Draugas man pasakė, kad jis maitina mieles (tiek sode, tiek sode), o po tokio laistymo viskas gerai auga. Pasakyk man, kaip paruošti trąšas augalams iš mielių ir ar galima juos sodinti?

Dauguma sodininkų, horticulturists ir sodininkai naudoti apvaisinti savo “globotiniais” natūralius produktus, pirmenybę vadinamosioms chemija. Vienas toks produktas yra įprastos kepimo mielės. Dėka savo turtinga sudėtimi ir aktyvaus mielių buvimas po dirvožemio taikymo tokios trąšos pagreitina irstant organinėms medžiagoms procesą. Savo ruožtu dirvožemis greitai prisotinamas maistinėmis medžiagomis, būtinomis augalų auginimui.

Mielių padažu poveikis augalams

mielės

Mielės yra puiki alternatyva mineralinėms trąšoms, be to, jos kainuoja daug mažiau, o paraiškos poveikis yra toks pat. Taigi, pagal mielių padažų įtaką:

  • kalio, azoto ir kitų elementų, kurie atlieka svarbų vaidmenį augalų augimui, patenka į dirvą;
  • paspartėja lapuočių ir šaknų masės augimas;
  • suaugusiems žmonėms didėja atsparumas ligoms;
  • kultūros yra tolerantiškesnės už klimato ypatumus, pvz., apšvietimo trūkumas žiemą;
  • sodinukai tampa patvaresni ir auga greičiau;
  • aktyvuojamas auginių įsisavinimas reprodukcijos metu.

Mielių galima naudoti tręšimo beveik visus augalus tipų (nuo sodo augalų gėlių), nepriklausomai nuo to, kur jie auginami – atvirame lauke arba uždarose patalpose. Išimtis yra bulvės, svogūnai ir česnakai, nes tai lemia tai, kad pasėlis tampa laisvas ir prastai saugomas.

Mielių naudojimo būdai

drėkinimas

Kaip paruošti trąšas augalams iš mielių ir kaip dažnai jūs galite augalams patepti? Maistinių medžiagų infuzijai mielės gali būti naudojamos bet kokia forma:

  1. Sausos mielės. Kibiras vandens (šiek tiek pašildytas) supilkite 10 g mielių ir cukraus (60 g). Gerai sumaišykite ir palikite šiltoje vietoje apie dvi valandas. Prieš vartojimą praskieskite skystį santykiu 1: 5.sausas mielių tirpalas
  2. Šviežios mielės. Ruošti koncentruotą mielių tirpalą, praskiesti vandenyje santykiu 1: 5. Paruoštą koncentratą praskiedžiama prieš vartojimą su vandeniu (10 dalių).šviežių mielių tirpalas

Mielių tirpalas turėtų būti laistomi augalais šaknis, šiek tiek atgal nuo stiebo. Po ankstesnio laistymo žemė vis dar turi būti šlapi. Taip pat ji gali būti naudojama šakniagumbių šakniagumbių auginimui (palaikykite šukes per dieną).

Apdorojant augalų sodinukus, pirmasis laistymas turėtų būti atliktas praėjus 7 dienoms po sodinimo ant lovos, o antras – prieš žydėjimą.

Mielių virškinimas atvirame lauke turėtų būti atliekamas tik tada, kai jis gerai pašildomas, nes mielės praranda savo veiklą šalta žeme.

Pakanka naudoti tokias trąšas kartą per mėnesį, tai yra daugiausiai 2-3 tręšimo per sezoną. Ši suma yra pakankamai didelė, kad augalams būtų naudingų elementų. Tačiau reikėtų atsižvelgti į tai, kad fermentacijos metu kalio ir kalcio išeina iš dirvožemio, todėl po purškimo su mielių tirpalu, pelenai turi būti pašalinti.

Mielių augalų tręšimas – video