąšaKaip žinote, organinės trąšos vaidina svarbų vaidmenį plėtojant įvairias kultūras, įskaitant gėles. Jie aprūpina augalus būtinu mikroelementų kiekiu, kad jie būtų prieinami ir nereikalauja didelių finansinių investicijų.

Viena iš tokių trąšų kambariniams augalams yra pelenai. Po pavasario ar rudens sodo medžių ir krūmų genėjimo, yra daug filialų, kurie paprastai sudeginami. Gautas pelenai yra puiki bazė žydinčių ir dekoratyvinių augalų organinei tręšimui. Po pelenų įvedimo pradeda greitai įsisavinti, jis turi daug mineralinių medžiagų ir yra visiškai nekenksmingas žmonėms.

Kaip aš galėčiau naudoti pelenus apvaisinti gėles?

pelenai

Patyrę augintojai rekomenduoja naudoti pelenus, skirtus kambarinių sąlygų auginamų vazoninių augalų padauginimui:

  1. Maistinio tirpalo ruošimui. Už 1 litro vandens užpilkite 2-3 šaukštai. l pelenai ir laikykite 7 dienas, kartais maišydami. Taikyti šaknims šerti.
  2. Tiesiogiai į dirvožemį. Pridėkite prie pagrindo sodindami (persodindami) geles, kurių norma – 2 šaukštai. l 1 kg dirvožemio mišinio. Jei norite papildomai pjaustyti, pridėti prie viršutinio žemės sluoksnio.

Pelenai kaip kenkėjų gynimo priemonė

pelenų tirpalas

Kaip mažų vabzdžių, pvz., Plunksnų, prevencijai ir kontrolei, patalpų gėlės turi būti purškiamos tirpalu, kurio pagrindą sudaro pelenai. Siekiant pagerinti klijavimo efektą, į tirpalą pridedamas muilas. Didelio lapo mėginiai gali būti apdorojami lape – švelniai nušluostykite juos audiniu, įmirkytame tirpale. Gėlės su mažais lapais tik pasidėkite pelenais.

Procedūra turėtų būti atliekama vakare, o po to – keletą dienų, kad augalų lapuose nepatektų saulės spindulių, taip pat nepurkštu juos vandeniu.

Kaip pelenai dirba kambariniams augalams?

aukščiausia pelenų apdaila

Dėl trintančių spalvų su pelenais rezultatas:

  • pagerėja dirvožemio struktūra, kuri palankiai veikia augalų augimą;
  • aktyvina fotosintezę, o maistingosios medžiagos greitai virsta lapais ir gėlių pumpurais;
  • nustatomas vandens balansas;
  • padidėjęs atsparumas ligoms ir kenkėjams.

Related  Kaip tinkamai atitirpinti braškes?

Kokiais atvejais negalima apdirbti gėlėmis pelenais?

Nerekomenduojama tręšti pelenais vidinėmis gėlėmis, kuriomis mėgsta rūgštus dirvožemis (antuuris, azalija, patalpų kiparisas), nes pelenai turi rūgštingumo sumažinimo savybę.

Be to, nenaudokite pelenų tręšimui:

  • kai augalų su intersticiniu chlorozu liga;
  • su kalio pertekliumi dirvožemyje;
  • anksčiau nei 3 savaites po apvaisinimo naudojant azoto preparatus.

Kartu su pelenais negalima naudoti karbamido, mėšlo ir nitratų, taip pat azoto fosfato mineralinių trąšų.

Gaminami patalpų gėlės su pelenais pagrįstu tirpalu – vaizdo įrašas