Šiais metais aš nusprendžiau pabandyti save kaip sodininkas ir augti pomidorus. Nuo sėjos sėklas atrodo sutvarkyti – ir sodinukai jau sudygusių puošia palangės, laukia savo laiką migracijos į lovą. Pasakyk man, kas turėtų būti labiau priežiūra pomidorų daigų po pasodinimo į žemę?

Geras pomidorų derlius priklauso ne tik nuo stiprių sodinukų. Svarbų vaidmenį atlieka ir priemonės, skirtos jaunų augalų priežiūrai. Galų gale, trūksta drėgmės ar maisto, pomidorai gali ne tik susirgti, bet net mirti.

Slaugos pomidorų priežiūra po išlaipinimo į žemę apima:

 • laistymas;
 • dirvožemio atsipalaidavimas;
 • sodmenų sėjos;
 • mulčiavimas;
 • trąšų augalai;
 • pomidorų formavimas.

Laistymas po sodinimo ir krūmų augimo metu

drėkinimas

Kai sodinukai persodinami į atvirą žemę, giliai laistomos skylės, todėl per ateinančius 1,5-2 savaites augalams nereikia papildomos drėgmės, todėl jų yra pakankamai.

Ateityje reikia tik išlaikyti dirvožemį po krūmais drėgnoje būsenoje, laistydami ją, kol ji išdžius iki vaisių nustatymo pradžios. Tačiau nuo šiol pomidorai reikalauja dažniau laistyti, kad dirvožemis nuolat būtų tokio paties drėgnumo. Jos sūpynės gali sukelti ligų atsiradimą, sustabdyti žalią vaisių augimą arba pakenkti prinokusių pomidorų skruzdžių vientisumui.

Vakare reikia laistyti pomidorus, griežtai nukreipti vandenį po šaknimi. Nuo paliekant lašus ant lapų augalai serga.

Atsipalaidavimas ir kalimas

pomidorai

Siekiant užtikrinti oro prieigą prie šaknų sistemos po kiekvieno laistymo, būtina atlaisvinti dirvožemį aplink krūmus, pašalinant piktžoles. Tokiu atveju atsipalaidavimo gylis yra:

 • iki 12 cm – su pirmuoju atsipalaidavimu;
 • iki 5 cm – toliau tobulinant procedūrą.

Kapsulių kalimas yra būtinas, kai atsitiktiniai šaknys atsiranda pagrindiniame kotelyje. Šis procesas pagerina visos šaknų sistemos vystymąsi, praturtina žemę deguonimi ir padeda išlaikyti drėgmę po drėkinimo.

Per sezoną pomidorai rekomenduojami kramtyti bent 2 kartus.

Tarpsluoksnių atstumų tarpsluoksnis

mulčiavimas

Kvadratas tarp pomidorų eilučių, pasodintų mulčiomis, sumažins laistymo kiekį ir paskatins pomidorą nokti. Kaip mulčias, galite naudoti siderates, pereprevshie pjuvenos, šiaudų ar durpių. Mulčiavimas apsaugo ne tik nuo greito drėgmės išgarinimo, bet ir nuo piktžolių atsiradimo ir reprodukcijos.

Related  Kurią veją geriau valcuoti ar pasėti?

Padažo pomidorą

virdulys

Kad augalus aprūpintų maistingais elementais, reikia atlikti keturis tręšimus:

 • pirmasis – 21 diena po sodinukų persodinimo į lovą;
 • antrasis – atidarant 2-ąjį gėlių teptuką;
 • trečias – su trečiuoju šepečiu ištirpęs;
 • ketvirtasis – 14 dienų po ankstesnio tręšimo.

Kaip trąšų gerai panaudoti pomidorai infuzija paukščių išmatų, Bordo mišinys, medienos pelenų, karbamido, superfosfato.

Augalų formavimas

pasyning

Į pasynkovanii ar užspaudžiant reikia daugiausiai pomidorų, ypač aukštų ir didelių uogų veislių. Tai padeda padidinti vaisių skaičių ir pagreitina jų brendimą. Formuojant krūmą galima 1, 2 ar 3 stiebai. Po žiupsnelio augalui reikia palikti bent 5 šepečius su vaisiais ir 30 lapų.

Pirmoji pomidorų priežiūra atvirame video