Aš planuoju įdėti laistymo sistemą vilnos rajone auginti daržoves. Klimatas čia yra labai karštas, beveik neįmanoma surinkti gero derliaus be vandens. Siūlome geriausią sodo purkštuvą.

girdėdamas sodąVisi žino, kad gero derliaus garantija yra reguliarus sodo laistymas. Daugelis vasaros gyventojų šiuo tikslu naudoja ilgąsias žarnas, kurios tiesiog perkeliamos iš sodo į lovą, nes dirvožemis yra prisotintas drėgmės. Šis procesas yra gana sunkus. Labiau patogiau naudoti specialius antgalius, kurie dedami ant žarnos galo ir purkšti vandenį tam tikru atstumu. Tokiu būdu sukurtas laistymo drėkinimo efektas, kuris yra labai patogus tankiai pasodinti pasėlius.

Purkštuvų tipai

Atsižvelgiant į eksploatavimo principą, skiriasi šių tipų įtaisai:

  • ventiliatorius (statinis);
  • skėtis;
  • švytuoklė;
  • dinaminis (rotacinis);
  • impulsas

Ventiliatorių purkštuvai

ventiliatoriaus purkštuvas

Tokie purkštuvai sugadina vandens srautą į lašelius ir išvenkia juos. Jie stovi, tai yra, jie nesisuka, todėl didžiausias laistymo plotas yra ne didesnis kaip 5 m. Jūs galite keisti tik nuolydį, lašų dydį ir veikimo diapazoną. Šiuo tikslu yra pridedamų priedų rinkinys.

Ventiliatorių sistema paprastai yra viena iš patvariausių ir patvarių. Jis naudojamas vejoms drėkinti.

“Umbrella” priedai

skėčio purkštuvai

Įrenginiai yra ypač populiarūs laistyti aukštus augalus ir krūmus, nes jie gali tiekti vandenį tiesiai po plantacijomis. Išoriškai purkštukas atrodo kaip skėtis aukštyn kojom. Iš pliusų verta pabrėžti purškimo pistoletų gebėjimą pereiti po žeme, tuo pačiu sustabdyti darbą ir uždaryti skylutes, apsaugančias nuo dirvožemio užteršimo.

Skėčių purkštuvų trūkumas yra įrenginio sudėtingumas, dėl kurio vamzdžiai turi būti sumontuoti po žeme.

Švytuokliniai mechanizmai

švytuoklinis purkštuvas

Purkštuvo privalumas yra jo judrumas: purkštukas, kurio vamzdis su kiaurymėmis operacijos metu, kinta iš šono į šoną, lyg švytuoklė. Tai leidžia apdoroti didesnį svetainės plotą.

Related  Ką daryti, jei svogūnas sode geltona ir neauga?

Dinaminiai purkštuvai

Rotorinis purkštuvas

Tokie įtaisai yra labai patogu, kai naudojami augalų laistymui, pasodinti net lova. Jie ekonomiškai sunaudoja vandenį, nors jie turi didelę laistymo zoną dėl purkštuko cirkuliacinės savybės.

Rotoriniai purkštuvai gali užstrigti plotą, kurio spindulys yra iki 20 m, o purkštukų įlinkio kampas gali būti pakeistas.

Impulsų purkštuvai

impulsinis purkštuvas

Įrenginys susideda iš kelių elementų, kurie sukasi po vandens purkštukų galvutės įtaka. Ekonomiškiausias pasirinkimas didelėms vietoms. Vienas iš jo trūkumų yra stiprus slėgio krano reikalavimas, kuris ne visada, o ne visose svetainėse. Be to, užterštas vanduo vamzdžiuose dažnai veda į purkštuvų užsikimšimą.

Patarkite geriausią sodo purkštuvą yra labai sunku, nes kiekvienas savininkas turi savo pageidavimus ir reikalavimus, kaip auginti augalus ir rūpintis jais. Be to, būtina atsižvelgti į mechanizmų darbą, daugiausia dėmesio skiriant jų privalumai ir trūkumai. Todėl įrenginio pasirinkimas yra privatus sodininkui skirtas dalykas.

Purkštuvas sodui savo rankomis – vaizdo įrašas