Žalioji vejos kilpa ant sklypo yra gražus apdaila, kuri malonina ne tik sodininkės, bet ir viso jo aplinką. Žemės su augančia vejos žolė suteikia tam tikrą žavesį ir sukelia pasididžiavimą savininkams. Tačiau veja gali būti paveikta įvairių ligų, kurias reikia spręsti. Pievuokite vejoje pavasarį – ką daryti? Kokius gydymo metodus reikia išgelbėti?
miltligės dėmelis ant vejos nuotraukos

Dėl kokios priežasties atsiranda pelėsiai?

Ligą, atsiradusią ant vejos žolės, sunku pastebėti. Smaragdinio dangalo paviršinis sluoksnis padengtas rudomis, balkšvais, nuobodu dėmėmis. Tai yra pelėda, kuri sugadina veją. Iš pradžių įtakoja nedidelę vejos plotą, o tada infekcija susikaupia visoje teritorijoje.

Ligos sukėlėjas yra pelėsio grybas – Fusarium. Jis dauginasi tokiose sąlygose, kai: temperatūros režimas nuo 0 iki 6 laipsnių šilumos, dirvožemis be azoto trąšų, didelė dirvožemio drėgmė ir blogas drenažas.

Pagrindinis veiksnys formos išvaizdai

  • Molis pasirodo, kai dirvožemis yra drėkinamas. Jei formavimas atskleidžia peizažus ant vejos, po lietaus lietaus, laistymo operacijoms, sniego išmatavimui, būtina nedelsiant imtis priemonių ir nutekėti.
  • Neteisingai pjaunant vejos žolę. Žiemą neįmanoma išeiti iš neapipjaustytos žolės, todėl tokie veiksmai lems jos žlugimą ir pelėsių grybų vystymąsi.
  • Venkite maistinių medžiagų, ypač azoto, trūkumo.
  • Šiukšlės, trupiniai lapai yra pirmasis dirigentas pelėsių vystymuisi.
  • Kai kaimyninė veja yra užkrėstos, vėjas gali pernešti pelėsių sporą į netoliese esančias, sveikas vejas. Vejos kruopštaus poveikio zonų gydymas turėtų būti atliekamas atidžiai, nes liejimas gali būti vienintelis, o paskui plisti visoje teritorijoje.
  • Žiemą žolę sunku “kvėpuoti”. Kadangi tankus sniegas neleidžia prasiskverbti per orą, dažnai atsiranda pavasaris.

Mielės pašalinimas iš vejos

Malachito žolę labai greitai paveikė pelėsiai. Paviršius padengtas voratinkliu, mališkais, baltos, pilkos ir rausvos spalvos žvyneliais. Pievuokite vejoje pavasarį – ką daryti? Būtina imtis skubių priemonių ir išvengti puvimo!

  • Mažo ploto nugalėjimu efektyviausias ir lengvas būdas yra iškirsti vejos žolę kartu su viršutiniu dirvožemio korpusu, tada sudeginti. Svarbu: Neskubėkite aplink pelėsių teritorijoje, kad nebūtų užkrėsti viso sodo.
  • Dabartinėje agrochemijoje yra daug medikamentų, kurie gali kokybiškai konkuruoti su skilimu. Minkštieji grybai bijo fungicidų, jie puikiai sudaro apsauginį žolės rutulį, apsaugantį jo išorinę ir vidinę struktūrą. Visų pirma, fungicidų poveikis yra veiksmingas ankstyviausiose ligos formavimo stadijose.

Related  Mes auginame bulves: kada galiu pradėti?

Reguliarus vejos priežiūra ir svetainė be pelėsių

Tęskite vandenį, geriausia ryte, kad skystis galėtų išgaruoti saulėje. Uždenkite veją – tai draudžiama!

Vejos gaubtas visada turi būti švarus. Žolė turėtų būti šeriami oru, kad būtų užkirstas kelias formavimui, nes ji yra organinių liekanų meilužis.

Aeratorius užkirs kelią pelėsių židiniams. Jei namų ūkyje nėra specialaus įrankio, būtina reguliariai perpjauti žolės dangą, naudojant šakutes. Šiuo atveju įjungiama oro cirkuliacija!

Siekiant užtikrinti, kad veja nebūtų paveikta pelėsio infekcijai, reguliariai trąšos gaminamos mineralinėmis trąšomis.

Žoliapjovės grybelis ant vejos nėra nuosprendis visam namų ūkiui!