Praėjusiais metais, mano gimtadienio, man buvo pateikti elegantiškos, žydinčios rožinės žiedynai, balzamas. Mygtukai buvo daug, ir ilgą laiką žavėjau dvigubomis rožėmis, bet šiais metais nieko nematau. Pasakyk man, kodėl gėlė drėgna? Aš rūpinosiu juo, kaip įprasta, ji nepakeitė.

balzamas nešviečiaŠlapias žiurkėnas žiedai garsina savo mielą vandenį. Nepaisant reikalaujančio pobūdžio, daugelis mėgėjų auga svetimų įvairaus tipo šio kambario augalų kolekcijų ne tik ant palangių, bet ir gėlių lovelių prie namų. Nenuostabu, nes pagrindinis balzamo privalumas yra jo žydėjimas, gausus ir labai ilgas: sultingas krūmas su žaliais subtilus lapais gali atidaryti po vieną pumpurą daugiau nei šešis mėnesius.

Straipsnis tema: teisinga priežiūra sodo balzamas.

Tačiau, nepaisant greito pumpurų formavimo būdingų savybių, taip pat yra tokio, kad be lapuočių skrybėlių balzamas daugiau nepatinka. Priežastys, dėl kurių gėlė nejaučia drėgnos, galbūt kelios:

  • per erdvus puodas;
  • apšvietimo stygius;
  • mitybos pusiausvyra;

Neteisingai parinktas puodasbalzamas puoduose

Ypatinga balzamino ypatybė yra tai, kad ji nemėgsta didelių gėlių puokščių. Net jei krūmas išaugo iki padoraus dydžio, nedėkite į kibirą – ten augalas išmes visus jėgas, kad sukurtumėte šaknis.

Drėgnos Vankos žiedai tik tvirtos puodeliuose po to, kai užpildoma visa erdvė su šaknimis.

Nepakankamas apšvietimasbalzamas ant lango

Geras apšvietimas vaidina svarbų vaidmenį ne tik žydinčiam balzamui, bet ir jo bendrajam vystymuisi. Gali greitai atsirasti gėlių atspalvis, jis praranda savo kompaktišką formą, o lapai išsilydo. Tokiomis sąlygomis jis neturi laiko žydėti, o augalas tiesiog nori išgyventi.

Reikėtų nepamiršti, kad tiesioginiai saulės spinduliai palieka nudegimus ant delikatų lapų. Sklaidytas apšvietimas yra geriausias būdas palaikyti drėgmę.

Tręšimo poveikis žydėjimuitrąšos balzamai

Kaip ir visi kambariniai augalai, drėgnai Vanka reikia reguliariai maitintis. Kaip žinoma, kaliui ir fosforui reikia žydėjimo, todėl svarbu, kad bent 2 kartus per mėnesį būtų įvestas kompleksinis mineralinis preparatas, kurio dominavimas yra šių elementų.

Related  Trąšos bulvėms: naudojimo instrukcijos

Azoto trąšos reikalingos pavasarį, kai krūmas aktyviai didina žaliąją masę. Likęs laikas, perteklinis azotas sukelia tik lapių augimą, bet pumpurų nėra arba labai mažai.

Vaizdo įrašas apie augančio balzamo ypatumus