Ilgą laiką svajojo sodinti rožes, ir dabar mano svajonė išsipildė – turiu nuostabų rožių sodą. Ir dabar kilo klausimas, ką daryti su išblukusiomis gėlėmis? Išmesti, kad gaila! Pasakyk man, kaip aš galiu pridėti rožes žiedlapius namuose?

Gėlių mėgėjams, auginantiems rožes ant jų sklypo, gali tik pavydėti. Galų gale jie turi savo rankose visuotinę žaliavą, iš kurios galite ką nors padaryti. Ir jie naudoja juos tiek šviežiai, tiek džiovintoje.

Kaip paruošti rožių žiedlapius

rožių žiedlapiai

Gėlių rinkimas ryte arba po lietaus. Svarbiausia ne praleisti tinkamą akimirką – rožė turėtų visiškai atverti ir ji yra pasirengusi sugriebti.

Lengviausias būdas paruošti žiedlapius – pakabinti pliutą rąstą. Gėlė nesugeria dulkių, nulupkite marlę. Kai rožė išdžiūsta, išrinkite žiedlapius. Ir jūs galite tiesiog pabarstyti žiedlapius džiovinti ant popieriaus.

Laikyti džiovintas rožes geriau stiklo uždarymo talpykloje ne daugiau kaip per metus.

Rožės ir kosmetologija

Plačiausia rožių žiedlapių taikymo sritis yra kosmetologija. Taigi, mes naudojame rožes sielos ir kūno naudai:

  1. Raudonasis vanduo: supilkite džiovintus žiedlapius verdančiu vandeniu ir palikite 30 minučių. Laikykite šaldytuve ilgiausiai 3 dienas. Šis vanduo yra geras dirginimas.rožių vanduo
  2. Grietinėlė sausai odai: 1 valgomasis šaukštas. Įpilkite migdolų aliejų ant žiedlapių ir šildykite vandens vonelėje, kol žiedlapiai atiduos visą spalvą. Padermė. Liofilų paruošimui geriau imtis raudonųjų rožių, nes jie turi daugiau naudingų savybių.
  3. Jei losjonas yra užšaldytas, kosmetinis ledas pasiekiamas, kad prapūsti veidą.
  4. Su rožių žiedlapiais gerai praleisti atpalaiduojančią vonią: tiesiog įpilkite į karštą vandenį ir mėgaukitės.
  5. Rožių aliejus: stikliniame indelyje maišykite žiedlapius su alyvuogių aliejumi 1: 1, uždarykite ir palikite saulėje. Po savaitės aliejus yra paruoštas. Laikykite šaldytuve metus.

Rožių žiedlapiai virti

Jam iš rožių žiedlapių

Arbatos pjovimas plačiai naudojamas virimo. Iš jo žiedlapių paruoškite labai skanu ir kvapnų džemą.

Norėdami tai padaryti, įpilkite 100 g šviežių žiedlapių ir nedelsdami įdėkite į šaltu vandeniu. Kartokite 2-3 kartus. Tada į 1 valgomą šaukštą. vanduo įpilkite 1 kg cukraus, supilkite žiedlapius, virkite ir 10 valandų palikite ateityje džemą. Kitą kartą virkite 25 minutes, pridėti 2 šaukštai. l citrinos sultimis, užpilkite 3 minutes ir galite būti valcuoti.

Related  Kurią veją geriau valcuoti ar pasėti?

Gydymas su rožių žiedlapiais

Rožinis uogas turi gydomųjų savybių ir yra naudojamas liaudies medicinoje, gydant įvairius burnos ertmės uždegimus, skrandžio ligas. Ir rausvos aliejaus galima nuvalyti ne gijimo žaizdas.

Vaizdo įrašas apie rožių žiedlapių naudojimą namų dekoravimui